výpočet pracovní neschopnosti 2020 - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu výpočet pracovní neschopnosti 2020, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Brání vám zdravotní problémy ve vykonávání práce? Pak se neobejdete bez neschopenky. Tento dokument po vás bude vyžadovat zaměstnavatel kvůli náhradě mzdy i úřady před vyplacením nemocenské. Jak neschopenka v roce 2023 funguje? Jaký je režim vycházek při pracovní neschopnosti a kdy vám může přijít kontrola?
Letošní rok se chýlí ke konci. Jak budou vypadat různé sociální dávky v roce 2023? Kolik bude činit mateřská, nemocenská, ošetřovné, starobní důchod či rodičovský příspěvek? Spočítejte si čistou mzdu a porovnejte ji s tím, kolik vydělávají ostatní. Vyzkoušejte i naše hypoteční kalkulačky.
Onemocněl vám nečekaně člen rodiny? Pokud s vámi sdílí domácnost, můžete využít možnosti ošetřovného. Kolik peněz za ošetřování člena rodiny dostanete? Pomůže vám naše kalkulačka OČR.
Většinu českých firem loni trápil extrémní nedostatek vhodných uchazečů a tento trend se v letošním roce jen tak nezmění. Krizi na trhu práce pravděpodobně prohloubí i relativně pomalý růst mezd v některých oborech, který se navíc znehodnotí inflací. Těžkým úkolem náborářů v roce 2022 bude oslovit dosud nevyčerpané zdroje pracovní síly a udržet loajalitu stávajících zaměstnanců. Níže nabízíme šest způsobů, jak nepřijít v novém roce o pracovníky, a jak naopak získat nové.
Minimální mzda v Česku činila loni 13 350 korun. Odbory požadovaly růst o 1 650 korun, zaměstnavatelé chtěli zvýšení o 700 korun. MPSV předložilo 3 návrhy růstu o 1 150, 1 350 a 1 650 korun. Koaliční partner nakonec přistoupil na kompromis a minimální mzda se zvýší o 1 250 korun na 40,5 procenta průměrné mzdy, konkrétně na 14 600 korun.
Během prvních 14 dní pracovní neschopnosti vyplácí nemocnému zaměstnanci zaměstnavatel náhradu mzdy. Jak se náhrada mzdy bude počítat v příštím roce?
Výpočet starobního důchodu je individuální záležitostí a ovlivňuje ho celý průběh důchodového pojištění. V neposlední řadě také záleží, jak se každoročně domluví na změně výše důchodů vláda. Zatímco ministerstvo práce a sociálních věcí (MPSV) tlačí na rychlejší růst penzí, ministerstvo financí je střídmější.