volební průzkum praha - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu volební průzkum praha, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Strana Právo a spravedlnost (PiS), která vládne Polsku od roku 2015, už nedominuje žebříčkům popularity politických stran. Z první příčky PiS sesadilo mimoparlamentní hnutí Polsko 2050. Uvedl to server Onet.pl s odvoláním na průzkum ústavu IBSP. Podle něj by pro nedávno založené hnutí hlasovalo více než 31 procent Poláků, zatímco pro PiS necelých 27 procent.
Celostátní výbor hnutí Starostové a nezávislí (STAN) ozhodl, že zahájí vyjednávání výhradně s Piráty o vytvoření koalice dvou rovnoprávných partnerů pro parlamentní volby v roce 2021. Vedení Pirátů už dříve oznámilo, že do poloviny října předloží straníkům dvě volební varianty, zda příští rok ve sněmovních volbách kandidovat se STAN, nebo samostatně.
Stravenkový paušál, tedy příspěvek 1500 korun měsíčně k platu místo tradičních stravenek, se stal ihned po zveřejnění návrhu k jeho zavedení třaskavým tématem. Stéphane Nicoletti, generální ředitel a jednatel společnosti Up Česká republika, jednoho z předních poskytovatelů stravenek a dalších benefitních programů tvrdí, že zavedení stravenkového paušálu tak, jak ho plánuje ministryně financí Alena Schillerová, poškodí restauratéry, nepřinese žádný efekt, ba naopak bude zátěží pro státní rozpočet.
Ve filmu, populární hudbě a ostatně i v politice lze poslední roky pozorovat vzestup žen. Ve výtvarném světě však ženy zatím stále hrají vedlejší roli. V globálním měřítku se ceny za "ženské" umění nejspíš tomu "mužskému" ještě dlouho nevyrovnají. Přesto se rýsuje naděje na změnu. Podle nejnovější studie aukční síně Sotheby’s totiž ceny děl ženských umělkyň za posledních pět let rostou výrazně rychleji než u jejich mužských kolegů. A na domácí scéně je situace ještě lepší.
Sloganem „Workoholik ve vašich službách“ představí hnutí Hlas europoslance Pavla Teličku jako lídra kandidátky v kampani před květnovými volbami do Evropského parlamentu. Hnutí v Praze uvedlo volební klip a odstartovalo horkou fázi kampaně. Kandidáti se v příštích týdnech chystají do regionů, kde budou u kulatých stolů na náměstích diskutovat s voliči. Na kampaň počítá hnutí se zhruba pěti miliony korun a chce se stát relevantní silou na politické scéně.
Sotva usedl prach po jedněch volbách, za dveřmi jsou další – do Evropského parlamentu. Ten sice sídlí daleko a do voleb ještě zbývá skoro půlrok, ale už teď se rýsují kontury volebního boje a jeho možné dopady na domácí dění. A ty jsou někdy hodně viditelné. Vyprávět by mohl třeba někdejší premiér a šéf ČSSD Vladimír Špidla, jemuž neúspěch v prvních českých eurovolbách v roce 2004 zlomil vaz.
Podpora ANO se v nadcházejících volbách bude lišit napříč regiony. Výsledek Pirátů bude záležet na tom, zda se jim podaří mobilizovat voliče. V případě pražské ODS je zarážející finální fáze kampaně. To říká v rozhovoru pro Info.cz sociolog Daniel Prokop z agentury Median, který popisuje předvolební dynamiku v největších městech České republiky.
TOP 09 se rozhodla do podzimního boje o pražský magistrát vtrhnout společně s KDU-ČSL a Starosty. Tedy subjekty, které se uplynulé čtyři roky na vládnutí podílely. Společné síly pro Prahu staví program právě na těch projektech, které vedení Prahy začalo ve svém funkčním období řešit. Konkrétně jde o vysokorychlostní spojení metropole s dalšími částmi země a kontinentu nebo nový protipovodňový plán.
Komunální volby se blíží. Ze všech stran se ozývají sliby ohledně zlepšení bytové situace v Praze. Není toto téma však jen vábničkou, která z veřejné debaty zmizí společně s volebními poutači? Podle průzkumu, do něhož se zapojilo přes 500 studentů z různých univerzit napříč obory v Praze, tomu tak doposud bylo. Negativně totiž bytovou situaci v Praze hodnotí 96 % mladých lidí. Co studenti vnímají jako největší problém, jenž jim znepříjemňuje živobytí v hlavním městě? Kde na bydlení získávají prostředky? A ...
Nejvyšší potenciál před říjnovými komunálními volbami v Praze mají Piráti a ODS, jejich volbu zvažuje třetina lidí. Třetí je koalice Spojené síly pro Prahu (TOP 09, STAN a KDU-ČSL), o jejíž volbě vážně uvažuje čtvrtina lidí. Následuje ANO s volebním potenciálem 23,5 procenta a Praha Sobě s 15,5 procenta. Vyplynulo to z průzkumu společností Kantar TNS a Median pro Českou televizi (ČT).