výpočet nemocenské v karanténě - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu výpočet nemocenské v karanténě, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Onemocněl vám nečekaně člen rodiny? Pokud s vámi sdílí domácnost, můžete využít možnosti ošetřovného. Kolik peněz za ošetřování člena rodiny dostanete? Pomůže vám naše kalkulačka OČR.
Na náhradu mzdy mají zaměstnanci nárok již od prvního dne nemoci, v roce 2019 byla totiž zrušena karenční doba. Na nemocenskou hrazenou státem mají nárok od 15. kalendářního dne pracovní neschopnosti. Co nemocenská v případě karantény? Lidé budou dostávat příspěvek až 370 korun. Mohou nemocenskou pobírat i OSVČ? A co dělat v případě výpovědi?
V souvislosti s uzavřením škol mají rodiče možnost situaci řešit prostřednictvím nároku na ošetřovné. Výše dávky nyní stoupne na 80 procent redukovaného denního vyměřovacího základu. Možnost čerpat vyšší ošetřovné bude dokonce zpětně již od 1. března.
Lidé v nařízené karanténě nebo izolaci budou dostávat v březnu a v dubnu příspěvek k nemocenské až 370 korun denně. Předpokládá to návrh zákona, který dnes schválil Senát hlasy všech 58 přítomných členů. Bonus k nemocenské má bránit propadu příjmů, a tím motivovat lidi k tomu, aby po setkání s nakaženými zůstávali v karanténě, nemoc dál nešířili a hlásili své kontakty. Předlohu dostane k podpisu prezident Miloš Zeman.
V souvislosti s epidemií koronaviru COVID-19 zrušila vláda od středy 11. března výuku na základních, středních, vyšších odborných a vysokých školách. V souvislosti s tímto opatřením bylo pamatováno i na rodiče a premiér nezapomněl upozornit, že rodiče, kteří nemají hlídání pro děti mladší 10 let, si mohou vzít ošetřovné.
Od roku 2018 se změnila pravidla proplácení nemocenské. Novinkou je, že se v průběhu pracovní neschopnosti snižuje redukce vyměřovacího základu, z kterého se nemocenská počítá. Vypočtěte si, na jak vysokou nemocenskou máte nárok.
Ministerstvo práce a sociálních věcí (MPSV) uvedlo, že loni evidovalo 1,7 milionu případů dočasných pracovních neschopností. Průměrně lidé loni stonali 41 dnů. Jste-li na „neschopence“, první tři nedostane vůbec nic, jak to funguje dál, se dozvíte v tomto článku.
Onemocnět můžete kdykoliv a vždy je to nepříjemné. Nejen proto, že vypadnete z pracovního i společenského života, ale hlavně se výrazně sníží vaše příjmy. Proto je dobré vědět, na co máte nárok, na co si dát pozor, jaké příspěvky můžete od státu dostat a jaká práva má váš zaměstnavatel.
Při splnění zákonných podmínek závisí měsíční výše mateřské, ošetřovného, nemocenské i náhrady mzdy na výši příjmu. Jaká bude vaše finanční situace v případě nemoci v letošním roce?