Výroba leteckých dílu airbus boeing - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu Výroba leteckých dílu airbus boeing, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Válka na Ukrajině zásadně změnila bezpečnostní situaci v Evropě. Země na starém kontinentu se cítí ohrožené a masivně investují do svých armád. Důležitou roli ve výzbroji jednotlivých států hrají stíhačky. Na jaké letouny evropské země spoléhají a které se rozhodla zvolit Česká republika?
Výrobce středně velkých civilních a vojenských bezpilotních letounů Primoco prochází důležitým obdobím svého vzestupu. Navyšuje výrobu, chystá stavbu nové továrny a přechod na hlavní trh pražské burzy. Do budoucna nevylučuje prodej firmy Airbusu, gigantu, který s firmou Primoco začal spolupracovat a pomáhat jí v expanzi na nové trhy. Na domácím trhu v Česku se jí ale pozornosti nedostává, což spoluzakladatel a majoritní akcionář firmy Ladislav Semetkovský ostře kritizuje. „Ministerstvo opakovaně překračuje...
Z rostoucí poptávky po cestování a nových letadlech těží dva největší světoví výrobci rozdílně. Zatímco evropský Airbus loni zvýšil zisk před úroky a zdaněním o šestnáct procent na 5,6 miliardy eur (132,4 miliardy korun) a tržby o třináct procent na 58,8 miliardy eur, americký Boeing se naopak dál topil v čisté ztrátě 5,05 miliardy dolarů a tržby zvýšil „jen“ o čtyři miliardy na 66,6 miliard dolarů. Pro srovnání: v rekordním roce 2018 činil jeho obrat 101 miliard. Zámořskému kolosu se ale postupně daří ...
Provoz civilních dopravních letadel na ruském nebi se postupně vrací k předpandemickým hodnotám. Tamní aerolinky přitom více než dříve spoléhají na domácí linky. Západoevropský výrobce letadel Airbus se obává, že se do provozu dostávají i stroje bez nezbytné údržby.
Ke státním sankcím se přidávají i ty byznysové. Obchodníci, dopravci, poskytovatelé energií, technologické firmy, provozovatelé internetových a platebních služeb, dopravci, ale i média se rychle stahují z Ruska, které rozpoutalo válku na Ukrajině. Mezi nimi je i řada českých firem. Na rozdíl od ekonomických sankcí, jež se ruská centrální banka snaží zmírnit, odchod nadnárodních firem pocítí běžní Rusové okamžitě.
Ne všechny segmenty leteckého byznysu srazila pandemie na kolena. „Čím víc se dopravcům nedařilo a museli letadla vracet, tím více jsme měli zakázek, protože na tento typ údržby se dlouhodobě zaměřujeme,“ říká Vladimír Stulančák, jenž vede mošnovské opravárenské centrum Job Air Technic. Jeho technici ročně pracují na více než stovce velkých letadel z celého světa. Během pandemie výrazně přibylo operátorů, kteří se letadel zbavovali, a v Mošnově u Ostravy tak měli dost práce s předěláváním strojů dle ...
Ještě v roce 2019 se mohl letňanský závod francouzského koncernu Latécoère chlubit, že jako jediný na světě vyrábí dveře pro horní palubu největšího dopravního letadla světa Airbusu A380. Spolu s ukončením výroby legendární „atřistaosmdesátky“ ale pražská divize Latécoère přišla o prestižní zakázku. To nejhorší ji ale potkalo loni, když pandemie vyvolala obří ztrátu i propouštění.
Společnost De Havilland Canada letos přeruší výrobu svého turbovrtulového dopravního letounu Dash 8-400. Není přitom jasné, kdy by mohla být produkce obnovena. Dopravci, kteří by měli zájem o vrtulové letouny, vhodné především na kratší tratě, tak nebudou mít na výběr. Na dlouhodobě se zužujícím trhu totiž zůstanou jen letouny ATR, které vyrábí skupina Airbus.
Byznys letecké dopravy prochází nevídaným zemětřesením. Pandemie koronaviru vrhá mnoho aerolinek do existenčního rizika, dopravci tak musejí šetřit, kde se dá. Důsledkem je i urychlené vyřazování největšího dopravního letadla světa Airbusu A380 z jejich flotil. Dopravci se letounu zbavovali už před vypuknutím pandemie, nastalá krize ale smutný konec dvoupatrového stroje značně urychlila.
Léta dominance amerického Boeingu 747 vzaly za své 18. ledna 2005. Ten den byl totiž oficiálně v jihofrancouzském Toulouse představen evropský Airbus A380. Poprvé vzlétl 27. dubna 2005. Od té doby vládne nebesům coby největší dopravní letadlo světa. První aerolinkou, která nový stroj začala používat, se staly Singapore Airlines. Kvůli nezájmu zákazníků ale společnost Airbus v loňském roce oznámila, že A380 v roce 2021 přestane vyrábět.