výroba vagonů - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu výroba vagonů, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Během pandemie koronaviru a na ní navazujícího ruského útoku na Ukrajinu se stavebnictví a trh s cihlami a dalšími materiály téměř zastavil. „Situace stále není růžová,“ popisuje v dalším vydání E15 Castu generální ředitel společnosti Heluz Jan Smola.
Mladoboleslavská Škoda Auto čelí největšímu propadu prodejů ve své historii. Ještě v roce 2018 udala na světových trzích jeden a čtvrt milionu škodovek, loni „jen“ 731 tisíc. Děje se tak v mimořádně složitém období, kdy automobilky přecházejí z výroby spalovacích vozů na elektromobily. „Vedle obratu tak jde hlavně o rentabilitu tržeb, nyní v ní cílíme na osmiprocentní hranici. To bude pro budoucnost rozhodující. Škoda Auto bezpodmínečně musí navýšit ziskovost, aby dosáhla rychlé návratnosti masivních ...
V lepším případě si připlatí, v horším nezatopí. Domácnosti či průmyslové firmy, které odebírají teplo z tepláren závislých na uhlí, čeká náročná zima. Kvůli potížím na železnici a vysoké poptávce po uhlí se řadě tepláren nedostává dostatek paliva. Přestože je letošní říjen velmi teplý, zásoby uhlí, které si teplárny vytvořily přes léto, už v řadě případů zmizely. Reálně tak hrozí, že budou muset buď přejít na násobně dražší záložní zdroje, nebo omezit, či dokonce zastavit dodávky tepla.
Zdražování elektřiny zásadně znevýhodňuje nákladní železniční dopravce vůči těm kamionovým. Část zakázek lídra tuzemského trhu ČD Cargo, který loni vydělal mateřským Českým drahám téměř tři sta milionů korun, by se tak mohla přesunout z kolejí na silnici. „Už dnes je v mnoha případech levnější silnice. Hrozí exodus zboží na silnici. Ročně se přitom bavíme o dvaceti tunách zboží, třetině veškerých našich přeprav - to je ekvivalent osmi set tisíc jízd kamionů,“ říká předseda představenstva podniku Tomáš Tóth...
Uhlí je dost, chybějí ale vagony na převoz. Nákladní vlaky dostanou přednost před osobními. Škoda JS se stane součástí ČEZ. „Válečnou“ akvizici schválil antimonopolní úřad. Sankce účinkují. Ruští operátoři zdražují a kvalita se zhoršuje. Nestíháte během pracovního týdne sledovat dění z byznysu? Sestavili jsme pro vás přehled toho nejzajímavějšího, o čem jsme v uplynulém týdnu v deníku E15 psali.
Předvolební boj o gigafactory: Lokální politici odmítají příliv pracovníků bez kvalifikace. Kde jsou peníze ze Sberbank? První věřitelé je uvidí nejdříve v polovině příštího roku. Gambling na ČEZ. Akcii tíží nejsilnější neuróza od krize v roce 2008, důvodem je politika. Odemykáme pro vás tři úspěšné články z minulého týdne a vybíráme to nejlepší z prémiového obsahu. Pokud chcete číst další zamčené články a mít okamžitý přístup k exkluzivním zprávám, analýzám a k důležitým informacím ze světa byznysu a ...
Čeští průmysloví matadoři Jaroslav Strnad a René Matera dokončují své roky trvající balkánské tažení. Poté co letos v lednu Brusel posvětil restrukturalizaci chorvatského výrobce obrněnců Đuro Đaković, by ho české duo mělo už v létě ovládnout. Umožnila to valná hromada, na které akcionáři schválili vytlačení minoritářů, uhrazení minulých ztrát a zvýšení základního kapitálu.
Pokud jako důkaz dopadů západních sankcí na ruskou ekonomiku nestačí fakt, že rozlohou největší země světa poprvé od bolševické revoluce nezaplatila svůj zahraniční dluh, nová zpráva o sociálně-ekonomické situaci Ruska nenechá už nikoho na pochybách. Ruská ekonomika se postupně hroutí, píše americký týdeník Newsweek. Data ruského statistického úřadu ukazují, že se výroba propadla v mnoha odvětvích, od automobilů až po domácí spotřebiče. Pokles zaznamenal i maloobchod.
Zákaz dovozu ruského uhlí, který schválila Evropská unie, výrazně zkomplikuje byznys části českých tepláren a oceláren. Přestože ho do Česka tuzemské podniky dovážejí jen minimum, konečný efekt může být nakonec umocněn předpokládaným omezením dovozu z Polska. Nedostatek suroviny sice podle odběratelů nehrozí, firmy ovšem musejí počítat s vyššími cenami i delší a složitější přepravou.
Čeští průmyslníci Jaroslav Strnad a René Matera překonali další překážku na cestě k ovládnutí chorvatské strojírenské skupiny. Evropská komise na konci prosince schválila zapojení chorvatského státu do uzdravení zadlužené Đuro Đaković, což byla podmínka, kterou si Strnad s Materou kladli pro svou investici do této chorvatské společnosti.