výpočet příspěvku na bydlení - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu výpočet příspěvku na bydlení, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
V roce 2023 chce stát podle svých plánů vyplatit měsíčně na příspěvcích na bydlení okolo 1,1, miliardy korun. Kromě navýšení se sjednotila také pravidla pro získání příspěvku na bydlení pro lidi v Praze a ve zbytku České republiky. Jak? Kdo může o příspěvky na bydlení žádat a jak se vypočítají?
Na dani z příjmu zaplatí za rok 2022 OSVČ méně než za rok 2021, neboť se zvýšila sleva na poplatníka. Polepší si i OSVČ s vysokými zisky, neboť se zvýšila hranice zdanitelného příjmu podléhajícího základní patnáctiprocentní sazbě daně z příjmu. Kolik zaplatí OSVČ na dani z příjmu? Jak se liší výpočet daně při hlavní a vedlejší činnosti?
Letošní rok se chýlí ke konci. Jak budou vypadat různé sociální dávky v roce 2023? Kolik bude činit mateřská, nemocenská, ošetřovné, starobní důchod či rodičovský příspěvek? Spočítejte si čistou mzdu a porovnejte ji s tím, kolik vydělávají ostatní. Vyzkoušejte i naše hypoteční kalkulačky.
Přídavky na dítě, příspěvek na bydlení nebo porodné budou od ledna vyšší nebo na ně bude mít nárok více lidí. Způsobí to zvýšení životního a existenčního minima, ze kterých se další dávky a příspěvky počítají. Ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka (KDU-ČSL) předložil v úterý návrh nařízení, které minima zvyšuje o 5,2 procenta. Státní rozpočet to vyjde na více než půl miliardy.
Oproti září loňského roku zdraží elektřina a plyn na začátku příštího roku o téměř 200 procent, odhaduje analýza ministerstva průmyslu a obchodu (MPO) a Energetického regulačního úřadu (ERÚ). Rezort sociálních věcí a práce proto připravil změnu parametrů příspěvku na bydlení tak, aby na něj dosáhlo více domácností. Zvýšení finanční pomoci se týká zejména jedno- a dvojčlenných domácností. Rozšíření okruhu příjemců by mohlo státní rozpočet vyjít až na skoro 600 milionů korun. Od příštího roku by ovšem měl ...
V průměru o tisícikorunu měsíčně navíc na energie nebo na nájmy by mohly už od října dostávat další desítky tisíc domácností. Peníze by stát vyplácel zpětně od července. S rozšířením okruhu lidí, kterým by se příspěvek na bydlení zvýšil nebo by na něj nově dosáhli, počítají ministři práce a financí Marian Jurečka (KDU-ČSL) a Zbyněk Stanjura (ODS). Přesné parametry pomoci má kabinet stanovit v září, souhlas parlamentu nepotřebuje.
Na příspěvek na bydlení nyní dosáhne více lidé a mohou jej využít i na úhradu vyšších faktur za energie. Žádost o příspěvek čeká i zjednodušení, a to hned v několika ohledech. O dávku bude nově možné i skrze online aplikaci, zjednodušení se dočká i klasický formulář. Nebude nutné žádat každoročně, nyní bude příspěvek poskytovaný na dobu neurčitou. Náklady na bydlení a příjmy domácností se nebudou dokládat čtvrtletně, ale pouze pololetně.
Životní minimum se od července zvýší z 4250 na 4620 korun, tedy o 8,8 procenta. Nařízení schválila dnes vláda. Po jednání kabinetu to na tiskové konferenci řekl ministr práce Marian Jurečka (KDU-ČSL). Stejně se upraví minimální částky pro dospělé a děti v domácnosti, které jsou nižší. Existenční minimum se zvýší z 2740 na 2980 korun. Důvodem je zdražování.
Životní minimum by se mohlo od července zvýšit z 4250 na 4620 korun, tedy téměř o devět procent. Stejně by se upravily i minimální částky pro dospělé a děti v domácnosti, které jsou nižší. Existenční minimum by se mohlo zvednout z 2740 na 2980 korun. Důvodem je zdražování. Návrh nařízení, které připravilo ministerstvo práce, zveřejnila dnes vláda na svém webu. Ve středu by pak měla předpis schvalovat. Naposledy nejnižší částky pro život navýšil od dubna, a to o deset procent.