výrobce pandurů - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu výrobce pandurů, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Evropské státy se pustily do vyzbrojování, aby nahradily techniku, kterou přenechaly Ukrajině, a zároveň své armády modernizovaly. „Pochopily, že není čas to odkládat,“ říká obchodní ředitel Tatra Defence Vehicle Robert Vent. Většina států se přitom snaží zapojovat domácí průmysl, alespoň ve formě podílu na dodávkách.
Korby, zbraňové věže, optické přístroje, kabeláž a simulátory. Na těchto součástech dodávky a provozu švédských bojových vozidel pěchoty CV90 se bude podílet stěžejní pětice českých firem. Takzvanými keypartners zakázky na 210 pásových obrněnců za 51,7 miliardy korun jsou státní zbrojovka VOP CZ, Excalibur Army, Meopta, Ray Sevice a VR Group. Ta je součástí podniku LOM Praha, který ovládá ministerstvo obrany. Do historicky největšího armádního kontraktu se zapojí další tři desítky tuzemských firem.
Projekt na výstavbu nové haly pro svařování speciálních ocelových podvozků a další konstrukcí všech typů v Kopřivnici vyráběných vojenských vozidel chystá Tatra Defence Vehicle (TDV). Firma ze skupiny Czechoslovak Group sídlící v areálu sesterské Tatra Trucks se orientuje výhradně na ozbrojené složky doma i ve světě. S ohledem na strmě rostoucí poptávku způsobenou válkou na Ukrajině se chystají rozšiřovat či modernizovat provozy také další české podniky obranného a bezpečnostního průmyslu.
Byznys ryze zbrojařské firmy Tatra Defence Vehicle navázané na automobilku Tatra Trucks začne od příštího roku prudce stoupat, společnost se stane jedním z hlavních dodavatelů armády. Vedle osmikolových transportérů Pandur poptává vojsko i šestikolová vozidla Titus na tatrováckých podvozcích osazená francouzskými nástavbami koncernu Nexter Systems. Finanční objem nové zakázky odhadovaný na 3,6 miliardy by byl o něco menší než první šestimiliardový kontrakt na 62 titusů, z nichž drtivá většina má být ...
Agrese Ruska proti Ukrajině vyvolala nebývalou poptávku po zbraních, kterou Evropa od studené války nezažila. Po rozpadu bývalé Varšavské smlouvy podceňovaly výdaje na obranu s výjimkou Polska a Pobaltí všechny země východní Evropy. Ze „starých“ členů Evropské unie má mezery i Německo, nejsilnější ekonomika sedmadvacítky. Ve srovnání se Spojenými státy jsou podinvestované ozbrojené síly drtivé většiny zemí EU. Celková částka podle odborníků dosahuje bilionů korun. Dokládá to vnitřní dluh středně velké ...
Firma General Dynamics musela kvůli krizi způsobené koronavirem pozastavit v některých evropských zemích výrobu. Sleduje také debatu o snížení rozpočtu české armády o deset milliard korun, protože je jedním ze tří uchazečů o dodávku 210 nových bojových vozidel pěchoty. „Jsme si vědomi, že rozpočet na obranu čelí velkému tlaku, a proto nabízíme i přenos výroby do České republiky se širokým zapojením českých firem,“ říká Thomas Kauffmann, viceprezident GD pro mezinárodní obchod a služby.
Park těžkých a lehkých obrněných kolových vozidel české armády mají rozšířit nové typy střední hmotnosti. Spolu s transportéry Pandur a vozy Titus a Iveco LMV by tak vojsko provozovalo několik platforem. Výhledově by nové obrněnce zřejmě měly nahradit právě LMV, která mají za sebou deset let služby v zahraničních misích.
Zakázka na dvacítku velitelsko-štábních a spojovacích vozidel Pandur se české ekonomice vyplatila: Přímé náklady na zakázku byly 1,6 miliardy Kč, v řetězci dodavatelů ovšem vznikla hodnota 5 miliard Kč. Zakázka také vygenerovala pro české zaměstnance práci, která se dá přepočíst na zaměstnání pro 800 kvalifikovaných lidí na jeden rok. Případ Pandurů dokazuje, že vyzbrojovací zakázky Ministerstva obrany, pokud je plní český průmysl, představují vynikající ekonomický stimul.
Ministerstvo obrany oficiálně začíná vybírat dodavatele pásových obrněných vozidel pěchoty (BVP) za více než 50 miliard korun (asi 42,7 miliardy korun bez DPH). Informace o dosud největším českém zbrojním nákupu v pondělí předá vládním kolegům ministr obrany Lubomír Metnar (za ANO). Obrana následně osloví čtyři vybrané firmy, aby předložily své nabídky, sdělil Jakub Fajnor z tiskového oddělení ministerstva obrany. Podle dostupných údajů jde o dosud největší veřejnou zakázku v Česku.
Dosud nejdražší zakázka české armády na 210 vozidel za 53 miliard korun se zřejmě o rok zpozdí. Šéfka rezortu Karla Šlechtová chce tendr zahájit v létě. Její předchůdce Martin Stropnický (oba ANO) to přitom plánoval už minulý podzim. Smlouvu s vítězem hodlal podepsat letos v prosinci.