výpočet daně v německu - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu výpočet daně v německu, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Umělá inteligence přináší firmám zcela nové možnosti, jak zlepšit zákaznickou zkušenost i komunikaci se zákazníky. Zlepšení spočívá v rychlosti reakcí na požadavky zákazníků přicházejících různými digitálními kanály a následnou akcí. V této oblasti dnes nejvíce strhává pozornost ChatGPT, avšak na trhu existuje celá řada nástrojů, které kromě samotné tvorby textů velmi dobře rozumějí lidské řeči, významu, kontextu slov. Mezi TOP řešení na trhu patří SentiSquare No-Code NLP platforma, která se specializuje ...
Průměrná mzda je velmi důležitý ukazatel, protože se od něj odvíjí spousta dalších finančních metrik. I když už přesáhla 40 tisíc korun, skutečná hodnota průměrné reálné mzdy je kvůli vysoké inflaci zcela jiná. Jaká je tedy stanovena očekávaná průměrná mzda pro rok 2023? Jaký je aktuální medián mezd? Jak se liší mzdy v jednotlivých regionech a jak si stojí Česká republika v porovnání se sousedními státy jako Německo?
Německo patří mezi nejvyspělejší země světa. Životní úroveň Němců je tak značně vysoká, což dokládají i údaje o průměrné či minimální mzdě. Které profese jsou nejlépe ohodnocené?
Vítězem boje s vysokou inflací jsou důchodci s opakovaně valorizovanými penzemi, rodiny s malými dětmi se ocitly mezi poraženými. To je hlavní argument většiny vládních stran, které chtějí zvýšit rodičovský příspěvek o 50 až 60 tisíc korun ze stávajících 300 tisíc. Tuto částku vyplácenou až do čtyř let věku jednoho dítěte stát už tři roky nezvýšil.
Státu pomohou s látáním rozpočtu i držitelé bitcoinu a dalších kryptoměn. Finanční správa očekává, že letos doměří výrazně vyšší daně z kryptoměnových zisků, chystá také častější kontroly. Problémy může mít kvůli nuancím danění krypta skoro každý, kdo se nakládání s virtuálními měnami ve vyšší míře věnuje.
Tohle Němci nezažili sedmdesát let! Růst cen už přeskočil desetiprocentní hranici a vyhlídky nejsou o moc lepší. Na příští roky německý statistický úřad odhaduje cenový růst sedm procent, což není vzhledem k prudkému letošnímu skoku příliš optimistické. Období „normální“, prakticky nulové inflace, se tedy hned tak nevrátí.
Vláda už nespoléhá na evropské řešení a pojistila si energetickou stabilitu vlastním zastropováním cen elektřiny i plynu. Jedna kilowatthodina silové elektřiny tak bude stát nejvýše šest korun a v případě plynu to budou tři koruny včetně daně. Státní pomoc domácnostem a malým a středním firmám, takzvaným maloodběratelům, podle odhadu vlády nevyjde na víc než 130 miliard korun, někteří analytici se ale obávají, že to může být i výrazně více.
Zrod velkých dopravních staveb vypadá v Praze v zásadě takto: postavíme tunel, několik let to budeme finančně vydýchávat, a pak zkusíme připravit další. Ale ouvej, nejsou peníze, zjistí po čase město. Dostavbu poslední třetiny vnitřního městského okruhu Praha stále odkládá a přednost dostává levnější metro. Okruh totiž podle politiků nemůže vzniknout bez dotace státu, kterému se do spoluúčasti nechce. Drahé dopravní stavby jen odkrývají dlouhodobé problémy ve financování chodu a rozvoje metropole.
Ceny energií v poslední době rostou a jinak tomu nebude ani v následujících měsících. Příčinou je nejen zdražování energetických surovin, ale i konflikt na Ukrajině. Není proto divu, že se čím dál více lidí zajímá o situaci na trhu. Vyzpovídali jsme proto Jiřího Mejzra, ředitele prodeje velkoodběru a obchodování s energiemi společnosti epet (EP Energy Trading).
Dodavatel elektřiny a plynu Bohemia Energy zaniká. Společnost se rozhodla dobrovolně ukončit činnost, aby zabránila hrozícímu krachu. Do finančních problémů se firma dostala kvůli rostoucím cenám energií, které na burze od začátku roku několikanásobně zdražily. Nikdo ze zákazníků o dodávky energií nepřijde, podle analytiků ale energie původním zákazníkům Bohemia Energy podstatně zdraží.