výpočet osobního vyměřovacího základu 2020 - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu výpočet osobního vyměřovacího základu 2020, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Kdo má na rodičovský příspěvek nárok a jak podat žádost? Co paltí, pokud jste OSVČ? Jak se rodičovský příspěvek liší od mateřské? Jak na výpočet? Vše se dozvíte v článku, s výpočtem vám pomůže naše kalkulačka.
Letošní rok se chýlí ke konci. Jak budou vypadat různé sociální dávky v roce 2023? Kolik bude činit mateřská, nemocenská, ošetřovné, starobní důchod či rodičovský příspěvek? Spočítejte si čistou mzdu a porovnejte ji s tím, kolik vydělávají ostatní. Vyzkoušejte i naše hypoteční kalkulačky.
Onemocněl vám nečekaně člen rodiny? Pokud s vámi sdílí domácnost, můžete využít možnosti ošetřovného. Kolik peněz za ošetřování člena rodiny dostanete? Pomůže vám naše kalkulačka OČR.
V posledních letech odchází do předčasného důchodu přibližně každý třetí žadatel o starobní důchod, celkový počet předčasných důchodců se tak rok od roku zvyšuje. Odejít příliš brzy do předčasného důchodu však přináší značné finanční ztráty.
Splnění důchodových podmínek by měly všechny OSVČ v předstihu věnovat dostatek pozornosti a současně počítat s podprůměrným státním důchodem. Kdy nemají OSVČ starobní důchod ani 11 tisíc korun?
Každým rokem dochází nejen k valorizaci důchodů, ale mnohdy také k úpravě, která je důsledkem politického rozhodnutí. Zjistit výši svého důchodu proto není úplně jednoduché, naše kalkulačka vám s výpočtem ale pomůže.
Bez sankcí mohou OSVČ podat daňové přiznání za rok 2019 až do 18. 8. 2020, do stejného termínu však musí být daň z příjmu zaplacena. Jak se počítá čistý zisk OSVČ?
Kdo chce změnit zdravotní pojišťovnu od 1. ledna příštího roku, ten musí podat přihlášku k nové zdravotní pojišťovně do konce září. S čím při změně zdravotní pojišťovny počítat?
Výpočet starobního důchodu je individuální záležitostí a ovlivňuje ho celý průběh důchodového pojištění. V neposlední řadě také záleží, jak se každoročně domluví na změně výše důchodů vláda. Zatímco ministerstvo práce a sociálních věcí (MPSV) tlačí na rychlejší růst penzí, ministerstvo financí je střídmější.