výkon mozku a počítače - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu výkon mozku a počítače, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Koronakrize páchá škody nejen na ekonomikách, kde také ničí pracovní místa, ale omezuje i pohyb osob po světě. To má závažné důsledky pro toky remitencí, tedy plateb, které migranti posílají rodinám do domovských zemí. Chudé státy jsou přitom na těchto platbách často silně závislé. V evropském regionu jsou příspěvky ze zahraničí klíčové pro Ukrajinu. Transfer remitencí do země loni navzdory krizi mírně vzrostl.
„Svět čeká šílený dluh a zpomalí se globalizace,“ předvídá dlouholetý nejvýše postavený Čech ve vedení Microsoftu Jan Mühlfeit. Dnes radí olympionikům i top manažerům. „Neuroplasticita je schopnost mozku přeskládat spojení v závislosti na tom, jak přemýšlím, co dělám a v jakém jsem prostředí,“ radí, jak získat mentální odolnost v době covidu.
Prodej tužek vázne, ale hospodaření celého holdingu Koh-i-noor za rok 2020 rozhodně ztrátové nebude. Skupina naopak dál investuje a je připravena – pokud krize přinese příležitost – i na další nákupy. „Sice jsem se někde dočetl, že jsme zchudli, ale opak je pravdou. Když to někdo posuzuje z hlediska tržní hodnoty, tak možná ano, ale na to my si nehrajeme,“ říká Vlastislav Bříza, který je spolu se svými dvěma syny majitelem skupiny.
Nespat, nebo spát málo, nekvalitně a spánek jako díl kvality svého života neřešit, je stejné, jako byste chtěli jet závod formule 1 a péči o svůj vůz před každým závodem zcela ignorovali, říká o důležitosti spánku Tomáš Baránek. Známý lifehacker a spoluzakladatel vydavatelství Jan Melvil Publishing se mimo jiné právě spánku na odborné úrovni intenzivně věnuje.
Za řadu bezpečnostních problémů uživatelů mohou firmy, které nedomyslely svůj byznys model. „Vezměte si, že je vaším plánem dostat na trh každý druhý kvartál nový typ mobilu za 1500 korun. S takovouto konstelací okolností je nepravděpodobné zvládnout i pravidelné aktualizace po dobu několika let. To je samozřejmě neuvěřitelná bezpečnostní zátěž,“ tvrdí technický ředitel české pobočky společnosti Eset Miroslav Dvořák. Uživatel, který nechce jinak funkční telefon vyhodit, s tím ale nemá šanci cokoliv udělat...
Zatímco nadnárodní společnosti i výzkumné organizace po celém světě pokračují ve vývoji co nejkomplexnějšího systému umělé inteligence, Roman Yampolsky z University of Louisville jde opačnou cestou. Ve svém výzkumu se zabývá možnostmi, jak inteligenci strojů omezit a jakým způsoben novou generaci počítačů zasadit do právních rámců. Také proto, že rozmach superinteligentních zařízení by mohl pro lidskou rasu znamenat problém. „Vypuštění umělé inteligence bez bezpečnostních mechanismů je stejné jako ...
Dostupnost velkého výpočetního výkonu počítačů a zlevnění výpočtů ... nad tím, jak počítače naučit přemýšlet. „Nemusíme... vytvořit repliku lidského mozku. Když se lidé...
Lze vůbec srovnávat křemíkový procesor s lidským mozkem? A jak z tohoto srovnání každá z těchto entit vyjde? O odpověď se na vídeňské konferenci We Are Developers pokusil Hermann Hauser, který má k čipům co říci, v roce 1978 totiž spoluzakládal Acorn Computers.
Tým odborníků z několika universit vytvořil fotonický počítačový čip, který napodobuje způsobm, jakým pracují synapse – tedy spojení dvou neuronů sloužící k předávání vzruchů. To by mohlo otevřít cestu k hardwaru, jenž v sobě bude spojovat rychlost moderních procesorů se silou mozku.
Matěj Stropnický se především snaží přesvědčit potenciální voliče, že mají Zelení stále šanci překročit pětiprocentní hranici: „To znamená na prvním místě mít odstup od volebních výzkumů. Je potřeba volit srdcem, je potřeba volit tak, aby si za tím člověk mohl stát po celé volební období, aby po tom najednou nezjistil, že volil menší zlo, které se ukázalo být příliš velkým zlem, a už za tím svým rozhodnutím volič odmítal stát.“ Stropnický se také velmi silně vymezuje proti představě, že by jeho strana ...