vrácení peněz za zájezd - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu vrácení peněz za zájezd, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Standardní záruční doba je v Česku dva roky. Reklamace spotřebního zboží ale může být „peklo“ a ani s reklamací zájezdů to není jiné. Co dělat, jak postupovat a na koho se obrátit?
Skupina SPGroup byznysmena a politika Pavla Sehnala má za sebou těžký rok, v němž podle předběžných odhadů mohla prodělat až 150 milionů. Přesto se chystá na další růst, a to v oblasti hotelnictví. „Nyní jsme v úzkém jednání o převzetí jednoho rakouského hotelu,“ říká Sehnal s tím, že akvizice by pravděpodobně přesáhla 200 milionů korun.
Říká se mu „čistič z Hané“. Olomoucký investor Richard Benýšek sloužil Petru Kellnerovi jako krizový manažer. Naposledy ho zesnulý zakladatel PPF využil při řešení sporů se slovenským finančníkem Mario Hoffmannem, který Kellnerovi dlužil minimálně desítky milionů eur. „Řekl jsem mu: ‚Chtěl jste říct, že to tedy byla dobrá práce?‘ On nereagoval. Tak já znovu: ‚Náčelníku, tak co?‘ A on: ‚Ano, byla to dobře odvedená práce‘,” popisuje Benýšek jeden ze svých posledních rozhovorů s Petrem Kellnerem, během něhož ...
Situace, kdy se kvůli zákazu vycestovat ruší spousta zájezdů, má velký dopad na dopravce, hoteliéry, cestovní kanceláře a agentury. Ale i na cestovatele samozřejmě. Čeští zákonodárci nedávno přijali nový zákon, takzvaný Lex Voucher, který zákazníkům ukládá povinnost přijmout nabízený voucher za zrušený zájezd. Podle dTestu ale může být tento postup v rozporu s právem Evropské unie.
Až do konce srpna příštího roku nemusí cestovní kanceláře vracet peníze za neuskutečněné zájezdy. Umožňuje jim to zákon nazývaný Lex Voucher, který byl přijat ke zmírnění dopadů epidemie koronaviru na odvětví cestovního ruchu.
Téměř třicet let po založení Exim tours chtěl firmu opustit a věnovat se hotelnictví. Pandemie koronaviru ale plány Ferida Nasra zásadně změnila. Dokud cestovní kancelář nevyvede z krize, která je prý nesrovnatelně horší než všechny minulé, tak firmu neopustí. „Tak silný pocit zoufalství jsem nezažil. Zájezdy mohou zdražit až o polovinu, sedmdesát procent cestovek může zkrachovat,“ říká.
Bezpečnostní opatření vyplývající z pandemie koronaviru včetně zavřených hranic a nulové poptávky tvrdě dopadají na tuzemský cestovní ruch. Pro některé cestovní kanceláře tak může být loňská sezona tou poslední.
Tuzemské cestovní kanceláře (CK) budou moci odložit vrácení peněz za zrušené zájezdy kvůli koronaviru s plánovaným odjezdem od 20. února do 31. srpna. Místo nich budou klientům vydávat poukazy. Na odložení platby by měla do 31. srpna příštího roku platit tzv. ochranná doba. Klienti, kteří do tohoto data poukaz nevyužijí, budou mít nárok na vrácení uhrazených záloh. Počítá s tím zákon, který ve stavu legislativní nouze ve zrychleném řízení schválila Sněmovna.
Tuzemské cestovní kanceláře (CK) budou moci odložit vrácení peněz za zrušené zájezdy kvůli koronaviru s plánovaným odjezdem od 20. února do 31. srpna. Místo nich budou klientům vydávat poukazy na rovnocenné cesty. Na odložení platby by měla do 31. srpna příštího roku platit tzv. ochranná doba. Klienti, kteří do tohoto data poukaz nevyužijí, budou mít nárok na vrácení uhrazených záloh.
Kvůli preventivním opatřením proti onemocnění Covid-19 lidé řeší propadlé zájezdy nebo letenky. Na výběr mají většinou změnu termínu, směnu za jiné plnění či službu, a někdy i vrácení peněz. Přitom se ukazuje, že pojištění storna zájezdů v těchto případech příliš nefunguje.