vyplnění daňového přiznání 2017 - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu vyplnění daňového přiznání 2017, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Vidina ohromujících výnosů dál láká investory do bitcoinu a dalších kryptoměn, avšak i na zisky ze spekulací na virtuální měny se váže daňová povinnost. Termín odevzdání daňového přiznání se blíží a následující článek připomíná, jaké povinnosti mají držitelé virtuálních měn, kteří se rozhodli část svého jmění prodat.
Čekáte v letošním roce dítě a zajímá vás, jak je to s porodným? V minulosti bylo porodné vypláceno každé matce, nyní už to tak není. Pochopitelně se nárok jako spousta dávek odvíjí od výše výdělku. Budete mít nárok právě vy? Je částka porodného na každé dítě stejná? Čtěte níže.
Při výkonu hlavní samostatné výdělečné činnosti musí být vždy placeny měsíční zálohy na zdravotním pojištění. Kdy je možné je v průběhu roku snížit? Komu mohou být zálohy sníženy do nuly? A jak postupovat? Podívejme se na problematiku snížení měsíčních záloh optikou 8 nejdůležitějších bodů.
Daňové přiznání vyplňují nejenom všichni daňoví poplatníci, kteří měli v roce 2017 některý z příjmů zakládající povinnost daňové přiznání za rok 2017 podat, ale i daňoví poplatníci, kteří podávají daňové přiznání dobrovolně za účelem obdržení daňové vratky. Na co nezapomenout při vyplňování daňového přiznání?
Živnostníci musí své zdravotní pojišťovně odevzdat přehled o příjmech a výdajích. Platí to pro všechny OSVČ, které alespoň po část roku 2017 vykonávaly samostatnou výdělečnou činnost.
Daňové přiznání podávají nejenom OSVČ, ale i někteří zaměstnanci. Vyplnění daňového přiznání je potřeba věnovat dostatečnou pozornost. Na co si dát pozor? Na co nezapomenout?
Při splnění zákonných podmínek mohou vklady na smlouvu o životním pojištění snížit daňovou povinnost za rok 2017. Předčasné zrušení smlouvy však vede ke zvýšení daňové povinnosti. Co je dobré vědět o životním pojištění?
Daňové přiznání za rok 2017 je povinen podat každý, kdo má roční příjmy vyšší než 15 000 korun. Současně jsou tyto příjmy předmětem daně z příjmu fyzických osob a nejsou od daně z příjmu fyzických osvobozené.
Složitost a časová náročnost, někdy i stres, často stojí za chybami, kterých se podnikatelé a firmy při podání daňového přiznání k přijmu dopouštějí. Připravili jsem pro vás přehled nejrozšířenějších chyb i s příklady.
I při výkonu samostatné výdělečné činnosti pouze po část roku 2017 je nutné si splnit daňové povinnosti. Jak postupuje bývalý živnostník, který je nyní již zaměstnancem? A jak je to při zahájení samostatné výdělečné činnosti během roku 2017?