výpočet nemocenské v karanténě - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu výpočet nemocenské v karanténě, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Na náhradu mzdy mají zaměstnanci nárok již od prvního dne nemoci, v roce 2019 byla totiž zrušena karenční doba. Na nemocenskou hrazenou státem mají nárok od 15. kalendářního dne pracovní neschopnosti. Mohou nemocenskou pobírat i OSVČ? Co dělat v případě výpovědi?
V souvislosti s uzavřením základních škol mají rodiče možnost situaci prostřednictvám nároku na ošetřovné.
V souvislosti s epidemií koronaviru COVID-19 zrušila vláda od středy 11. března výuku na základních, středních, vyšších odborných a vysokých školách. V souvislosti s tímto opatřením bylo pamatováno i na rodiče a premiér nezapomněl upozornit, že rodiče, kteří nemají hlídání pro děti mladší 10 let, si mohou vzít ošetřovné.
Od roku 2018 se změnila pravidla proplácení nemocenské. Novinkou je, že se v průběhu pracovní neschopnosti snižuje redukce vyměřovacího základu, z kterého se nemocenská počítá. Vypočtěte si, na jak vysokou nemocenskou máte nárok.
Ministerstvo práce a sociálních věcí (MPSV) uvedlo, že loni evidovalo 1,7 milionu případů dočasných pracovních neschopností. Průměrně lidé loni stonali 41 dnů. Jste-li na „neschopence“, první tři nedostane vůbec nic, jak to funguje dál, se dozvíte v tomto článku.
Onemocnět můžete kdykoliv a vždy je to nepříjemné. Nejen proto, že vypadnete z pracovního i společenského života, ale hlavně se výrazně sníží vaše příjmy. Proto je dobré vědět, na co máte nárok, na co si dát pozor, jaké příspěvky můžete od státu dostat a jaká práva má váš zaměstnavatel.
Při splnění zákonných podmínek závisí měsíční výše mateřské, ošetřovného, nemocenské i náhrady mzdy na výši příjmu. Jaká bude vaše finanční situace v případě nemoci v letošním roce?