volební preference politických stran - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu volební preference politických stran, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Ministr zahraničí Tomáš Petříček věří, že se Česko i svět letos začnou vracet k životu jako před pandemií koronaviru. Za prvořadý považuje restart tuzemské ekonomiky a hledání obchodních příležitostí v Asii a v Severní Americe. „Jakkoli je dobře, že jsme provázáni s evropskými trhy, chceme diverzifikovat spolupráci se státy, kde máme velký potenciál do budoucna, a to nejen v obchodu, ale i ve vědě,“ říká.
Co dělat? „Leninská“ otázka má po verdiktu Ústavního soudu jednoduchou odpověď. Zrušené pasáže volebního zákona rychle nahradit novými. Tak jednoduché to ale není. Nejen kvůli šibeničnímu termínu a názorově roztříštěnému Parlamentu.
Přinejmenším je ten verdikt hodně nešťastný. A ve finále může způsobit přesný opak toho, co Ústavní soud – alespoň podle většinového oficiálního názoru – zamýšlel. Tedy zkvalitnit průběh voleb a zlepšit politické prostředí.
Hnutí Andreje Babiše se posouvá doprava, po volbách s ním těžko budeme moci spolupracovat, nechal se v pondělí slyšet místopředseda ČSSD a ministr zahraničí Tomáš Petříček. No a před pár dny varoval před vládou ANO s arcipravicovou ODS i šéf sociálních demokratů (a ministr vnitra) Jan Hamáček.
Prezident Miloš Zeman nejdříve vykolíkoval volební hřiště časově. To když vyhlásil termín říjnového sněmovního klání s neobvyklým předstihem, už koncem loňského roku.
Říjnové volby do Poslanecké sněmovny – hlavní politická událost roku, která rozhodne o nové vládě – už nyní přitahují pozornost. A hned z několika důvodů. Po rozpadu Čtyřkoalice v roce 2001 a krachu spolupráce KDU-ČSL se Starosty a nezávislými před čtyřmi lety se strany od středu napravo vůbec poprvé dohodly. Zdá se že napevno.
Hnutí Andreje Babiše sice u voličů stále vévodí žebříčkům popularity, přesto se – hlavně na sklonku roku – něco začíná měnit. Podepsalo se na tom nepochybně občas zmatečné zavádění restrikcí kvůli koronaviru a nejspíše i několik afér, které se ANO dotkly. Paralelně s tím se začal šikovat tábor opozice, zatímco partneři z vlády dál slábnou.
… neboli tak to chodí. Těmito slovy se snažil utlumit exaltované společenské reakce Kurt Vonnegut Jr. Jeho knížky by nám měly být inspirací.
Komunisté opět našli způsob, jak se připomenout. Trvají na tom, že se ve státním rozpočtu přesune deset miliard určených pro armádní nákupy na jiné účely.
Němečtí Zelení vyrážejí do volebního boje. Ten se sice bude konat za rok v září, ale už o minulém víkendu proběhl předvolební sjezd, na němž se momentálně druhá nejsilnější strana v Německu dohodla na základních tezích programu. Otázku ohledně lídra – kdo z dua Annalena Baerbocková a Robert Habeck bude kandidovat na kancléřský post – nechala strana opět na později.