vyhledávač letenek - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu vyhledávač letenek, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Dnešní generace majitelů aerolinek, provozovatelů letišť, ale i pilotů či cestujících zažívají nejsilnější otřes letectví v životě. Pandemie koronaviru zcela paralyzovala trh. Provoz se sice bude vracet do předkrizového standardu dlouhé roky, ale řada šokem vyvolaných změn je v praxi patrná už teď.
Nešťastníků, kteří se ještě nedočkali vrácení peněz za propadlou letenku, postupně ubývá. Pandemie koronaviru aerolinky tvrdě zasáhla, avšak díky mírnému zlepšení situace, které plyne i z nástupu hlavní letní sezony, se klientům daří vracet více peněz. Vyplývá to z odpovědí tuzemských prodejců letenek pro deník E15. Hodnota nevyřízených žádostí o refundaci přesto dosahuje stovek milionů.
Pandemie koronaviru a s ní spojené finanční ztráty nutí firmy šetřit, kde se dá. Mimořádný režim řadě společností také ukázal, že nemusejí utrácet až statisícové částky za obchodní cesty. Nahrazují je schůzkami on-line, které se vzhledem k nouzovém stavu staly standardem. Lidem to navíc ušetří čas strávený cestováním. Experti pak očekávají, že nepůjde o přechodný efekt, ale současný stav se stane dlouhodobým jevem.
Čeští prodejci letenek evidují požadavky zákazníků na vrácení peněz za zrušené lety v celkové hodnotě jednotek miliard korun. Většina žadatelů se svých peněz zatím nedočkala. Prodejci tvrdí, že jsou na vině aerolinky, jež peníze nevracejí.
Patřil k nejrychleji rostoucím technologickým firmám Evropy, teď vyhledávač a prodejce letenek Kiwi.com spadl na dno. Srazila ho pandemie koronaviru. Stejně jako veškerý byznys spojený s cestováním. Restart by nemusel trvat dlouhé roky, přinese s sebou ale velké změny v létání. „Zákazníci už nebudou rezervovat lety na měsíce, ale jen na dny dopředu. A budou chtít okamžité vrácení peněz,“ říká zakladatel a spolumajitel firmy Oliver Dlouhý.
Výčet firem, které nepřežijí pandemii koronaviru, mohou z velké části tvořit letečtí dopravci. Potenciálním krachem je ohrožen jen v Evropě zhruba každý druhý, shodují se odborníci, které oslovil deník E15. Většina letadel zůstává přinejmenším na starém kontinentu dál odstavena, příjmy dopravců se tak propadly na minimum. Dál však musí platit například údržbu techniky nebo mzdy zaměstnanců.
Vítězem ocenění EY Podnikatel roku za loňský rok se stal zakladatel a spolumajitel společnosti Kiwi.com Oliver Dlouhý. Prodejce letenek Kiwi.com patří mezi nejúspěšnější české startupy se zákazníky po celém světě. Výsledky organizátoři vyhlásili v pražském paláci Žofín. Poradenská firma EY (dříve Ernst & Young) pořádá soutěž ve světě od roku 1986. Aktuálně se koná téměř v 60 zemích, v Česku letos podvacáté. Dlouhý bude v červnu reprezentovat Českou republiku na světovém finále soutěže v Monte Carlu.
Na českém trhu fúzí a akvizic se loni výrazně snížila aktivita. Finančí hodnota transakcí šla prudce dolů, celkový počet uskutečněných obchodů však mírně narostl. Vyplývá to ze statistik poradenské společnosti TPA.
Tuzemské cestovní kanceláře zažívají dobré časy. Zájem bohatnoucích Čechů o návštěvu exotických zemí během zimní sezony dál roste. Společnostem Blue Style a Fischer se zatím zvýšily prodeje meziročně o patnáct a deset procent, Exim Tours udržel úroveň loňského odbytu. U prodejce letenek Letuška si zatím nakoupilo cestu za exotikou meziročně o téměř pětinu více klientů. Prodeje exotických zájezdů se u každého z obchodníků pohybují jen během zimy v řádu tisíců.
Je jim obvykle kolem čtyřicítky a majetek začali shromažďovat později než většina z první stovky českých a slovenských miliardářů. Také proto se mezi ně ještě nezařadili, mají ale významně našlápnuto.