vše o digitální fotografii - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu vše o digitální fotografii, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Ředitel školy U2B Daniel Černý přiznává, že termín „škola pro youtubery“ používal, aby nemusel utratit ani korunu za marketing. „Naším cílem není vytvořit veleznámého youtubera,“ řekl v rozhovoru s E15. Jak to je ve skutečnosti, prý vysvětluje rodičům až u přijímaček. Svou kampaň považuje za úspěch.
A pak že je fenomén NFT mrtvý. Pamětní tisícikoruna ČNB vyvolala v Česku sběratelskou mánii, kryptofanoušci ji přirovnávají k analogovému nezaměnitelnému tokenu či NFT pro boomery. Ulice se naplnily zmrzlými lidmi čekajícími na možnost směnit své peníze za ty s výročním potiskem, vzápětí se naplnilo i Aukro nabídkami na prodej limitovaným bankovek – samozřejmě s patřičnou přirážkou. Kdo má pocit, že mu podobné šance na zdánlivě snadný výdělek proklouzly, možná nakonec smutnit nemusí. Podrobnosti nabízí ...
Na začátku je zajímavé místo, pak na něm vyroste netradiční obydlí. Drobná chatka, jurta, stan nebo plovoucí domek. S trochou designérského cítění a precizní prezentací na webech a sociálních sítích se z něj může stát víc než jen příjemné víkendové bydlení pro majitele. Pandemie totiž udělala z příbytků všeho druhu velmi zajímavý byznys.
Bylo to ve středu 7. září, kdy Apple představil nové iPhony 14. Hned v pátek nato šly do předprodeje, týden nato šly na pulty obchodů, tedy s jedinou výjimkou v podobě iPhonu 14 Plus, jehož ostrý start prodeje začal až v pátek 7. října. I když jsou iPhony 14 hodně podobné své předchozí generaci, pár novinek zde přece jen najdete, přičemž si za ně také ale pěkně připlatíte. Více než kdy jindy se tak vyplatí zvážit, zda je skutečně potřebujete.
Během války na Ukrajině se sociální síť Telegram stala nejoblíbenějším komunikačním prostředkem nejen Ukrajinců, ale i Rusů. Uživatelé na ní tráví až čtyřicet minut denně, osmkrát delší čas než před válkou. Telegram razí absolutní svobodu slova, takže neblokuje ani zjevně propagandistické příspěvky. „Dvakrát si vše zkontrolujte a nevěřte údajům zveřejňovaných na kanálech Telegramu,“ radí uživatelům zakladatel a majitel aplikace, ruský miliardář Pavel Durov.
Právě čtete nové vydání Technoverse Newsletteru, ve kterém se každý týden věnujeme aktuálním technologickým trendům z Česka i ze světa. Chcete, aby vám každé úterý chodil do e-mailové schránky? Zde se můžete přihlásit k odběru.
K tomu, abyste mohli investovat do nejrozšířenější kryptoměny, nepotřebujete statisíce. Bitcoinu si můžete koupit jen malou část. Hodí se ale mít pevné nervy a trpělivou povahu.
Žádný obor neprošel za poslední dva roky tak náročnou zkouškou jako zdravotnictví. Byli to právě lékaři, zdravotní sestry i výrobci léků a vakcín, kdo se pokoušeli zastavit nejhorší pandemii posledních sta let. Tato krize však pro odvětví znamená také obrovskou příležitost. Vždyť jen v roce 2020 se do výzkumu nemoci COVID-19 celosvětově investovalo kolem pěti miliard dolarů. A inovativní start-upy, které okamžitě naskočily na nové potřeby pacientů, se objevily i v Česku.
Místo rozzářených laserových očí nastalo v části bitcoinové komunity znatelné zklamání, které stále zcela nevyprchalo. Na konci roku 2021 neměla být cena nejrozšířenější kryptoměny nižší než 135 tisíc dolarů, realita je ale úplně jiná – bitcoin stojí sotva třetinu. Tvůrce predikce ale své početné obecenstvo ubezpečuje, že cesta bitcoinu k ceně milionu dolarů není narušena.
Rok 2021 v podání Applu ukázal, že tato společnost pořád umí překvapit. Čipem z počítače osadila svůj tablet, uvedla zcela nové příslušenství a také kompletně změnila svůj pohled na profesionální notebooky. Inovace se samozřejmě čekají i v roce 2022. Je ale otázkou, zda na sebe sám Apple neupletl tak trochu bič.