výpověd dohodou 2016 - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu výpověd dohodou 2016, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Právní bitva francouzské firmy JCDecaux s českým ministerstvem financí o zhruba čtyřicet milionů eur, v přepočtu přes jednu miliardu korun, vstupuje do ostré fáze. V srpnu začne jednat rozhodčí tribunál, který už obě strany sestavily a jmenovaly.
Zaměstnanci jsou povinni neustále si prohlubovat svou kvalifikaci. Za tímto účelem jim může zaměstnavatel dokonce uložit povinnost zúčastnit se konkrétního školení. Na druhou stranu při vyšších investicích do vzdělávání pracovníků může mít zaměstnavatel obavy, že s nově nabytými znalostmi utečou ke konkurenci. Jaký je rozdíl mezi prohloubením a zvýšením kvalifikace a k čemu slouží kvalifikační dohoda?
Spolupráce někdejšího šéfa volebního štábu Donalda Trumpa Paula Manaforta se zvláštním vyšetřovatelem Robertem Muellerem podle analytiků vyvolává v týmu amerického prezidenta značné obavy. Bývalý poradce někdejšího demokratického prezidenta Baracka Obamy pro etické otázky Norman Eisen se domnívá, že Manafortova spolupráce s Muellerem bude Trumpovým koncem. Eisen, který v letech 2011 až 2014 působil jako americký velvyslanec v České republice, je znám jako hlasitý kritik nynějšího šéfa Bílého domu.
Strojírenské Vítkovice podnikatele Jana Světlíka dokončily prodej další ze svých dcer. Za výrobce převodovek Vítkovice Gearworks složili noví majitelé, firmy Optifin Invest a Farvis Martina Ulčáka a Alexeje Beljajeva, 80 milionů korun. Vedení Vítkovic hodlá v prodejích pokračovat. Z dřívějšího gigantu má být výrazně menší firma zaměřená na výrobu speciálních výrobků.
Zdravotně pojištěni jsou všichni občané mající trvalý pobyt v Česku. Každý pojištěnec má právo výběru zdravotní pojišťovny. Kdy je možné změnit zdravotní pojišťovnu a na co si dát pozor?
Na post státního tajemníka rezignoval Petr Gajdušek ke konci září. Od října získal na ministerstvu nové místo.
Česká pošta dostane 800 milionů korun za ztrátové služby v letech 2013 a 2014. Částka bude rozložena do tří let. Půl miliardy z toho má jít na platy poštovních zaměstnanců. Novinářům to dnes po společném jednání řekl ministr vnitra Milan Chovanec a ministr financí Andrej Babiš.
Společnost OKD ukončí těžbu černého uhlí ve ztrátovém Dole Paskov 31. března příštího roku. Co nejvíce zaměstnanců chce přesunout do karvinské části revíru. Návrh představenstva firmy dnes schválil věřitelský výbor.
Soud nepřiznal právníkovi Václavu Halbichovi nárok na 17 milionů korun za zastupování ČSSD v boji o Lidový dům. Dnešní verdikt není pravomocný. Halbich v žalobě žádal peníze jednak od sociální demokracie, jednak od společnosti Alba, které postoupil svou pohledávku vůči ČSSD jeho někdejší kolega Zdeněk Altner. Strana peníze pro právníky složila už před lety do soudní úschovy, protože nebylo zřejmé, komu je má vyplatit.
Praktičtí lékaři uzavřou 21. září ordinace, chtějí tak upozornit na dlouhodobé potíže primární péče pro dospělé, nedostatečné úhrady a malé kompetence. Dnes o tom rozhodla mimořádná rada Sdružení praktických lékařů ČR. Potvrdil to její místopředseda Petr Šonka. Rozhodnutí o formě protestu ještě může zvrátit plánované jednání na ministerstvu zdravotnictví.