výpověď smlouvy energii - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu výpověď smlouvy energii, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Ani současná situace nezastavila vykutálené obchodníky s energiemi. Sice je pro ně komplikovanější obcházet domácnosti, ale našli si jiné prostředky, jak z lidí vylákat podpis. Na co si dát pozor?
Dodavatelé se neostýchají chtít tisícové sankce, pokud se zákazník rozhodne odejít dřív, než mu končí smlouva. Ne vždy jsou v právu. Jak se bránit.
Každá koruna dobrá. Domácnosti, které hledají úspory, mohou přemýšlet nad změnou dodavatele. Ta do rodinného rozpočtu může přinést úspory ve výši až tisíců korun ročně.
Kdo vytápí plynem nebo elektřinou, má nejvyšší čas, aby si k ruce vzal fakturu, porovnal si ceny energií a vybral si levnějšího dodavatele. Změna totiž trvá i tři měsíce.
Dodavatelé energií zkouší na své zákazníky fígle i po telefonu. Představí jim levnější nabídky s odkazem na pokles cen energií spojené s pandemií. Je nutné dávat si pozor na každé „ano“, které řeknete. Mohlo by totiž vést k nechtěnému uzavření nevýhodné smlouvy. A když se onu smlouvu rozhodnete ukončit, zaplatíte tučnou pokutu. dTest radí, jak se v takovém případě bránit.
Poslanci v úterý a ve středu ve sněmovně, kromě prodloužení nouzového stavu do konce dubna, schválili ve stavu legislativní nouze řadu dalších návrhů, které mají pomoci firmám i občanům zvládat dopady pandemie koronaviru. Projděte si přehled.
Návrh ministerstva pro místní rozvoj (MMR), podle kterého nesmí nájemník dostat výpověď z bytu, jestliže v důsledku koronavirové krize není schopen platit své závazky, je nepřijatelný. Je to nebezpečný precedens přemrštěného vládního opatření v době krize. Jde o přenesení odpovědnosti státu na náhodně vybranou, a tedy diskriminovanou skupinu vlastníků bytových nemovitostí. V prohlášení to uvedlo Občanské sdružení majitelů domů v ČR.
Energetický trh má od takzvaných šmejdů pomoci pročistit nový registr zprostředkovatelů. Povede ho Energetický regulační úřad (ERÚ). Vyplývá to z novely energetického zákona, kterou v pondělí projedná vláda. Předkládaný materiál počítá také s dalšími opatřeními na ochranu spotřebitele v oblasti, mimo jiné jde o zákaz uzavírat smlouvy na dodávky energií na dobu delší než 36 měsíců, řekl náměstek ministra průmyslu a obchodu pro oblast energetiky René Neděla
Energetický regulační úřad (ERÚ) přijal v loňském roce 14 259 podání, meziročně o 5,7 procenta více. Na dnešní konferenci o problematice takzvaných energetických šmejdů to řekl člen rady úřadu Rostislav Krejcar. Přibývá podle něj hlavně problémů a podání v souvislosti se zprostředkovateli nabídek energií. Připomněl, že podání může být stížností, ale i dotazem, resp. žádostí o zjištění informace.
Krajský soud v Českých Budějovicích vyhlásil insolvenční řízení s firmami Procusys FM a Procusys Services, které poskytují služby od správy budov přes ostrahu po nákupy energií. Obě společnosti patří do Procusys Group napojené na podnikatele Františka Savova.