výše odstupného 2016 - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu výše odstupného 2016, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Areál bývalé mlékárny v Sedlčanech získala firma Pilecký, která se zabývá výrobou, montáží a prodejem plotů. Společnost Savencia Fromage & Dairy Czech Republic loni v Sedlčanech ukončila výrobu sýrů Sedlčanský a Lučina a pro prázdný areál hledala kupce. Obě strany již uzavřely kupní smlouvu, výše transakce nebude zveřejňována
V poměru k hrubému domácímu produktu investoval stát v krizových letech více peněz než nyní, kritizuje vládu ANO a sociální demokracie šéf poslanců TOP 09 a bývalý ministr financí Miroslav Kalousek. Vadí mu také bující státní aparát, na který po ochlazení ekonomiky a možné krizi nebudou peníze. „Už máme téměř půlmilionovou armádu státních zaměstnanců, jejich počet narostl za několik let o šedesát tisíc,“ říká.
Richard Galovič, který stál v posledních letech za znovuzrozením legendární značky kol Favorit, v prohlášení publikovaném na síti LinkedIn vysvětluje, že dosavadní zprávy kolem krachu Favoritu nejsou úplné. Média informovala v minulých dnech o možné insolvenci výrobní části podniku. I přes řadu problémů chce ale Galovič dál kola pod značkou Favorit uvádět na trh.
České odbory chtějí prosazovat kratší pracovní dobu, která se už částečně zavádí v Německu. Podle Hospodářské komory si však česká ekonomika takový krok zatím nemůže dovolit. Může za to nízká produktivita práce.
OKD ve čtvrtek ráno podepsala se státní společností Prisko smlouvu o převodu akcií OKD. Uvedl to zástupce OKD na schůzi věřitelů. Smlouvu schválil také insolvenční správce. „Je to nejlepší řešení, které mělo OKD k dispozici,“ prohlásil insolvenční správce Lee Louda. OKD už podle podmínek státu založila novou společnost OKD Nástupnická, do níž se následně majetek těžaře převede a kterou bude Prisko vlastnit. Prisko za akcie OKD zaplatí necelých 80 milionů korun.
Společnost OKD ukončí těžbu černého uhlí ve ztrátovém Dole Paskov 31. března příštího roku. Co nejvíce zaměstnanců chce přesunout do karvinské části revíru. Návrh představenstva firmy dnes schválil věřitelský výbor.
Těžební společnost New World Resources (NWR), která je majitelem černouhelné firmy OKD, navrhla uzavření Dolu Paskov už na konci příštího roku. Původní plán přitom počítal s uzavřením na konci roku 2017. Druhou variantou je převod dolu na stát. Vyplývá to z materiálu pro jednání vlády. Ministři, kteří mají novou dohodu o dolu uzavřít, oba návrhy odmítli. S těmito variantami nesouhlasí ani odbory.
Osud černouhelného dolu Paskov, který patří společnosti OKD, je zpečetěn. Pokud se světové ceny koksovatelného černého uhlí udrží nad hranicí 110 dolarů za tunu, bude důl v provozu do konce roku 2017. Poté propuštěným horníkům, kterých dnes v dole pracuje 1900, stát vyplatí místo OKD odstupné v maximální výši 600 milionů korun. Tak zní dohoda ministerstev průmyslu a financí se společností NWR, vlastníkem OKD.
Dohoda těžaře New World Resources (NWR) se státem o útlumu Dolu Paskov, kterou v pondělí oznámil ministr financí Andrej Babiš, ještě není hotová. Firma totiž požaduje záruky v případě dalšího poklesu cen uhlí. Po jednání s šéfem představenstva NWR Garethem Pennym to uvedl ministr průmyslu Jan Mládek.
Generální ředitel těžební společnosti OKD Ján Fabián kategoricky odmítl možnost, že by se ve ztrátovém dole Paskov těžilo bez státních dotací déle než do konce roku 2014. Zástupci státu přitom chtějí na úterní jednání s managementem firmy přijít s návrhem prodloužení těžby alespoň do roku 2016, a to bez účasti státu.