volby do krajských zastupitelstev - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu volby do krajských zastupitelstev, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Letošní leden se nesl ve znamení voleb, po pěti letech jsme si volili prezidenta republiky. Možnost využít své volební právo budeme mít i v dalších letech. Až v roce 2027 se poprvé uskuteční volební prázdniny – samozřejmě za předpokladu, že vše půjde podle plánu a nebude zapotřebí vyhlásit předčasné volby. Co všechno nás až do roku 2032 čeká? Projděte si podrobný volební kalendář.
Třináct krajů si v příštím roce zvolí své zastupitele, ty pak čeká čtyřletý mandát. Vítězství bude obhajovat hnutí ANO, které v posledních volbách získalo nejvíc hlasů hned v deseti krajích. Výsledné koalice se bez něj ovšem ve většině případů obešly. Kdy budeme znát přesný termín dalších voleb, jak si zažádat o voličský průkaz a proč se krajší zastupitelé nevolí v Praze?
Rok 2024 bude ve znamení voleb. Kromě voleb do Evropského parlamentu a krajských voleb se bude po dvou letech volit také třetina senátorů. V senátních volbách obhajuje většinu vládnoucí pětikoalice.
Datovou schránku bude muset od nového roku využívat daleko více občanů a subjektů. Na fyzické osoby se ale nakonec povinnost vztahovat nebude. Komu bude datová schránka zřízena povinně a proč stát k tomuto kroku přistoupil?
Prezidentské volby v roce 2023 provází podle dosavadních zpráv vysoká volební účast. Možnost jít k volbám a aktivně ovlivnit výsledky voleb mají Češi teprve něco málo přes třicet let. Svobodné rozhodnutí si tak užívají a nebojí se některé volby vynechat.
Voliči, kteří chtějí volit v prezidentských volbách v lednu 2023, ale nemohou se dostavit do svého volebního okrsku podle místa bydliště, mohou využít voličský průkaz. Voličský průkaz lze vydat i čistě jen pro druhé kolo voleb. Žádost o voličský průkaz lze podat osobně, písemně nebo online. Do kdy máte čas a jak správně postupovat?
Primátoři dvou největších měst na Slovensku, Bratislavy a Košic, stejně jako většina hejtmanů osmi samosprávných krajů obhájili v sobotních komunálních a krajských volbách své funkce. Vyplývá to z předběžných výsledků hlasování, které zveřejnil slovenský statistický úřad. Komunální a krajské volby se v zemi poprvé konaly ve stejném termínu.
Zatímco před čtyřmi lety se největší kuloární boje sváděly po volbách o post samotného primátora, nyní jednání drhnou kvůli lidem na kandidátce vítěze. Nic na tom nezměnila pondělní schůzka koalice Spolu pod vedením Bohuslava Svobody, který si pravděpodobně znovu na krk pověsí primátorský řetěz, s Piráty, kterým vadí někteří lidé na soupisce Spolu. Svoboda chce proto ještě v pondělí jednat s hnutím ANO a v úterý s uskupením Praha sobě, aby si vyslechl jejich podmínky.
... souboje o velká zastupitelstva. Právě o to... tří krajských měst skončily vládní strany seskupené do... osmi ze třinácti krajských měst. V závěsu... bodující v komunálních volbách. Pozornost se upíná...
Úspěch. To je lídry vládních i opozičních stran nejčastěji skloňované slovo po komunálních volbách a po prvním kole souboje o třetinu Senátu. O úspěchu hovoří šéf ANO Andrej Babiš, jehož hnutí si oproti minulému hlasování o obecních zastupitelstvech mírně polepšilo. Má také nejvíce postupujících finalistů do druhého kola senátních voleb. Nadmíru spokojena může být SPD Tomia Okamury s novými zastupiteli v Praze a v řadě dalších měst a obcí. Mezi poraženými jsou komunisté a především v senátním klání hnutí ...