vychazky nemocenska - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu vychazky nemocenska, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Brání vám zdravotní problémy ve vykonávání práce? Pak se neobejdete bez neschopenky. Tento dokument po vás bude vyžadovat zaměstnavatel kvůli náhradě mzdy i úřady před vyplacením nemocenské. Jak neschopenka v roce 2023 funguje? Jaký je režim vycházek při pracovní neschopnosti a kdy vám může přijít kontrola?
S pracovní neschopností zaměstnance spojeny i určité povinnosti, které přetrvávají i po zavedení systému eNeschopenek. O jaké povinnosti jde?
Zrušení třídenní karenční doby s sebou přináší i změny ve výpočtu nemocenské. Nemocenskou dnes zaměstnavatel vyplácí od prvního dne nemoci. S tím se váže i fakt, že zaměstnavatelé už přemýšlí i nad zrušením takzvaných sick-days. Nový zákon zároveň upravuje pravidla pro zaměstnavatele i OSVČ.
Od roku 2018 se změnila pravidla proplácení nemocenské. Novinkou je, že se v průběhu pracovní neschopnosti snižuje redukce vyměřovacího základu, z kterého se nemocenská počítá. Vypočtěte si, na jak vysokou nemocenskou máte nárok.
Přesně 146 857 kontrol dodržování režimu dočasně práceneschopných pojištěnců uskutečnili v roce 2017 pověření zaměstnanci okresních správ sociálního zabezpečení (OSSZ). Nejvíce postihů (485) bylo vloni uděleno pojištěncům v Plzeňském kraji.
Pracovníci úřadů okresních správ sociálního zabezpečení (OSSZ) provedli letos za prvních devět měsíců 112 191 kontrol, konkrétně ověřovali, jak lidé v režimu tzv. neschopenky dodržují daný režim.
Onemocnět můžete kdykoliv a vždy je to nepříjemné. Nejen proto, že vypadnete z pracovního i společenského života, ale hlavně se výrazně sníží vaše příjmy. Proto je dobré vědět, na co máte nárok, na co si dát pozor, jaké příspěvky můžete od státu dostat a jaká práva má váš zaměstnavatel.
Pracovníci úřadů okresních správ sociálního zabezpečení (OSSZ) provedli letos za prvních šest měsíců bezmála 79 tisíc kontrol, konkrétně ověřovali, jak lidé v režimu tzv. neschopenky dodržují daný režim.
Novela zákoníku práce, která platí od začátku roku, podle šéfa ČSSD Bohuslava Sobotky šikanuje zaměstnance a obrovským způsobem posiluje moc zaměstnavatelů . ČSSD proto připraví návrh k Ústavnímu soudu proti ustanovením novely zákoníku, která považuje z pohledu zaměstnanců za omezující. Novelu zákoníku loni prosadila hlasy vládní koalice.
Poslaneckou sněmovnou prošla další revoluční změna z dílny Nečasovy vlády - novela zákoníku práce. Usnadnit život má především firmám, a to je i důvod, proč normu tvrdě kritizují odbory. Jejich experti některá nová ustanovení dokonce označují za protiústavní a nejspíše budou usilovat o to, aby změny posoudil Ústavní soud. Podle ČSSD i KSČM novela oslabuje postavení zaměstnanců i odborů a naopak posiluje postavení zaměstnavatelů. Předloha míří do Senátu, kde má ČSSD většinu.