výdajové paušály pro rok 2019 - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu výdajové paušály pro rok 2019, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Vládní důchodová reforma a konsolidační balíček jsou souhrnem těžkých kompromisů, přiznává ministr práce a sociálních věcí a šéf lidovců Marian Jurečka. „Člověk cítí tlak z různých stran, jako KDU-ČSL jsme samozřejmě na své partnery také tlačili,“ říká. Za jeden z úspěchů lidovců považuje zachování výchovného pro důchodkyně, byť do budoucna zanikne. Dalším reformním terčem by se mohly stát podle Jurečky příliš vysoké výdajové paušály živnostníků. Na celý rozhovor se můžete podívat ve videu výše.
Pouze 70 tisíc podnikatelů se loni přihlásilo k paušální dani. Je to o polovinu méně, než byl původní odhad Ministerstva financí. A to ministryně Alena Schillerová dokonce v médiích vyjádřila odhad, že by na ni mohlo dosáhnout až 408 tisíc z celkového 1,06 milionu OSVČ. Potvrdila se naopak pochybnost odborníků i samotných podnikatelů, že jde o plácnutí do vody, jehož reálný význam bude minimální. Důvodů, proč byl o paušální daň tak malý zájem, existuje hned několik.
Paušální daň úspěšně prošla Poslaneckou sněmovnou. Budou ji moci uplatnit osoby samostatně výdělečně činné, kteří nejsou plátci DPH a mají roční příjem do milionu korun. Původní návrh počítal s částkou 800 tisíc korun. Zákon nyní musí ještě posoudit Senát.
Bez sankcí mohou OSVČ podat daňové přiznání za rok 2019 až do 18. 8. 2020, do stejného termínu však musí být daň z příjmu zaplacena. Jak se počítá čistý zisk OSVČ?
Za většinu zaměstnanců plní daňové povinnosti zaměstnavatel, pro osoby samostatně výdělečně činné jsou však daně, resp. odevzdání daňového přiznání jedním ze základních úkolů.
Zaměstnanci přivydělávající si samostatnou výdělečnou činností během roku 2019 si musí splnit své zákonné daňové povinnosti. Co je dobré vědět o vedlejšáku?
Při příjmech z nájmu je nutné vyplnit daňové přiznání včetně přílohy číslo dva daňového přiznání. Vypočítejme si daň v praktických příkladech.
Možnost stanovit výdaje paušálem je v praxi velmi oblíbená. Paušálem lze uplatnit výdaje při výkonu hlavní i vedlejší samostatné výdělečné činnosti.
Vyplňování daňového přiznání je každoročně samozřejmostí i pro zaměstnance, za které nemůže provést zaměstnavatel roční zúčtování daně. Podívejme se na praktické příklady.
Zdanění příjmů z pronájmu se může v praxi lišit, záleží na více faktorech. Kdy se neplatí vůbec žádné daně? A kdy je naopak nutné platit i zdravotní pojištění a vyplatí se i účast na sociálním pojištění?