volební preference v září 2017 - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu volební preference v září 2017, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Němečtí Zelení vyrážejí do volebního boje. Ten se sice bude konat za rok v září, ale už o minulém víkendu proběhl předvolební sjezd, na němž se momentálně druhá nejsilnější strana v Německu dohodla na základních tezích programu. Otázku ohledně lídra – kdo z dua Annalena Baerbocková a Robert Habeck bude kandidovat na kancléřský post – nechala strana opět na později.
V těžkých dobách se sází na jistotu. Potvrzují to i nejčerstvější průzkumy volebních preferencí v Německu. Čím déle trvá koronakrize, tím více rostou preference vládní unie CDU/CSU.
V Rakousku proběhly na konci září parlamentní volby. Oproti těm našim mají jeden podstatný rozdíl – účastnit se jich občané mohou již od 16 let. V Česku s návrhem na volební právo od 16 let přišlo hnutí Starostové a nezávislí. Jaký to má v Rakousku dopad na volební účast? A ovlivní podobná změna i samotné výsledky voleb?
V květnu proběhly na školách po celé České republice Studentské volby do Evropského parlamentu. Tento projekt uspořádal již pojedenácté Jeden svět na školách pod záštitou organizace Člověk v tísni. Celkově se zúčastnilo 246 škol a 18 758 studentů starších 15 let. Cílem Studentských voleb je seznámit středoškoláky s volebním systémem, základními demokratickými principy a v neposlední řadě podpořit zájem prvovoličů a mladých lidí o skutečné volby. Doteď se zvedla účast na řádných volbách u studentů, kteří ...
Miloš Zeman, v pořadí třetí prezident České republiky, se v lednu pokusí post hlavy státu obhájit. Zeman v prvním kole voleb zvítězil a ve finále se utká s akademikem Jiřím Drahošem. Zemanovi je 74 let a i kvůli tomu se v souvislosti s výběrem hlavy státu diskutuje Zemanův zdravotní stav.
Z porovnání posledních volebních modelů před samotným hlasováním je zřejmé, že skutečnou povolební situaci určí nerozhodnutí voliči, kteří se do modelů vtěsnávají obtížně.
Volby do Sněmovny by podle aktuálního modelu společnosti CVVM vyhrálo s velkým náskokem hnutí ANO. Zastoupení v dolní komoře Parlamentu by obhájily také ČSSD, KSČM, ODS a KDU-ČSL. Do Sněmovny by podle modelu nově vstoupili Piráti a hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) Tomia Okamury. Naopak TOP 09 by nepřekonala pětiprocentní volební práh.
Šéf volebního štábu ODS Zbyněk Stanjura vylučuje účast v příští vládní sestavě, kde by jeho strana neprosadila dvanáct pro ni nepřekročitelných požadavků. Patří mezi ně hlavně snižování daní a byrokracie. „Staneme se součástí jen takové vlády, která bude mít z našeho pohledu smysluplný program. Chtěli bychom být v koalici, která bude pro něco, a ne proti něčemu,“ říká s tím, že v opačném případě půjdou občanští demokraté znovu do opozice.
„Žlutý baron“ Andrej Babiš si podmaňuje nejen české zemědělství, ale i tuto zemi v dokumentu Zuzany Piussi a Víta Janečka.
Předsedové KDU-ČSL a STAN Pavel Bělobrádek a Petr Gazdík nepřeceňují průzkumy, podle nichž by koalice Lidovců a Starostů nezískala ve volbách deset procent potřebných pro vstup do Sněmovny.