volební programy kandidátů na prezidenta - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu volební programy kandidátů na prezidenta, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Ministr zahraničí Tomáš Petříček věří, že se Česko i svět letos začnou vracet k životu jako před pandemií koronaviru. Za prvořadý považuje restart tuzemské ekonomiky a hledání obchodních příležitostí v Asii a v Severní Americe. „Jakkoli je dobře, že jsme provázáni s evropskými trhy, chceme diverzifikovat spolupráci se státy, kde máme velký potenciál do budoucna, a to nejen v obchodu, ale i ve vědě,“ říká.
Až bude Biden ve čtvrtek oficiálně přebírat moc, nebude inaugurace ve skutečnosti jen ceremonií jeho volebního vítězství. Do úřadu vstoupí s mnohem větší silou, než kolik činí moc jeho prezidentské funkce.
Volby do Poslanecké sněmovny se příští rok budou konat 8. a 9. října. Rozhodl o tom prezident Miloš Zeman. Rozhodnutí musí spolupodepsat premiér. Zeman rozhodnutí vyhlásit volby na začátek října zdůvodnil tím, že chce stranám dopřát dost času na kampaň, nejzazší jeho rozhodnutí mohlo přijít až v červenci. V projevu Zeman strany vybídl, aby předložily jasné programy bez frází. Poslední sněmovní volby se konaly 20. a 21. října 2017.
Jan Vaňhara, dnes John Vanhara, je americký podnikatel českého původu. Ve Spojených státech působí už dvě dekády, známý je jako zakladatel společnosti Shipito, kterou v roce 2015 prodal. Dále pak podniká jako agent pro zakládání firem a obchodník s nemovitostmi. „Trump je podnikatel a zasloužil se o řadu zjednodušení pro podnikatele. Jaký bude Biden? Těžko říct, ale je to člověk, který strávil posledních skoro 50 let v politice," říká Vanhara.
I přes dopočítávání korespondenčních hlasů má již od středečního odpoledne nakročeno do Bílého domu spíše Joe Biden. Rozhodlo pár tisícovek hlasů na středozápadě, zejména ve Wisconsinu a Michiganu. Korespondenční hlasy, které se budou stále dopočítávat ve státech jako je Nevada, Pensylvánie, Severní Karolína nebo Georgia, mohou finální výsledek ještě změnit.
Americké akcie posílily. Investoři v amerických prezidentských volbách očekávají vítězství kandidáta Demokratické strany Joea Bidena, který podle nich podpoří nový rozsáhlý stimulační balík americké ekonomice.
Akcie ve světě zrychlují růst, zisky mají hlavní akciové trhy jak v Asii, tak i v Evropě. Investoři i těsně před prezidentskými volbami ve Spojených státech očekávají vítězství kandidáta Demokratické strany Joea Bidena, který před současnou hlavou státu, republikánským prezidentem Donaldem Trumpem, v posledních dnech náskok v průzkumech veřejného mínění ještě zvýšil.
Akcemi v Severní Karolíně a v Ohiu zahájili dva hlavní uchazeči o Bílý dům nabitý poslední den volební kampaně. Republikánský prezident Donald Trump na prvním z dnešních pěti mítinků prohlásil, že si v úterý zajistí další čtyři roky v čele Spojených států, a pro něj nepříznivé průzkumy označil za falešné. Kandidát demokratů Joe Biden zase v Clevelandu popisoval úterní volební den jako šanci vyměnit hlavu státu, která rozděluje národ a nedokázala zemi ochránit.
Kdo jsou prezidentští kandidáti v USA, o co jim jde a jaký narativ dostanou jednotlivá zásadní i globální témata s volbou a příštím novým nebo staronovým prezidentem spojená?
Bývalý viceprezident Joseph Robinette Biden jr., kandidát demokratů na prezidenta USA, je velkým favoritem letošních voleb. Renomovaná agentura 538 odhaduje pravděpodobnost jeho zvolení na 90 procent. Prezident Donald Trump může obhájit mandát, desetiprocentní šance není mimo představivost, ale není velká. Průzkumy, jež dlouhodobě favorizují Bidena jak ve federálním měřítku, tak v šesti z 10 rozhodujících států, by v sobě musely mít historicky velkou chybu ve prospěch republikána Trumpa; stát se to může, ...