volby slovensko 2017 - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu volby slovensko 2017, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Krize nehrozí. Naopak přibývá příležitostí, a to i na trhu cestovních kanceláří. „Zákaznické chování začíná kopírovat roky 2018 a 2019 v celé střední a východní Evropě,“ říká Jiří Jelínek, předseda představenstva DER Touristik Eastern Europe. Společnost, do které patří cestovní kanceláře Fischer a Exim Tours, řídí veškeré aktivity skupiny na českém, slovenském, maďarském, polském a rumunském trhu. Mateřský německý kolos Rewe proto zaúkoloval Jelínka jasným cílem: je třeba růst o deset procent a nenechat si...
Poslanec ANO a bývalý premiér Andrej Babiš kandiduje na prezidenta. Sázkové kanceláře a průzkumy jej před prvním kolem vedle Danuše Nerudové a Petra Pavla řadily k největším k favoritům pro lednové prezidentské volby. Výsledky prvního kola to potvrdily. Andrej Babiš se v druhém kole prezidentské volby střetne s Petrem Pavlem.
Úspornou kampaní za několik milionů korun chce přesvědčit voliče kandidát na prezidenta, senátor Pavel Fischer. Při minulém klání o Hrad se v prvním kole probojoval na třetí příčku. Jako nejvyšší ústavní činitel by se ostře vymezoval proti Rusku nebo Číně. V energetice považuje za stěžejní zdroj jádro, které je podle něj pro zemi strategicky důležité. S ohledem na rostoucí zadlužení státu by jako prezident moderoval debaty o daních. „Jsem pro progresivní daň a také pro zdanění velkých korporací,“ řekl v ...
Primátoři dvou největších měst na Slovensku, Bratislavy a Košic, stejně jako většina hejtmanů osmi samosprávných krajů obhájili v sobotních komunálních a krajských volbách své funkce. Vyplývá to z předběžných výsledků hlasování, které zveřejnil slovenský statistický úřad. Komunální a krajské volby se v zemi poprvé konaly ve stejném termínu.
Dosavadní rakouský prezident Alexander Van der Bellen byl již v prvním kole prezidentských voleb znovu zvolen hlavou státu. Vyplývá to z předběžných výsledků voleb, které tak potvrzují prognózy agentur ARGE a SORA. Osmasedmdesátiletý Van der Bellen, který býval předsedou strany Zelených, byl považován za favorita voleb. Jeho největším rivalem byl kandidát pravicově populistické Svobodné strany Rakouska (FPÖ), šedesátiletý advokát Walter Rosenkranz.
Bratislava před třemi roky získala svůj Metropolitní institut Bratislavy (MIB), obdobu pražského Institutu pro plánování a rozvoj (IPR). Slovenské hlavní město, jehož rozvoj se do té doby vyznačoval překotným vývojem podle vize aktuálního politického vedení, získává poprvé ucelenější vizi. Měnit se začínají veřejná prostranství, město jedná s developery a staví byty. Na to vše mu ale chybí peníze. Podobně jako Praha má problém s lidmi nepřihlášenými k trvalému pobytu. „Hlavním příjem samospráv na Slovensku...
Na ministerstvu pro místní rozvoj je nyní rušno. Zatímco jedna část úředníků řeší uprchlickou krizi, druzí rychle dodělávají novelu stavebního zákona. Šéf rezortu Ivan Bartoš chce navíc do příštího roku předložit ambiciózní zákon o dostupném bydlení. „Vedle toho sestavujeme plejádu finančních nástrojů, které mohou být využity k výstavbě nebo obohacení bytového fondu. Jednáme o tom s bankami,“ řekl Bartoš.
Ekonom Richard Hindls vidí v současné válečné situaci mezi Ruskem a Ukrajinou velký problém. A to především ohledně ekonomických dopadů na Evropu. „Ať to dopadne jakkoli, Evropa z toho nevyjde moc dobře,“ upozorňuje v rozhovoru pro INFO.cz. A pokud lze podle něj naopak říct, že z války někdo vyjde neoslaben, tak jsou to USA a hlavně Čína. „Čína měla pevnou pozici jednoho z lídrů světové ekonomiky už před válkou. A teď si ji přinejmenším rozhodně udrží,“ vysvětluje Hindls.
Historie Jaderné elektrárny Dukovany na Třebíčsku sahá k počátku 70. let minulého století, kdy tehdejší Československo a Sovětský svaz podepsaly mezivládní dohodu o výstavbě dvou jaderných elektráren s výkony 1760 megawattů. V prvním případě to byla elektrárna v Jaslovských Bohunicích na Slovensku (první atomová elektrárna v Československu) a ve druhém Dukovany na jižní Moravě.
Zatímco během prvního poločasu dosavadního života koruny převažovaly mezi důvody pro existenci samostatné české měny ty ekonomické, později začaly hrát čím dál větší part důvody politické až ideologické. Na počátku roku 2022 proto není společnost, pokud jde o setrvání české měny, ani zdaleka jednotná a neexistuje žádný hypotetický scénář odchodu koruny do výslužby. Vstoupila tak do fáze, kdy si užívá zdání vlastní nesmrtelnosti.