vyroba potravin v rusku - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu vyroba potravin v rusku, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Vysoká inflace pokračuje i v roce 2023. V některých státech překonal desetiprocentní hranici, což s sebou přináší ekonomické problémy. V Česku patří růst cen mezi nejdramatičtější z rozvinutých států, ukazuje srovnávací infografika deníku E15. Inflace v Česku v únoru stoupla na 16,7 procent, informaci zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ). Jak vypadá situace v ostatních státech EU, USA, Rusku nebo na Ukrajině?
České prezidentské volby 2023 pokračují. Kdo kandiduje na post prezidenta České republiky? Kandidátů pro první kolo prezidentských voleb bylo ve výsledku osm, zbývají dva. Výsledky druhého kola voleb budou známy v sobotu 28. ledna. Do druhého kola postoupil Petr Pavel a Andrej Babiš. Podívejte se na přehledný seznam všech uchazečů o místo hlavy státu. Kdo jsou letošní prezidentští kandidáti? Co o nich prozradily televizní debaty? Jaké mají volební programy a názory? Koho volit?
Strávil jsem několik posledních dní ve Štrasburku, kde panovala poněkud ospalá atmosféra kvůli nepříliš zajímavé agendě, ale přece jenom se povaha unijních institucí nenápadně, ale zásadně mění. Jsme uprostřed energetické krize, která odhalila, že řada evropských politik nereflektuje realitu a fatálně deformuje trh. Prakticky nikdo nepopírá, že jsme svědky klimatické změny, ale unijní klimatická politika poněkud paradoxně situaci zhoršuje, nikoli zlepšuje. Zdá se, že rostoucí část evropských politiků je ...
Válka na Ukrajině způsobila Evropě zcela zásadní problémy v oblasti dostupnosti zemního plynu. Omezení dodávek z Ruska výrazně dopadlo na některé země. Právě Česko patří k těm, které jsou na dodávkách z Ruska nejvíce závislé. Vlivem zmíněných problémů od začátku ruské invaze raketově vzrostly ceny energií. EU přitom stále nepřekonala rozpory okolo možného omezení cen plynu, který zdražuje výrobu elektřiny. Část zemí navíc hrozí vetem krizového balíku. Jak se situace dál vyvíjí a jaké má Evropa možnosti? ...
Pokles ekonomické aktivity je nedílnou součástí hospodářského cyklu. Ať se nám to líbí, nebo ne, jednou za čas se zkrátka objeví. Otázkou vždy zůstává, kdy a na jak dlouho to bude. A také v jakém rozsahu. O hrozící ekonomické recesi mluvili analytici ještě před vypuknutím pandemie nebo války na Ukrajině. Právě události posledních měsíců a let ovšem ekonomikám mnoha zemí zrovna nepřidaly. Česko tak stojí na prahu ekonomické recese – tedy alespoň podle její technické definice.
Nezaměstnanost v Česku patří k nejnižším v Evropské unii, vzhledem k růstu cen energií a snaze snížit náklady však firmy nejenže přestávají přijímat lidi, ale už i propouštějí. Experti se shodují, že nejohroženější budou zaměstnanci v energeticky náročných odvětvích a ve stavebnictví, ale krize zasáhne i služby, například gastronomii, protože lidé budou více šetřit. Celkový rozsah propouštění vyplyne z dalšího vývoje ekonomiky.
„Na dekarbonizaci planety se musíme podílet my všichni – a Tesco chce jít v této snaze příkladem,“ říká v rozhovoru pro INFO.CZ, ředitel společnosti Tesco pro střední Evropu Matt Simister. Tesco v minulých dnech v Praze představilo společně se Světovým fondem na ochranu přírody (WWF) takzvané principy udržitelných potravinových systémů – doporučení, jak udržitelně transformovat potravinářský průmysl ve střední Evropě. Co to znamená pro české spotřebitele i pro samotnou společnost Tesco?
Evropská snaha odklonit se od ruských fosilních paliv naplno ukázala, že ani západní země nemají jasno, jaké zdroje energie jsou environmentálně nejméně škodlivé. Už před vypuknutím války na Ukrajině se v EU velmi problematicky hledala shoda na takzvané taxonomii, tedy na označení různých energetických technologií za zelené investice.
Evropu čeká energeticky nejnáročnější zima za poslední desítky let. Kvůli vyhroceným vztahům s Ruskem jsou obchodníci s energiemi nuceni improvizovat a hledat nejen nové zahraniční dodavatele, ale i cesty, kterými by komodity přepravovali. Evropští politici navíc jednohlasně dodávají, že nutnou podmínkou k překonání krize je snížení spotřeby. Přinášíme proto sadu doporučení úsporných opatření celosvětově uznávaného energetického experta Václava Smila, který význam energetických úspor zdůrazňoval ještě před...
Chovatelům v souvislosti s krachem distributorů energie a válkou na Ukrajině vzrostla cena elektrické energie průměrně 3,5krát a cena zemního plynu podle regionu až desetinásobně. Smlouvy mají většinou uzavřené na rok a nyní jim končí. Navíc náklady na krmné směsi meziročně vzrostly o osmdesát procent. Tomu ovšem neodpovídá výkupní cena. Kilogram kuřecího stál dvacet let 21 korun, nyní je dražší o pouhých sedm korun. Chovatelé však požadují vyšší výkupní cenu.