vyhlášení karantény - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu vyhlášení karantény, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Nouzové stavy, v nichž se Česko nachází s přestávkou už půl roku, přinesly i přísnější sazby za porušování zákonů. Delikventi musejí do vězení i za drobné krádeže. V budoucnu se to má změnit, i když mírnější tresty nemohou očekávat obvinění ze šíření nakažlivé nemoci či z porušení karantény. Lidé se ve spojitosti s pandemií a nouzovým stavem dopustili 28 146 trestných činů, jak ukazují statistiky kriminality Nejvyššího státního zastupitelství, které má deník E15 k dispozici.
V následujících třech týdnech je kvůli epidemii nemoci COVID-19 v Česku podle premiéra Andreje Babiše (ANO) nutné co nejvíc omezit pohyb lidí a kontakty mezi nimi. Vláda k tomu potřebuje nouzový stav a bude o něm jednat od pátečních 08:30 s opozičními stranami, řekl Babiš po dnešním zasedání kabinetu. Po hlasování poslanců o pandemickém zákonu a vládní žádosti o prodloužení stavu nouze je v plánu další jednání ministrů, na kterém vláda stanoví podmínky opatření.
Vláda požádá sněmovnu o zrušení usnesení, podle kterého má nynější nouzový stav v Česku skončit spolu s účinností takzvaného pandemického zákona a nejpozději tuto sobotu. Uvedl to vicepremiér a ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD). Kabinet současně požádá poslance, aby nouzový stav kvůli epidemii COVID-19 platil do konce března. Premiér Andrej Babiš (ANO) ve středu uvedl, že je situace extrémně vážná s poukazem na nedostatek lůžek na jednotkách intenzivní péče. Vláda chce proto významně zpřísnit opatření.
Nouzový stav vyhlášený kvůli epidemii nového koronaviru bude moci vláda prodloužit o zhruba tři týdny do neděle 14. února. Souhlasila s tím Sněmovna podle návrhu KSČM, která menšinový kabinet ANO a ČSSD v dolní komoře toleruje. Ostatní opoziční strany návrh nepodpořily. Vláda chtěla dalších 30 dnů do neděle 21. února.
Výrobci masa a uzenářských výrobků čelí letos dvěma nakažlivým chorobám, které postihují jejich byznys. Kromě koronaviru je to africký mor prasat, který už pronikl do Německa a Polska. Česko přitom není ve vepřovém ani zdaleka soběstačné a většina v tuzemsku vyrobených šunek se nálepkou „česká“ pyšnit nemůže. „Vysoká poptávka a nedostatek lidí v provozu a na porážkách zvedají cenu masa,“ říká Karel Pilčík, majitel MP Krásno, jednoho z největších zpracovatelů masa a výrobců masných výrobků v zemi.
Zajištění dostatečného množství ochranných prostředků a obnovení méně přísné varianty ošetřovného pro pracující rodiče předškoláků, která platila na jaře. Tato dvě opatření navrhuje vládě Pedagogická komora.
Více než půl roku od vyhlášení jarní plošné karantény v klíčových částech světového hospodářství už lze zaměřit pozornost i na jiná bezprecedentní ekonomická data, než je „pouhý“ rekordní propad HDP.
Přesto, že se zatím neprokázalo, že epidemie zcela nové formy koronaviru související s nemocí COVID-19, která se rozšířila u norků v Dánsku, může být nebezpečná pro člověka, v Dánsku dál pokračují s izolací a preventivní likvidací norčích farem. Předběžně opatrní jsou pak vůči Dánsku ve Velké Británii nebo v Irsku. Lidé z Dánska při vstupu do těchto zemí musí do přísnější karantény.
Jednotlivé státy Evropy se pomalu začínají potýkat s větší či menší druhou vlnou pandamie a v řadě zemí znovu dochází k restriktivním opatřením.
Americké akcie ve středu kvůli nárůstu nakažených koronavirem výrazně oslabily, hlavní indexy odepsaly přes tři procenta. Index Dow Jones klesl na hodnoty z konce července. Náladu na trhu dále určují obavy investorů z vývoje amerických prezidentských voleb a fakt, že před nimi patrně nebude schválen balík pomoci americké ekonomice.