Výroba leteckých dílu airbus boeing - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu Výroba leteckých dílu airbus boeing, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Společnost De Havilland Canada letos přeruší výrobu svého turbovrtulového dopravního letounu Dash 8-400. Není přitom jasné, kdy by mohla být produkce obnovena. Dopravci, kteří by měli zájem o vrtulové letouny, vhodné především na kratší tratě, tak nebudou mít na výběr. Na dlouhodobě se zužujícím trhu totiž zůstanou jen letouny ATR, které vyrábí skupina Airbus.
Byznys letecké dopravy prochází nevídaným zemětřesením. Pandemie koronaviru vrhá mnoho aerolinek do existenčního rizika, dopravci tak musejí šetřit, kde se dá. Důsledkem je i urychlené vyřazování největšího dopravního letadla světa Airbusu A380 z jejich flotil. Dopravci se letounu zbavovali už před vypuknutím pandemie, nastalá krize ale smutný konec dvoupatrového stroje značně urychlila.
Léta dominance amerického Boeingu 747 vzaly za své 18. ledna 2005. Ten den byl totiž oficiálně v jihofrancouzském Toulouse představen evropský Airbus A380. Poprvé vzlétl 27. dubna 2005. Od té doby vládne nebesům coby největší dopravní letadlo světa. První aerolinkou, která nový stroj začala používat, se staly Singapore Airlines. Kvůli nezájmu zákazníků ale společnost Airbus v loňském roce oznámila, že A380 v roce 2021 přestane vyrábět.
Světová obchodní organizace (WTO) kvůli nezákonnému subvencování evropského výrobce letadel Airbus povolila Spojeným státům uvalit cla na zboží z Evropské unie v objemu 7,5 miliardy dolarů (zhruba 177 miliard Kč) ročně. Evropská komise (EK) v reakci uvedla, že zavedení cel by bylo krátkozraké a kontraproduktivní a mohlo by způsobit újmu oběma stranám. Vyzvala, aby spory kolem subvencování výroby letadel vyřešily obě strany dohodou. Zároveň varovala, že pokud Američané cla skutečně zavedou, pak EU odpoví ...
Devatenáctičlennou flotilu jediné severokorejské aerolinky Air Koryo by mohla rozšířit nová ruská civilní letadla. O zájmu KLDR informoval Sergej Neverov, místopředseda ruské státní dumy.
Ohlášené ukončení produkce Airbusu A380 dopadne i na byznys v Česku. Firma Latecoere Czech Republic totiž pro největší dopravní letadlo na světě vyrábí hned několik komponentů. Ztráta prestižní zakázky by ale firmu neměla nijak významně poznamenat. V nejbližších měsících navýší výrobu dveří pro jiné letouny.
Ačkoliv neustále klesající zájem o provozování Airbusu A380 ze strany aerolinek donutil výrobce ukončit výrobu stroje, jeho budoucnost není černá. Doufá v to právě Airbus, který se rozhodl podpořit prodeje těchto strojů z druhé ruky.
Mělo se jednat pouze o dočasný projekt. Stroj, který měl sice pokrýt vzrůstající poptávku po letecké dopravě, zároveň bylo jeho cílem překlenout dobu, než se stane běžnou nadzvuková letecká doprava cestujících. To se ale nikdy nestalo, Boeing 747 se stále vyrábí. Do nebes přitom vylétl poprvé právě před 50 lety.
Začátek července byl pro světový letecký průmysl klíčovým obdobím. Světoví lídři ve výrobě letadel, Boeing a Airbus, totiž udělali další krok k tomu, aby upevnili své postavení na trhu. Airbus potvrdil své spojenectví s kanadským Bombardierem zařazením jeho letadel do své flotily, Boeing zase stvrdil spolupráci s brazilským Embraerem. Dle analytiků se tak může jednat o novou éru světového letectví, kterou by z obchodního hlediska vystihovalo jedno slovo - duopol.
Na dodávky hotových dveří do airbusů připadá takřka polovina z téměř třímiliardových tržeb pražského závodu francouzské skupiny Latecoere. Podíl Airbusu na obratu bude dál růst.