výroba 3d forem - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu výroba 3d forem, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Proč je v Praze nedostatek bytů a proč politici nabízejí rychlá a špatná řešení? A je budoucnost trhu s bydlením v technologiích? Libor Vošický, ředitel Stavební spořitelny České spořitelny, známé Buřinky, si myslí, že ano.
Už téměř dva roky míří investiční pobídky do firem, které nabízejí přidanou hodnotu a měly by posouvat Česko blíže k technologickým mocnostem. Za tu dobu rozhodla vláda o necelých třech desítkách pobídek. Kabinet nyní chce po zkušenostech z posledních let pravidla pozměnit, žádat by mohli čeští i zahraniční investoři nejen o daňové úlevy jako dosud, ale přímo o peníze.
I když je 3D tisk jako technologie známý už skoro čtyřicet let, mnohé firmy o jeho smysluplném využití přemýšlejí až nyní. V těch progresivnějších přitom dávno pomáhá zrychlovat a zlevňovat výrobu, přinášet na trh výrobky lépe přizpůsobené na míru, vyvíjet a zkoušet i to, co dříve nebylo možné. 3D tisk však pomáhá především získávat náskok před konkurencí. Zejména poslední rok a půl ukázal, že se z něj stal především chytrý průmyslový nástroj, který pomáhá zejména v dobách, kdy najednou mnohé funguje jinak...
Josef Průša patří k první generaci světově úspěšných českých podnikatelů, která se narodila po revoluci. Jeho oranžové 3D tiskárny vidíte na stolech kutilů i ve SpaceX Elona Muska. V našem rozhovoru půjde o byznys, ale i o společenskou odpovědnost firem a taky o to, jak se tvoří lovebrand.
Zatímco ve vývoji tiskáren pro domácí použití jsou Češi na světové špici, ve využití profesionálního 3D tisku jsou oproti světu několik let pozadu. Podle spoluzakladatele společnosti 3Dwiser Tomáše Soókyho řada firem, které by technologii 3D tisku mohly využít, na 3D tisk ani nepomyslí.
Dvaadvacátý ročník mezinárodního festivalu Designblok proběhne od sedmého do jedenáctého října tohoto roku. “Vášeň” je ústředním tématem, které bude provázet celý letošní ročník. Výstava nábytku, doplňků, módy i šperků, bude letos poprvé v prostoru Gabriel Loci na Praze 5.
Holešovický výrobce 3D tiskáren Prusa Research patří k několika z mála tuzemských firem, které i přes pandemii nadále rostou, a dokonce nestíhají uspokojit poptávku. “Zkoumáme, jak přenést ještě větší část výroby k nám, například některé obráběcí práce či elektroniku. V pandemii se ukázalo, že část dodavatelů nezvládala fungovat tak plynule, jak bychom potřebovali, a nám se kvůli tomu zpomalila výroba,” říká šéf a zakladatel Josef Průša.
Společnost Redefine Meat z Izraele hodlá v luxusních restauracích ještě letos otestovat novou náhražku masa. Bude je tisknout na 3D zařízeních a distributorům dodávat příští rok. Kapacita firemních tiskárny dosahuje až dvaceti kilogramů náhražky za hodinu. Pokrm se má prodávat za nižší cenu než opravdové maso.
Ekonomická krize způsobená bojem proti novému koronaviru oživuje ideu základního příjmu. Španělská ministryně hospodářství Nadia Calviñová v pondělí ve vysílání televizního kanálu LaSexta oznámila, že její země co nejdříve zavede vyplácení časově neomezeného nepodmíněného příjmu.
Rozvoj vojenských technologií je v současnosti velmi rychlý, lze ale vysledovat určité trendy, kam se obor bude pravděpodobně ubírat. Jedním z trendů ve vojenství do budoucna bude například aplikace nových materiálů v čele s grafenem, virtuální realita, umělá inteligence či elektromagnetická dominance. Uvedl to Pavel Zůna z alianční Organizace pro vědu a technologii.