volební lístky středočeský kraj - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu volební lístky středočeský kraj, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
České prezidentské volby 2023 pokračují. Kdo kandiduje na post prezidenta České republiky? Kandidátů pro první kolo prezidentských voleb bylo ve výsledku osm, zbývají dva. Výsledky druhého kola voleb budou známy v sobotu 28. ledna. Do druhého kola postoupil Petr Pavel a Andrej Babiš. Podívejte se na přehledný seznam všech uchazečů o místo hlavy státu. Kdo jsou letošní prezidentští kandidáti? Co o nich prozradily televizní debaty? Jaké mají volební programy a názory? Koho volit?
Vítězem letošních sněmovních voleb v počtu preferenčních hlasů, a to jak v absolutních číslech, tak v procentech, se stal předseda STAN Vít Rakušan, který kandidoval ve svém Středočeském kraji. Podle předběžných výsledků po sečtení víc než 99 procent okrsků získal zhruba 60 tisíc hlasů. Druhou nejúspěšnější kandidátkou podle počtu preferenčních hlasů se stala pražská lídryně koalice Spolu a předsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová, která získala víc než 48 800 hlasů.
Letos se opět po čtyřech letech konají volby do poslanecké sněmovny, které rozhodnou o tom, kdo bude v Česku vládnout v příštích čtyřech letech. Volební místnosti se tradičně otevřou v pátek 8. října od 14 do 22 hodin a v sobotu 9. října od 8 do 14 hodin. Volebními obvody jsou kraje a voliči tak hlasují pro kandidáty na krajských kandidátkách s možností využití čtyř preferenčních hlasů.
Témata o koronaviru jedou celý den v televizi i na internetu a nedá se tomu vyhnout. "Nechci to bagatelizovat, ale kdyby se podobně informovalo o všech dalších nemocech, lidé za chvíli začnou chodit ve skafandru," říká v rozhovoru pro E15.cz marketér Jakub Horák, který v minulosti dělal volební kampaň například pro Piráty.
Předseda SPD se opět navážel do médií, zvlášť v žaludku mu leží Česká televize. Opakovat jeho notorická tvrzení o tom, jak lžou novináři, kteří ho nechválí, je zbytečné. Pomoc pro Tomia Okamuru je přitom nasnadě. Když zmizí z politické scény, bude mít klid. Až na to, že vydělávat peníze v byznysu je přece jenom pracnější než v politice.
Místo občanského demokrata Petra Bendla zasedá ve sněmovně jeho stranický kolega Martin Kupka. Volební komisaři, kteří sčítali preferenční hlasy, se zmýlili. Jejich chybu napravil Nejvyšší správní soud, Bendlovu volbu zneplatnil. Celkový výsledek parlamentních voleb výměna křesla mezi dvěma reprezentanty ODS neovlivňuje, nic se na něm nemění. Vlastně se nic moc nestalo. Opravdu?
... za ODS ve Středočeském kraji získal starosta obce... na druhé straně volebního lístku na 31. pozici... hlasů v polovině kraje, tedy ve více...
Nejvyšší správní soud dnes veřejně projedná stížnost, která zpochybnila správnost počítání preferenčních hlasů pro ODS ve Středočeském kraji. Vyžádal si kvůli tomu volební dokumentaci přibližně z poloviny kraje, po celý týden ji prochází stovka soudců a zaměstnanců nejvyšší instance správního soudnictví.
Nejvyšší správní soud (NSS) přepočítá preferenční hlasy pro kandidáty ODS přibližně v polovině Středočeského kraje. Důvodem jsou pochybnosti o správnosti započtení preferenčních kroužků. Přepočet může znamenat změnu v tom, kteří čtyři kandidáti ODS získají v kraji poslanecký mandát, případně v jakém pořadí se umístí. Celkové rozvržení sil ve Sněmovně však přepočet neovlivní.
K letošním sněmovním volbám bylo připuštěno všech 31 přihlášených stran a hnutí. Je to nejvíce v historii samostatné ČR. Ve všech krajích kandiduje jen 21 uskupení. Vyplývá to z rozhodnutí o registracích kandidátních listin, které dnes provedly krajské úřady a pražský magistrát. Při minulých volbách před čtyřmi lety o křesla poslanců usilovalo 23 uskupení, z nichž v každém regionu mělo své kandidáty 17 stran a hnutí.