vyroba potravin v rusku - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu vyroba potravin v rusku, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Čtvrtina Rusů nepamatuje jiného reálného vládce své země než Vladimira Putina, další zhruba čtvrtina ho zažila pouze v nedospělém věku. Argument starší generace, že ruská ekonomika dříve zažívala mnohem horší časy než dnes, už mladým Rusům nemůže stačit. Západní životní úroveň se zdá být i dnes pro největší zemi světa nedostižnou. Také proto může opoziční lídr Alexej Navalnyj doufat, že bude získávat stále více příznivců.
Skupina MTX Group miliardáře Petra Otavy má na letošní rok velké plány. Chce získat licenci obchodníka s cennými papíry pro svou firmu MTX Capital Services a následně se stát členem londýnské komoditní burzy. A chce i nakupovat. „Pořád hledáme příležitosti, jak akvizičně rozvíjet zpracování hliníku do obalů a s tím spojených polotovarů,“ říká místopředseda představenstva MTX Group David Bečvář.
Vyjednávači Velké Británie a Evropské unie uzavřeli koncem minulého roku obchodní dohodu. Díky na poslední chvíli sjednanému dokumentu odpadla hrozba zavedení cel, přesto bude obchod s ostrovy výrazně komplikovanější. „Největší obavu mám o automobilový průmysl. Propad prodejů nových vozů v Británii byl loni největší od roku 1943. Mám strach o export nejen Škody, Hyundai a Toyoty, ale i výrobců například pneumatik a dalších dílů,“ přiznává Jiří Rak, ředitel kanceláře CzechTrade pro Velkou Británii a Irsko.
Skupina Omnipol byla v minulosti ryze vývozní firmou, ale postupně do sebe začala integrovat výrobní podniky. Teď právě dokončuje převzetí 49procentního podílu v letecké továrně Aero Vodochody. Strategii změnila kvůli vrtkavosti zahraničního trhu. „Abychom venku dokázali konkurovat, musíme být unikátní. Zaměřujeme se proto na investice do výrobních podniků obranného průmyslu. Hlavně do elektroniky a letectví,“ říká šéf Omnipolu Jiří Podpěra.
Velká část běloruské ekonomiky připomíná skanzen, který je jen mírně modernější verzí sovětského hospodářství. Státní podniky dodnes vytvářejí 70 procent hrubého domácího produktu, nejsou dostatečně efektivní a hrozí jim i ztráta ruského trhu. Ekonomika potřebuje zásadní transformaci, liberalizaci a privatizaci. Reformy jsou nejspíš jen otázkou času, pokud se je ale nepodaří dobře zvládnout, mohou vést k chaosu – podobně jako se to stalo v jiných částech bývalého SSSR.
Ptačí hnízdo bývá symbolem klidu, míru a bezpečí. Z marketingového hlediska perfektní volba pro logo jakékoli firmy – nejen té, která je nyní největším potravinářským koncernem světa. Dnes 7. července si připomínáme 130 let od úmrtí zakladatele firmy a vynálezce kojenecké výživy Henriho Nestlého. Podívejte se na fotogalerii, jak Nestlé lákal zákazníky na své výrobky.
Českým mlékařům hrozí, že budou muset vracet desítky milionů korun evropských dotací. „Státní zemědělský intervenční fond uložil Českomoravskému svazu mlékárenskému vrátit 81,5 milionu korun, které mu byly vyplaceny v propagačním programu Kvalitní evropské mléčné výrobky,“ říká mluvčí SZIF Lenka Rezková. Dotace byly použity k podpoře domácích mléčných výrobků na trzích v Rusku a na Ukrajině.
Jsem rád, že hospodářský výbor sněmovny má konečně na stole k projednání dlouho připravovaný návrh zákona, který v České republice zřídí mechanismus pro prověřování přímých zahraničních investic realizovaných investory ze zemí mimo Evropskou unii.
Rumunsko se připravuje na postupný návrat do normálního režimu po největším náporu pandemie koronaviru. Analytici ale zemi ji nyní předpovídají nejhorší recesi od pádu komunismu. Naše ekonomika už nikdy nebude stejná, tvrdí představitelé Rumunska.
Český agrární export do Ruska roste už několik let za sebou, loni stoupl meziročně o čtrnáct procent. Vývoz ani dovoz potravin a zemědělských komodit se země kvůli šíření nákazy koronavirem zatím více než dosud omezit nechystá, říká česká agrární diplomatka v Rusku Nikola Hrušková. Zároveň vyvrací spekulace z posledních dnů, podle kterých mělo být po téměř šesti letech zrušeno embargo na dovoz masa, mléka a masných a mléčných výrobků.