vykup pozemku pro dopravni infrastrukturu - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu vykup pozemku pro dopravni infrastrukturu, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Lídr koalice Spolu v Praze Bohuslav Svoboda tvrdí, že „v této fázi“ zůstává kandidátem středopravicové formace na primátora. Ačkoli přestal chodit na některé předvolební debaty a začal na ně vysílat náhradníky. Hlavní město musí podle něj začít investovat volné miliardy, které má na účtech, a mělo by se začít i zadlužovat. „Teď má Praha mnoho miliard volných. S takovou sumou lze zahájit financování dostavby obchvatu i metra D,“ míní. Zároveň však upozorňuje i na negativa, která má hromadná doprava. ...
Na jižní hranici Prahy na soutoku Berounky s Vltavou vznikne přírodní park Soutok. Institut plánování a rozvoje vyhlašuje mezinárodní soutěž na výběr krajinářských architektů a urbanistů, kteří na ploše tisíc hektarů navrhnou příměstský park. Vítězný návrh bude znám v dubnu.
Vodní toky byly pro města po staletí zdrojem obživy a pitné vody, centrem obchodu i dopravními tepnami. Postupně však své hospodářské funkce pozbývaly a voda začala být jen trpěná. Potoky se zatrubňovaly a narovnávaly, rybníky se nechávaly zanášet bahnem a vysychat, tůně se zasypávaly. Dnes je snaha vodu v krajině naopak zadržovat.
Projekt na lepší řízení pražské dopravní situace, stavba parkovacích domů na Černém Mostě a v Butovicích, ale například i zkvalitnění pražské MHD včetně stavby metra D. To jsou příklady plánů, na kterých hlavní město již pracuje nebo pracovat brzy začne. „Dříve se v oblasti Smart City cílilo na chytré koše a nabíjecí lavičky, ale to není správná cesta. My chceme cílit převážně na práci s daty, která dělá město chytrým,“ uvedl pražský primátor Zdeněk Hřib (Piráti).
„Pokud se na Žižkově nedohodneme, může se stát, že nebude stavět nikdo,“ říká k projektům na bývalém nákladovém nádraží, kde vlastní pozemky hned několik velkých developerů, šéf rezidenční výstavby Penty David Musil. Komplexní dohoda s Prahou i s městskou částí je tam podmínkou pro změnu územního plánu.
Stát má v současnosti v různé fázi přípravy rozpracovaných 151 velkých dopravních staveb. Náklady na ně by se měly pohybovat okolo 218 miliard korun. Většina peněz jde na stavbu a rekonstrukci dálnic a silnic. Vyplývá to z materiálu ministerstva dopravy, který v pondělí prostuduje vláda. Dokument zahrnuje stavby s náklady nad 300 milionů korun.
Celou dosavadní kariéru věnoval Petr Witowski bankovnictví, od prosince ale zodpovídá za chod největší pražské firmy působící ve zcela odlišném oboru. Dopravní podnik prý přebírá v dobré finanční kondici. „Máme dost hotovosti,“ říká Witowski. Miliardy na účtu by tak prý mohl podnik zhodnotit půjčením jiným městským firmám.
Hlavní město dá letos na rekonstrukce mostů, silnic, tramvajových tratí i metra čtyři miliardy korun. Uzavírky bude koordinovat speciální tým.
Starosti stavbařů jsou aktuálně zcela jiného druhu než před několika lety. Místo krvežíznivého boje o zakázky pomocí dumpingových cen si mohou dovolit odmítat práci nebo licitovat o vyšších odměnách. „Pokud vyrábíte cihly a nemáte je na skladě, tak si za ně v případě vysoké poptávky řeknete více,“ říká Jiří Nouza, nový prezident Svazu podnikatelů ve stavebnictví.
Nová linka podzemní dráhy není prioritou jen pro nové vedení pražského magistrátu, ale i pro dotčené městské části. Starosta Prahy 4 Petr Štěpánek (zelení) chce výstavbu urychlit. Šéf radnice Prahy 12 Jan Adamec (Piráti) zase usiluje o rozvětvení trasy.