vše o covidu - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu vše o covidu, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Ilustrátor a spisovatel Petr Sís nedávno v USA, kde žije, představil svou novou dětskou knihu Nicky & Vera. Čtenářům poodkrývá příběh zachránce československých židovských dětí Nicholase Wintona a jedné ze zachráněných dívek Věry Gissingové. „Když kniha vyšla, byl jsem překvapený, kolik lidí z řad potomků zachráněných židovských dětí se mi hlásí. Myslím si, že za to může trochu i pandemie a smutek a izolace, a že i proto má kniha docela ohlas,“ říká.
Mnozí muzikanti trávili loňský koronavirový čas prodloužením pobytu v nahrávacích studiích a cizelováním nových alb, jiní zase věnovali covidu alespoň jednu novou, často ironickou píseň. Nick Cave to vzal z gruntu a napsal a natočil celou novou desku s temným názvem Carnage neboli Krveprolití, v níž na neblahou dobu reaguje.
Studio Creative Dock, tvůrci úvěrové platformy Zonky, vytvořili podobnou službu ryze pro firmy. Firma věří, že takzvané peer-to-business půjčky zejména v současné krizi mají šanci na úspěch.
Josef Průša patří k první generaci světově úspěšných českých podnikatelů, která se narodila po revoluci. Jeho oranžové 3D tiskárny vidíte na stolech kutilů i ve SpaceX Elona Muska. V našem rozhovoru půjde o byznys, ale i o společenskou odpovědnost firem a taky o to, jak se tvoří lovebrand.
Skupina CPI na začátku roku prodala společnosti M2C většinový podíl ve své divizi správy budov. Kupec si tak upevní pozici ve svém hlavním byznysu, který sahá daleko za hranice Česka. „Jsme na trzích od Nizozemska přes Rumunsko a Bulharsko až po Turecko a Rusko,“ říká Matěj Bárta, majitel společnosti M2C, která zajišťuje komplexní správu budov.
Výroba i prodej kosmetiky patří za loňský rok k nejpostiženějším segmentům trhu. Rtěnky ani make-up kvůli nutnosti nosit po většinu roku roušky příliš neletí, byznysu neprospívá ani častá práce z domova. Rodinná kosmetická firma Ryor přesto dokázala loni zvýšit tržby o šest procent. Zároveň je firma hrdá, že nepropouštěla. „I kdyby Ryor už peníze neměl, rozhodly jsme se s mámou je poslat spolupracovníkům ze svých účtů. Máme skvělý tým a nechceme, aby se rozpadl,“ říká dcera zakladatelky a majitelky Ryoru ...
Pokud přemýšlíte o digitalizaci byznysu, chcete si založit e-shop, navázat kontakty se start-upy, prémiovými značkami, agenturami či s technologickými společnostmi, udělejte si čas 24. a 25. února a účastněte se E15 International E-Commerce Summitu. Registrace probíhá právě teď.
Lukrativní zakázka českého výrobce letadel Aircraft Industries v Číně dostává trhliny. Miliardový obchod tradiční tuzemské firmy, který podpořil i prezident Miloš Zeman, zkomplikovala koronavirová pandemie.
Lidi nemohli cestovat, chodit do restaurací a podobně, a tak se pustili do zlepšování svého bydlení. Alespoň podle Jana Tušla z představenstva známého výrobce oken a dveří, značky Vekra. Podle něj na tom vydělaly největší firmy. „Řekl bych, že v krizi se lidé více přimykávají k silným hráčům,“ vysvětluje.
Za deset let v Brně postavili globální firmu se stamilionovými obraty. Loni jim ale covid ze dne na den vypnul trh. „Ročně jsme byli schopni udělat na veletrzích čtyři stovky expozic, náš byznys je strašně rychlý,“ říká Petr Krejčí, spolumajitel společnosti Exponex. „Teď jsme firmu rozdělili do několika jednotek a každá se snaží si na sebe vydělat. Přizpůsobujeme se situaci, hledáme nový odbyt, ale není to cíl a směřování firmy. Je to jen snaha o přežití,“ dodává druhý společník Aleš Pohl.