vyplacení neschopenky - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu vyplacení neschopenky, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Brání vám zdravotní problémy ve vykonávání práce? Pak se neobejdete bez neschopenky. Tento dokument po vás bude vyžadovat zaměstnavatel kvůli náhradě mzdy i úřady před vyplacením nemocenské. Jak neschopenka v roce 2023 funguje? Jaký je režim vycházek při pracovní neschopnosti a kdy vám může přijít kontrola?
Češi poměrně často pojišťují majetek, ale na životní pojištění myslí jen necelá polovina z nich. Přitom správně sjednané životní pojištění nám kryje záda v případě nečekaných. V případě úmrtí pak dokážou výrazně pomoct rodině. Zjistěte, jak si správně nastavit životní pojištění, co se vyplatí pojistit a na co si dát u životního pojištění pozor.
Na náhradu mzdy mají zaměstnanci nárok již od prvního dne nemoci, v roce 2019 byla totiž zrušena karenční doba. Na nemocenskou hrazenou státem mají nárok od 15. kalendářního dne pracovní neschopnosti. Co nemocenská v případě karantény? Lidé budou dostávat příspěvek až 370 korun. Mohou nemocenskou pobírat i OSVČ? A co dělat v případě výpovědi?
Jeden z nejbohatších Čechů Kvido Štěpánek řeší, kdo po něm převezme jeho firmu Isolit-Bravo z Jablonného nad Orlicí vyrábějící elektrospotřebiče a výrobky pro automobilový průmysl. Ve hře je prodej podniku se stoletou tradicí, nebo jeho vložení do svěřenského fondu. Než tak Štěpánek učiní, chce firmu provést transformací autoprůmyslu. „Číňany, Rusy, ale třeba ani německé či velké nadnárodní firmy tu nechci. A že tu už byly nabídky zavánějící východem,“ říká Štěpánek.
K datu 21. května se podle statistik Ministerstva práce a sociálních věcí do programu Antivirus přihlásilo o podporu více než 53 tisíc firem. Dohodu již má s Úřadem práce ČR podepsánu 98 procent z nich. Doposud bylo z programu vyplaceno téměř pět a půl miliardy korun. Jaké jsou nejčastější chyby při podávání žádostí a na co se připravit při následných kontrolách?
Živnostníci chybí na pracovišti třikrát méně než zaměstnanci. Jejich pobyt v pracovní neschopnosti je ale dvaapůlkrát delší, vyplývá z údajů Českého statistického úřadu za loňský rok.
Dneškem přestává platit karenční doba. Zaměstnanci tak budou mít proplacenou nemocenskou i za první tři dny nemoci. Zaručuje to novela zákoníku práce. Zaměstnavatelům, kteří ponesou většinu nákladů, se zároveň sníží odvody na nemocenském pojištění.
V letošním roce lidé, kterým se přihodí pracovní úraz nebo nemoc z povolání, dostanou větší odškodné. Pojišťovny vyplatí na náhradách za ztrátu výdělku 4,24 miliardy korun, což je meziročně o 139,5 milionů korun více. To jsou údaje České asociace pojišťoven.
Česká správa sociálního zabezpečení (ČSSZ) má po roce a půl ředitele. Stal se jím dosavadní šéf pražské sociální správy František Boháček. Řízením jednoho z největších úřadů v zemi, který spravuje záležitosti několika milionů lidí a vyplácí penze, mateřské, otcovské či nemocenské, byl pověřen už loni v září. Do funkce Boháčka dnes jmenovala ministryně práce Jana Maláčová (ČSSD). Sdělila to mluvčí ministerstva Barbara Hanousek Eckhardová.
V prvním pololetí roku 2018 bylo v evidenci České správy sociálního zabezpečení 1 013 791 ukončených neschopenek. Oproti loňskému roku to byl meziroční nárůst o 7,6 procent.