volno když jde dítě první den do školy - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu volno když jde dítě první den do školy, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Nový zákon lex Ukrajina II byl přijímán v Poslanecké sněmovně jako motivace pro uprchlíky ke vstupu na trh práce, tu je ale podle Magdy Faltové, ředitelky Sdružení pro integraci a migraci a předsedkyně výkonného výboru Konsorcia nevládních organizací pracujících s migranty třeba hledat jinde. Například ve formě zkrácených úvazků, jazykových kurzů a vzdělávání.
Těžba kryptoměn a pandemie COVID-19 otřásly byznysem výrobců grafických karet. Takzvané čipové sucho pocítili hráči po celém světě včetně Česka. „Dodávky sem jsme navýšili meziročně o 54 procent. Aktuálně zde prodáváme zhruba 2,5 tisíce grafik týdně, z toho ty herní z řad GTX a RTX činí asi dva tisíce kusů. Naše pozice na trhu je velmi silná,“ říká Igor Staněk, nejvýše postavený Čech v americké společnosti Nvidia, která je největším výrobcem herních grafických karet na světě a také desátou největší firmou ...
Zájem turistů o Řecko je dál pod očekáváními. I přes jasný limit v podobě pandemie COVID-19 se čekala větší naplněnost resortů. Své o tom ví i Češka Hana Kubcová. Před dvanácti lety se natrvalo usadila na Krétě a od roku 2015 zde také podniká. "Lidé tu nemají lehký život, v létě se musejí hodně ohánět, aby si vydělali na zimu," říká šéfka půjčovny aut Crete Automobile.
Pořádá FuckUpNights, přednášky o byznysových i osobních nezdarech, jejichž překonání však často nakonec vedlo k úspěchu. Koncept sem přinesl ze zahraničí a povedlo se mu s ním prorazit. "V dnešním světě přestávají platit učebnice nebo návody, člověk musí nalézat vlastní řešení věcí," říká v rozhovoru pro E15.cz Tomáš Studeník.
Moderní technologie jsou všudypřítomné a za posledních pár let změnily nejednu oblast našeho života. Technologický progres se nevyhnul ani českému školství – už je samozřejmostí, že jsou třídy vybavené počítačem a projektorem, popřípadě interaktivní tabulí. Elektronické třídnice i žákovské knížky střídají tradiční papírové. Do výuky pronikají nové pomůcky, které mají za úkol udržet motto Škola hrou a zpestřit vyučování, a to nejen na základních školách, ale také v těch mateřských.
Přinášíme vám úvodní díl série rozhovorů s dámami ze startupového prostředí. Startupy jsou pro první z nich svět plný příběhů, který ji nikdy nepřestane fascinovat. Druhou na daném prostředí baví pulzující atmosféra v práci a možnost ji spoluutvářet. Třetí zalichotilo, že technologičtí a konzultační „geekové“ stály o názor „ženy v letech“.
Na jeho mandolíny a banja hrají hvězdy amerického bluegrassového nebe, z českých muzikantů mají jeho nástroje Ivan Mládek či Jiří Suchý. Vyrábí je přes třicet let a ročně jich jeho dílnu opustí zhruba třicítka, velká část jde za hranice. „V Americe si velice váží lidí, kteří se živí rukama. Dneska můžete všechno prodat, koupit, zobchodovat, na všechno jsou aplikace. Ale lidé, kteří opravdu umějí něco udělat rukama, mají v Americe velký prostor, když to umějí správně uchopit,“ říká Rostislav Čapek.
Chirurg Tomáš Šebek se vrátil z mise Lékařů bez hranic v Jižním Súdánu. „Nejhorší bylo vidět umírat malou dívku v tetanické křeči. Naopak úspěchem je, že jsme tam poprvé v jednoduchých podmínkách odoperovali otevřené zranění hlavy,“ říká lékař. Nositel ceny za statečnost chválí štědrost českých dárců, která umožnila splnit i sen jednoho haitského tlumočníka.
Otevřeno je nezávislá studentská iniciativa založená roku 2015, která si klade za cíl změnit výuku na českých pedagogických fakultách. „Řekli jsme si, že to nebudeme další roky nečinně sledovat, když z vlastních zkušeností mimo fakultu víme, že kvalitní výchova a vzdělávání vypadá jinak. S opravdu kvalitní výukou a dobrými učiteli jsme se na fakultě setkávali jen vzácně. Přemýšleli jsme, co můžeme udělat, a došli k závěru, že je především potřeba o tom začít mluvit. Je to obrovský problém, protože ...
„Ekonomie má výhodu v tom, že umožňuje volný pohyb z rigorózního základu do dalších směrů”, vysvětluje ekonom Tomáš Sedláček důvod, proč si oblíbil právě tento obor. Někdejší poradce prezidenta Václava Havla a autor bestselleru Ekonomie dobra a zla byl v loňském roce dokonce zařazen mezi nejvlivnější hlasy planety. Jak tento hlas ovlivnilo zahraniční studium či počáteční neúspěchy a proč se nebojí o budoucnost humanitních oborů, se dočtete v našem rozhovoru.