výhody a nevýhody družstevního bytu - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu výhody a nevýhody družstevního bytu, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Kvůli neustále rostoucím hypotečním sazbám a zvyšujícím se cenám nemovitostí mnoho lidí na koupi vlastního domu nebo bytu nedosáhne. Jediným východiskem, jak mohou bydlet ve vlastním, jsou družstevní byty. Sepsali jsme, v čem spočívají jejich výhody i nevýhody.
Nižší cena, ale také žádné Airbnb a bezohlední nájemníci v investičních bytech. Družstevní vlastnictví má oproti společenstvím vlastníků jisté výhody (ale i nevýhody), najdete je v našem článku.
Družstevní bydlení bylo v posledních dekádách jednoznačně méně oblíbenou variantou než osobní vlastnictví. Zhoršení dostupnosti hypotečních úvěrů způsobené mimo jiné doporučeními České národní banky ale způsobují, že se družstevní bydlení opět hlásí o slovo. Na co si dát pozor, pokud chcete pořizovat družstevní byt a jak jej vlastně zaplatit?
Mladé rodiny, případně páry si mohou od státu půjčit na bydlení. Podmínkou je péče o dítě do 15 let věku. Úvěry poskytuje Státní fond rozvoje bydlení (SRFB) a nově dle zajímavějších podmínek. Kolik je možné si půjčit?
Některé stavební spořitelny aktuálně nabízejí úvěr zajištěný nemovitostí s lákavou úrokovou sazbou začínající pod dvěma procenty. Jsou tyto nabídky opravdu výhodnější než hypotéka, na kterou dnes s úrokovou sazbou pod 2,5 procenta dosáhne méně než polovina žadatelů? Podívejte se, komu se úvěr ze „stavebka“ skutečně vyplatí, a na co byste si měli dát při porovnání s hypotékou pozor.
Doba nízkých úroků se blíží ke konci, stejně jako éra stoprocentních hypoték. Jak tedy dosáhnout na novou nemovitost a je cestou pořízení družstevního bytu? I na to se ptali čtenáři E15.cz v online rozhovoru finančního ředitele společnosti Finep Štěpána Havlase.
Bytový trh se dotýká každého z nás, všechny zajímá a jeho fungování ovlivňuje řadu dějů v zemi. Většina lidí je s úrovní svého bydlení „spíše spokojena“, což však neznamená, že funguje dobře. Naše bydlení není vyspělé a bytový trh má stále spoustu neduhů. Bohužel je politickým tématem a chování politiků i mnoha úředníků je příčinou některých jeho deformací.
Velké množství družstevních bytů změnilo během posledních let své majitele. Bytová družstva začala rozprodávat své byty a jejich obyvatelé si je začali pořizovat do vlastnictví. Je ale opravdu vlastnictví bytu výrazně výhodnější než zůstat v bytě družstevním? Záleží hodně na úhlu pohledu a plánech nového vlastníka bytu.
Má-li být v dnešní době rezidenční projekt úspěšný, musí být v dobré lokalitě, musí nabídnout prvotřídní kvalitu, pokud jde o dispozice bytů, pak i z hlediska architektury a urbanismu. V neposlední řadě záleží i na přiměřené ceně. Jinak má takový projekt podle předsedy představenstva a generálního ředitele společnosti Trigema a. s. Marcela Sourala našlápnuto k tomu, aby se stal ležákem.
Je to správný postup, pokud realitní kancelář chce zaslat peníze na účet prodávajícího již po podání návrhu na vklad vlastnického práva do katastru nemovitostí? Zajímalo by mě, jaké jsou další kroky v případě, že katastrální úřad tento návrh zamítne.