výše starobních důchodů v zemích eu - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu výše starobních důchodů v zemích eu, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Návrat stevardek a křeslo místo dvojsedačky. RegioJet kupuje nové busy za čtvrt miliardy Mimořádné valorizace důchodů nahradí dočasný příspěvek Německý důchodový systém přečkal krizi i inflaci. S nečekanými přebytky Sestavili jsme pro vás přehled toho nejzajímavějšího, o čem jsme v uplynulém týdnu v E15 psali.
Na penze nejsou peníze a v dohledné době to bude jenom horší. Představa, že si důchody lze vyvzdorovat a vydemonstrovat či že je nějaká jiná, lepší vláda umí zařídit, je opravdu hloupá.
Řada kritických výroků na adresu vlády, leckdy účelových, zazněla během kampaně před letošními prezidentskými volbami. Naopak nezaznělo, že vláda zatím splnila velmi málo ze svého programového prohlášení, pokud jde o ekonomické reformy. Ambice má přitom podle tohoto dokumentu značné.
Na výši důchodů si v České republice pravidelně stěžuje řada seniorů. Současná vlna zdražování situaci této skupiny obyvatel ještě zhoršuje. Mají se důchodci v jiných zemích lépe? Podívali jsme se na to, jak vypadají důchody v ostatních evropských státech.
Ani po odeznění epidemie koronaviru, která srazila inkaso z výběru daní a vyžádala si kompenzace pro firmy, se Česko nezbaví stamiliardových schodků veřejných rozpočtů. V poslední makroekonomické prognóze to uvádí ministerstvo financí. Letos počítá s deficitem ve výši 522 miliard korun, napřesrok 370 miliard a v letech 2023 a 2024 kolem 350 miliard.
Dlouhodobé financování důchodů na dluh by nemělo být standardem. Důstojné peníze si ale zaslouží i stávající penzisté. Daňová reforma, která by měla nalézt další zdroje, ještě chvíli potrvá, říká ministryně sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD).
Vláda zřejmě živnostníkům odpustí důchodové pojištění, kvůli koronaviru. Stát tím přijde o další miliardy, schodek tak bude rekordní v dějinách Česka.
V poměru k hrubému domácímu produktu investoval stát v krizových letech více peněz než nyní, kritizuje vládu ANO a sociální demokracie šéf poslanců TOP 09 a bývalý ministr financí Miroslav Kalousek. Vadí mu také bující státní aparát, na který po ochlazení ekonomiky a možné krizi nebudou peníze. „Už máme téměř půlmilionovou armádu státních zaměstnanců, jejich počet narostl za několik let o šedesát tisíc,“ říká.
Důchodová komise se shodla na tom, jakým směrem by se mohla ubírat dlouho očekávaná penzijní reforma. První důchodový pilíř by se tak mohl rozdělit na dvě části – nultou solidární a první zásluhovou.
Veřejné finance jsou tématem, v němž se každý komentátor najde. Kdo chce vládu pochválit, může vyzdvihnout loňské vyrovnané hospodaření státního rozpočtu, které kontrastuje s plánovaným schodkem 50 miliard korun. Může vypíchnout, že státní rozpočet nesklouzl do schodku navzdory zrychlení kapitálových výdajů, které je známkou oživení investic. Může poukázat na růst příjmů z daní a pojistného, který svou meziroční dynamikou ve výši 8,2 procenta citelně překonal růst HDP. Mimochodem už třetí rok v řadě. A ...