vysílací frekvence - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu vysílací frekvence, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Pohled na noční oblohu nemusí být jen prvoplánovou romantikou. Pozorovatelé a investoři v jedné osobě totiž v posledních týdnech odvrací své zraky od třpytivých hvězd a zaměřují je na objekty, které jsou sice běžným okem neviditelné, ovšem pro život na Zemi mají zásadní význam. Na nebi nad námi se totiž začala hrát vysoká hra satelitních společností s americkou vládou. Účast v ní se může za vhodné konstelace hvězd stát příští investorskou zlatou žilou.
Novým formátem pozemního televizního vysílání DVB-T2 je už pokryta v zásadě celá Česká republika, teď ovšem přichází druhá a v mnohém podstatnější část. Vypínání staršího DVB- T začne v Praze už 27. listopadu, ostatní regiony potom budou následovat v dalších měsících. Co změna znamená pro českého diváka a jak se musí do budoucna zařídit, chce-li i nadále sledovat své oblíbené programy?
Společnost Digital Broadcasting Radima Pařízka zvýšila pokrytí své přechodové digitální sítě pro pozemní televizní vysílání DVB-T2 na 85 procent populace. Na začátku roku pokrývala třetinu obyvatel. Uvedla to dnes v tiskové zprávě.
Vědci vytvořili nový systém pro přenos dat i napájení pomocí jednoho bezdrátového spojení. Systém je velmi efektivní a propustnost umožňuje přehrávání videa. Maximální vzdálenost je sice malá, ale ukazuje možnosti do budoucna.
Česká asociace satelitních operátorů, zastupující například společnosti Digi, CS Link nebo Skylink, odstartovala mohutnou mediální kampaň. V ní kritizuje premiéra Bohuslava Sobotku za přístup vlády k přechodu na nový standard pro televizní vysílání DVB-T2 a obviňuje ho z miliardových finančních ztrát pro stát. Ministerstvo průmyslu a obchodu i České Radiokomunikace však veškerá nařčení razantně odmítají.
Jak budou a budou vůbec s přechodem na nový standard vysílání fungovat současné TV přijímače? A co čeká Česko s "internetem věcí"? Existují v souvislosti s ním bezpečnostní rizika? V online rozhovoru na E15.cz odpovídal Martin Gebauer, ředitel Českých Radiokomunikací.
Koncesionářský poplatek za veřejnoprávní televizi se osm let nezměnil a jeho případné zvýšení je politicky velmi nepopulární. „Pokud se ale s financováním nic nestane, museli bychom časem začít razantně omezovat vlastní tvorbu,“ říká šéf České televize Petr Dvořák, kterého za rok čeká případná obhajoba mandátu.
Český rozhlas by mohl spustit řádné digitální vysílání na konci letošního roku nebo v příštím roce. Počítá s tím návrh rozvoje zemského digitálního vysílání Českého rozhlasu, kterým se bude příští týden zabývat vláda. ČRo by měl získat vysílací frekvence ve třetím pásmu na pět let, uvádí vládní materiál.
Jasno do toho, které televizní přijímače zvládnou přijímat nový standard DVB-T2, by měl vnést seznam certifikovaných přístrojů, který připravují České Radiokomunikace. Certifikaci televizí spustí firma v září. Česko by mohlo na nový standard digitálního televizního vysílání přejít v letech 2020 až 2022.
Česká republika by dala přednost pozdějšímu přechodu na nový standard digitálního televizního vysílání DVB-T2, přičemž vhodný by byl spíše konec období 2020 až 2022, řekl ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek (ČSSD). Podle něho má být důvodem co nejpřirozenější obměna televizních přijímačů a set top boxů, aby umožnily příjem nového standardu. Termín přechodu by měl být stanovený do konce letošního roku, předběžně je v připravované strategii vypnutí DVB-T naplánované na 1. února 2021.