výroba roušky - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu výroba roušky, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Ministerstvo zdravotnictví a hygienické stanice dostanou pravomoci vydávat rozsáhlejší restrikce proti šíření epidemie COVID-19. Výslovně budou moci omezovat například obchod, služby, výrobní provozy, bazény i veřejné a soukromé akce, a to celostátně nebo regionálně bez nutnosti nouzového stavu. Sněmovna návrh takzvaného pandemického zákona schválila v senátní verzi. Restrikce budou podle úprav platit jen při pandemické pohotovosti, kterou bude moci dolní komora ukončit nebo obnovit.
Americký prezident Joe Biden se zabývá celosvětovým nedostatkem čipů, jenž přiměl automobilky a další výrobce k omezování produkce. Uvedli to představitelé Bidenovy administrativy. O nedostatku čipů, který prohlubuje pandemie, dnes bude prezident jednat se skupinou zákonodárců. Ve 22:45 SEČ by měl podepsat příslušný exekutivní příkaz.
... po většinu roku roušky příliš neletí, byznysu... Výroba i prodej kosmetiky ...
Soukromá klinika Program H Plus sázela na digitalizaci už dříve. Tři roky měla připravený projekt rozvoje videozdravotnictví s telemonitoringem a chatováním. Pandemie celou věc urychlila. „Zainvestovali jsme do toho během prvních měsíců několik milionů, abychom projekt dotáhli. Vymysleli jsme, jak krizi využít, což je sice ošklivě řečeno, ale v krizi vždy nějaká šance je,“ říká šéf kliniky Oldřich Šubrt.
Nový pandemický zákon, který měl být klíčem k odblokování patu mezi vládou a opozicí, kabinet schválil. Nyní návrh míří do sněmovny. Schválení normy slíbil hejtmanům premiér Andrej Babiš (ANO). Předloha, kterou dnes ministerstvo zdravotnictví nahrálo do legislativního systému eKLEP, však kopíruje loňské paragrafy tehdejšího ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha (ANO). Ty měly výrazně posílit jeho pravomoci. Dvojblok Pirátů a STAN, který s kabinetem o změnách zákona jednal, jeho stávající podobu odmítá.
Valná hromada znojemského výrobce netkaných textilií PFNonwovens schválila vytěsnění minoritních akcionářů. Kvůli omezením proti šíření koronaviru hlasovala mimo zasedání, takzvaně per rollam. Společnost o rozhodnutí informovala v regulativním oznámení. Drobní akcionáři plánují žalobu.
Ochranná pomůcka v boji proti onemocnění COVID začíná nabývat na důležitosti. Řeč je konkrétně o respirátoru FFP2. Ten od pondělí musí nosit povinně občané v Rakousku na některých veřejných místech jako například v obchodních domech, v ordinacích lékařů či ve veřejné dopravě. Jaká je jeho účinnost? A dočkáme se jeho povinného zavedení nošení v nejbližší době i v České republice?
Madetu, jihočeskou mlékárnu patřící rodině Teplých, koronavirová pandemie podstatně zasáhla. Jen zavřené restaurace a školní jídelny pro firmu znamenají denní výpadek tržeb jeden milion korun. Když se k tomu přidají všechny další dopady související s propadem exportu a náklady na ochranné pomůcky a testy, jde za uplynulý rok o výrazně vyšší částky. „Myslím, že v našem případě bude legitimní mluvit určitě o sto milionech obratu, ale je to velmi hrubý odhad,“ říká obchodní šéf Madety Jan Teplý.
Globální obchod letos zažil nejhorší krizi za celá desetiletí. Jedním z jejích symbolů se stalo „moderní pirátství“, které se projevilo v dubnovém incidentu na letišti v thajském Bangkoku. Zásilka respirátorů pro Berlín byla tehdy přesměrována do Spojených států. Západní spojenci se navzájem obviňovali z přeplácení čínských dodavatelů roušek. Evropské státy uzavíraly vzájemné hranice a staraly se především samy o sebe. Němci i Češi čelili kritice za zákaz vývozu ochranných zdravotnických prostředků do ...
Koronakrize poničila řadu odvětví, ale najdou se firmy, kterým pomohla. „Budeme mít dvojnásobný obrat oproti plánu a provozní zisk v řádu stovek milionů korun,“ říká Tomáš Mertlík, majitel výrobce roušek a distributora zdravotnického materiálu Batist Medical. Firmu, kterou založil a prodal jeho otec, si Mertlík přede dvěma lety koupil zpátky od švédské korporace.