vysílací frekvence - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu vysílací frekvence, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Pokud budeme donuceni zbavit se ve svých sítích technologií od čínského kolosu Huawei, vyjde nás to na zhruba 24 miliard korun. Tvrdí to tuzemští mobilní operátoři s tím, že náklady spojené s případnou výměnou dodavatele budou chtít zaplatit od státu, domáhat se jich budou soudně. Tak zní hlavní vyjednávací taktika operátorů doprovázející přípravu regulace dodavatelů, na které pracuje Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB).
O2 nabízí až dvojnásobnou rychlost stahování dat oproti konkurenci, to je výsledek měření, které přineslo České vysoké učení technické (ČVUT) a potvrzují ho i výsledky serveru NetMetr. Ukazuje se tak, že finančně i logisticky náročnější cesta úplné výměny technologií přináší zákazníkům nejen rychlejší, ale také nejspolehlivější síť.
Evropská komise zažalovala Maďarsko kvůli zákonu, který podle ní diskriminuje sexuální menšiny. Na Soudní dvůr Evropské unie se komise obrátila také kvůli odebrání licence nezávislé maďarské rozhlasové stanici Klubrádió kritické k vládě. V obou případech jde o poslední možný krok v řízeních, která unijní exekutiva proti Budapešti kvůli obavám z porušování norem EU vede už déle než rok.
Tornádo, které se přehnalo částí jižní Moravy, způsobilo i výpadky signálu tuzemských mobilních operátorů. „Vysílače nebyly významně poškozeny, ale problémem je přívod elektřiny,“ uvádí mluvčí O2 Kateřina Mikšovská a dodává: „Vysílače v sobě mají záložní zdroj, který se zapne ve chvíli, kdy se vypne přívod energie. Na záložní zdroj to běželo v noci.“ Po vyčerpání zdroje ale došlo k vypnutí vysílačů, což znamenalo výpadek signálu v postižené oblasti.
Pohled na noční oblohu nemusí být jen prvoplánovou romantikou. Pozorovatelé a investoři v jedné osobě totiž v posledních týdnech odvrací své zraky od třpytivých hvězd a zaměřují je na objekty, které jsou sice běžným okem neviditelné, ovšem pro život na Zemi mají zásadní význam. Na nebi nad námi se totiž začala hrát vysoká hra satelitních společností s americkou vládou. Účast v ní se může za vhodné konstelace hvězd stát příští investorskou zlatou žilou.
Novým formátem pozemního televizního vysílání DVB-T2 je už pokryta v zásadě celá Česká republika, teď ovšem přichází druhá a v mnohém podstatnější část. Vypínání staršího DVB- T začne v Praze už 27. listopadu, ostatní regiony potom budou následovat v dalších měsících. Co změna znamená pro českého diváka a jak se musí do budoucna zařídit, chce-li i nadále sledovat své oblíbené programy?
Společnost Digital Broadcasting Radima Pařízka zvýšila pokrytí své přechodové digitální sítě pro pozemní televizní vysílání DVB-T2 na 85 procent populace. Na začátku roku pokrývala třetinu obyvatel. Uvedla to dnes v tiskové zprávě.
Vědci vytvořili nový systém pro přenos dat i napájení pomocí jednoho bezdrátového spojení. Systém je velmi efektivní a propustnost umožňuje přehrávání videa. Maximální vzdálenost je sice malá, ale ukazuje možnosti do budoucna.
Česká asociace satelitních operátorů, zastupující například společnosti Digi, CS Link nebo Skylink, odstartovala mohutnou mediální kampaň. V ní kritizuje premiéra Bohuslava Sobotku za přístup vlády k přechodu na nový standard pro televizní vysílání DVB-T2 a obviňuje ho z miliardových finančních ztrát pro stát. Ministerstvo průmyslu a obchodu i České Radiokomunikace však veškerá nařčení razantně odmítají.
Jak budou a budou vůbec s přechodem na nový standard vysílání fungovat současné TV přijímače? A co čeká Česko s "internetem věcí"? Existují v souvislosti s ním bezpečnostní rizika? V online rozhovoru na E15.cz odpovídal Martin Gebauer, ředitel Českých Radiokomunikací.