výše odvodů zaměstnavatele v německu - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu výše odvodů zaměstnavatele v německu, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Na penze nejsou peníze a v dohledné době to bude jenom horší. Představa, že si důchody lze vyvzdorovat a vydemonstrovat či že je nějaká jiná, lepší vláda umí zařídit, je opravdu hloupá.
Ruská invaze na Ukrajinu spustila před rokem migrační vlnu, která nevídaným způsobem otestovala podpůrné systémy evropských států. Jen v České republice se počet cizinců meziročně téměř zdvojnásobil, a to právě vlivem příchozích ukrajinských uprchlíků. Přestože hlavní vlna již pominula, mnoho Ukrajinců má v Česku stále problém najít stabilní bydlení nebo kvalifikovanou práci.
Firmám se u vybraných zaměstnanců pracujících na zkrácený úvazek sníží od prvního února příštího roku o pětinu odvody na sociální pojištění. Stát tak chce motivovat zaměstnavatele k větší nabídce kratších úvazků. Nařízení se má týkat mladých lidí, pečujících osob a lidí v předdůchodovém věku. Právě ti stále častěji odcházejí do předčasného důchodu a na trhu práce chybějí. „V příštím roce budeme řešit otázku předčasných důchodů, protože není normální stav, kdy v podstatě třetina žadatelů odchází kvůli ...
Chystané nepopulární kroky musejí tentokrát političtí soupeři poodkrýt už před volbami do Poslanecké sněmovny. Jde především o zvyšování daní lidem i firmám. K jejich větší zátěži nutí strany raketový růst zadlužení Česka, který vytváří tlak nejen na škrty, ale právě na posílení příjmů státu a samospráv. Národní rozpočtová rada nebo Českomoravská konfederace odborových svazů považuje debatu o konsolidaci veřejných financí za klíčové téma letošní volební kampaně.
V nedávné době se v souvislosti s koronavirovou krizí v médiích začal objevovat termín kurzarbeit. Jde však o desítky let známé slovo, jehož význam roste vždy v období krize. Jeho podstatou je státní podpora ekonomiky prostřednictvím dohody se zaměstnavateli. Česká vláda v reakci na koronavirovou krizi spustila program Antivirus.
Ode dneška mohou firmy zasažené opatřeními proti pandemii koronaviru žádat o státní příspěvek na mzdy zaměstnanců. Stát proplatí 60 až 80 procent mzdy zaměstnanců, kteří nemohou kvůli vládním nařízením plně pracovat. „Příspěvek je nízký a nepomůže udržet kvalifikované pracovníky. Kurzarbeit je nicméně dobrý nástroj," říká v rozhovoru pro E15.cz šéf Svazu obchodu a cestovního ruchu Tomáš Prouza.
Stát začne tento týden přispívat na mzdy zaměstnanců restaurací, obchodů, dopravců, továren, cestovních kanceláři a dalších firem, které postihla koronavirová krize. V rámci takzvaného kurzarbeitu, který odstartoval v pondělí, mohou firmy požádat o šedesát až osmdesát procent mezd svých zaměstnanců. Vláda tím chce podle ministryně práce a sociálních věcí Jany Maláčové (ČSSD) předejít hromadnému propouštění.
Firmy i drobní podnikatelé stále postrádají výraznou pomoc od státu, která by od příštího měsíce zabránila masovému propouštění. „Vláda musí okamžitě nastartovat kurzarbeit. To znamená, aby se stát podílel na mzdových nákladech zaměstnanců, pro které firmy nemají kvůli krizi práci. Menší podniky to už neutáhnou,“ prohlásil viceprezident Svazu průmyslu Jan Rafaj. Shodný požadavek mají i Hospodářská komora a Konfederace zaměstnavatelských a podnikatelských svazů.
ČSSD navrhuje ve svém volebním programu zavést čtyři daňové sazby pro daň z příjmu fyzických osob. Sazba by rostla s výší výdělků. Progresivní zdanění navrhuje ČSSD i u firem. ODS, TOP 09 i KDU-ČSL návrh odmítly.
Česko je jednou z nejbohatších ekonomik v bývalém východním bloku. Mzdy však výrazně zaostávájí oproti západu a nezdá se, že by se situace měla změnit. Proč tomu tak je?