volby na ukrajině 2019 - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu volby na ukrajině 2019, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Ropa během září prudce zdražila, zejména v důsledku snížení produkce v Saúdské Arábii. Surovina typu Brent se drží nad devadesáti dolary za barel, což tlačí nahoru i ceny pohonných hmot. Nafty je navíc na trhu nedostatek. Svět proto rychle hledá alternativní zdroje ropy. Těžba ve Spojených státech převyšuje předcovidovou úroveň. Na trhy se zřejmě dostává stále více ropy ze sankcionovaných zemí, tedy z Íránu a Venezuely.
Bývalý český velvyslanec při NATO Jiří Šedivý je po eurokomisařce Věře Jourové druhým nejvýše postaveným Čechem v institucích Evropské unie. Řídí Evropskou obrannou agenturu, která se podílí na vojenské pomoci Ukrajině. Nyní chystá zakázky na dělostřeleckou munici za desítky milionů eur. Po červnových volbách do Evropského parlamentu se zkušený diplomat může stát jako nestraník kompromisním kandidátem vládní pětikoalice na příštího českého eurokomisaře. „Pokud se vláda shodne na mé nominaci, jsem připraven...
V pondělí oznámil svou kandidaturu na prezidenta Tchaj-wanu miliardář Terry Gou, který stojí za společností Foxconn. Ve svém projevu kritizoval současnou vládu, která dle jeho slov přibližuje zemi k válce. „Tchaj-wan se nesmí stát příští Ukrajinou,“ poukázal na sílící agresi ze strany Čínské lidové republiky. Gou přitom čelí kritice, že je pod vlivem Pekingu kvůli investicím, jež má Foxconn v Číně. Nařčení ovšem razantně odmítá.
Martina Kavanová z PAQ Research v rozhovoru pro INFO.CZ vysvětluje, jakým způsobem se našemu státu daří integrovat válečné uprchlíky z Ukrajiny. A pozastavuje se nad tím, že se jim vláda rozhodla od července radikálně snížit finanční podporu. Mnohým z nich totiž podle jejích slov nezbude nic jiného než se vrátit na Ukrajinu. „I když se to oficiálně neříká, stát musel s něčím takovým počítat,“ dodává Kavanová. Rozhovor vyšel na Info.cz.
Polsko si připomnělo Den polské armády přehlídkou, které se v metropoli Varšavě zúčastnilo na 2000 vojáků, 200 kusů vojenské techniky a 92 letadel, včetně nově pořízených zbraní. Podle listu Rzeczpospolita byly v ulicích například tanky Abrams nebo raketomety HIMARS. Byla to největší slavnostní přehlídka v historii země, jejím cílem bylo představit moderní vzhled polské armády, napsala agentura PAP.
Neziskové organizace zaměřené na posílení občanské společnosti čelí po odchodu Miloše Zemana a stažení Andreje Babiše do opozice novým výzvám. Je pro ně obtížnější najít silná politická témata, která by lidi mobilizovala k větší aktivitě a dodala peněžní příspěvky na provoz. Například hnutí Milion chvilek pro demokracii po posledních parlamentních volbách zaznamenalo výrazný odliv drobných dárců.
Vyhlížení lepších časů je v Česku, a nejen tam, oblíbenou kratochvílí. Jeden z českých politiků si z toho udělal politický program a nebývale s ním uspěl. Máme totiž stále pocit, že se máme mnohem hůře, než si zasloužíme. Samozřejmě nikoli vlastním zaviněním, ale kvůli nějakým vnějším okolnostem zaviněným někým úplně jiným, a hlavně kvůli neschopným nebo loupeživým politikům a domácím i zahraničním spiknutím.
Návštěva ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského v Praze, kam dorazil ve čtvrtek odpoledne, skončila. S premiérem Petrem Fialou jednali o další pomoci i o válečné obnově Ukrajiny, ukrajinský prezident se také setkal s prezidentem Petrem Pavlem a dalšími ústavními činiteli. Zelenskyj do Česka zavítal poprvé od chvíle, co Rusko zahájilo invazi a započala tím válka na Ukrajině.
Think-tank Evropské hodnoty se dostal do finančních problémů a musel rozvázat pracovní vztah s desítkami lidí. Doplatil na příliš rychlé rozšiřování do zahraničí a postupnou ztrátu zájmu od podporovatelů. Teď se chce ředitel Jakub Janda soustředit výhradně na Tchaj-wan, který organizaci výrazně podporuje. „Jsem přesvědčený o tom, že Česká republika má být hlavním spojencem Tchaj-wanu v Evropě a že Čína je vedle Ruska hlavní bezpečnostní hrozbou pro Evropu,“ říká v rozhovoru pro E15.
Mojmír Hampl nedávno prohlásil, že výmluva krizí nedává smysl, protože jsme neustále v nějaké. A má pravdu. Stalo se pravidlem našich diskuzí o politice a veřejných financích, že se okoření kontextem právě probíhající krize. Nikdo nepopírá, že žijeme ve složité době, ale zkuste si sami zapátrat v paměti, kdy naposledy byste v naší historii nenašli výmluvu na nějakou krizi.