volby ukrajina - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu volby ukrajina, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
V americké Republikánské straně roste počet kongresmanů, kteří odmítají posílat zbraně a peníze Ukrajině na obranu proti ruské agresi, upozornil předminulý týden deník The Washington Post. Pokud by republikáni po volbách v příštím roce opět dostali svého kandidáta do Bílého domu a skeptický pohled na pomoc Kyjevu by v USA převážil, mohlo by to mít dramatické důsledky pro další vývoj konfliktu i budoucnost transatlantické spolupráce, varují experti.
V českém autoprůmyslu je dusno. Inflace i přechod na výrobu elektromobilů dostává automobilky a dodavatele pod silný tlak. „Jen na elektřině jsme si loni připlatili meziročně o více než dvacet milionů, i když jsme šetřili, jak šlo. Od české vlády jsme dostali pomoc asi 450 tisíc. Na mzdách jsme zaplatili o jedenáct procent více. Jestli se dostaneme na třetinový zisk z roku 2021, budeme rádi,“ říká Kvido Štěpánek, jeden z nejbohatších Čechů a majitel firmy Isolit-Bravo, která v Jablonném nad Orlicí ...
Už samotná Čínou zprostředkovaná dohoda mezi Saúdskou Arábií a Íránem je považovaná za tvrdou ránu pro americkou zahraniční politiku. Nyní navíc přicházejí signály, že by Rijád mohl být ochotný za ústupky investovat do sankcemi zdevastovaného perského ropného sektoru. Tato spolupráce by byla další ukázkou toho, jak málo má Západ ropné toky pod kontrolou. Washingtonu se během války nedaří přimět kartel OPEC k součinnosti a Teherán už nyní částečně obchází americké sankce.
Poslední vývoj v Moldavsku a Gruzii nasvědčuje, že se Rusko v těchto zemích usilovně snaží o posílení svého vlivu. Obavy ze ztráty kontroly nad postsovětským prostorem ho mohou přimět k eskalaci napětí, jak varují odborníci. Obávají se, že Západ se stále nepoučil z ruské agrese a není připraven na souboj s Kremlem o osud dalších zemí v regionu.
Brutální česká inflace je pro svět investic příliš silná káva. Porazit se s přijatelnou mírou rizika nedá a pokoušet se o to je životu nebezpečné. Stejně tak jako odvěká, leč utopická investorská ambice správně načasovat vstup na trh. Objektivně vhodný okamžik ovšem může nastat, až se na nejvýznamnější světové burze uklidní současná bouře ve sklenici vody. „Když se díváte na statistiku a sledujete, jak v minulosti rostly akciové trhy, tak pokud minete za posledních deset let těch třeba patnáct klíčových ...
Rok války se stal předmětem bilancování. Jednou z neopomenutelných rovin je i ta ekonomická, a to nejen pro Rusko a Ukrajinu, ale i pro evropské státy. I na jejich finanční a vojenské podpoře je totiž dnes Ukrajina závislá. A jak dobře, nebo špatně se Evropa s nastalou krizí vypořádá, bude ovlivňovat i ochotu populace k další podpoře Ukrajině.
Už jen krůček chybí k tomu, aby se Finsko stalo 31. členem Severoatlantické aliance (NATO). Turecko, které dosud přijetí severské země do euroatlantického vojenského paktu blokovalo, zahájí ratifikační proces finské žádosti. Oznámil to prezident Recep Tayyip Erdoğan po páteční schůzce se svým finským protějškem Saulim Niinistöem v Ankaře. Turecké veto bylo považováno za největší překážku k rozšíření aliance. Přistoupení Finska už nebude klást překážky ani Maďarsko.
Byl u zrodu AVG, v 90. letech se podílel na řízení ČEZu a Košických železáren, nyní působí v dozorčí radě banky Moneta. Z první řady sledoval, jak se české a slovenské ekonomiky otáčí směrem k tržnímu hospodářství. „Tržní hospodářství v Česku funguje, a to dokonce mnohem lépe, než v mnohých jiných zemích,“ hodnotí nyní investor Gabriel Eichler. V exkluzivním rozhovoru pro deník E15 také chválí Českou národní banku, která podle něj reagovala lépe než například americký Fed.
Deset let komunikoval jménem Andreje Babiše s miliony voličů skrze sociální sítě. Po neúspěšných prezidentských volbách jeho marketingový tým opustil. Marek Prchal je jednou z nejviditelnějších postav nedávných dějin české politiky. „Hesla kampaní jsme měli snad vždycky jasná jako rána kladivem do hlavy,“ říká v rozhovoru pro E15.
Hlavy států Česka a Slovenska uvažují o tom, že by častěji jezdily na zahraniční cesty společně. Prohlásila to slovenská prezidentka Zuzana Čaputová, která na jeho první zahraniční cestě přivítala nového českého prezidenta Petra Pavla. Jejich první společná zahraniční cesta má vést na Ukrajinu.