výsledky komunálních voleb v obcích - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu výsledky komunálních voleb v obcích, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Velká česká města čeká složitý rok. Kvůli daňovým změnám přijdou o stamiliony korun, jen tak zřejmě nezmizí vládní restrikce omezující život obyvatel i firem a váznou také dodávky vakcín. Samosprávy budou muset šetřit, i když stát provozní úspory nechystá. „Propad příjmů se primárně pokusíme nahradit úvěrem a prodejem zbytného majetku města,“ říká primátorka města Brno Markéta Vaňková.
Praha má po ministerstvu práce a sociálních věcí a rezortu školství třetí největší rozpočet v republice. Propady v příjmech, ať už vinou klesající ekonomiky či daňových změn, tak v hlavním městě představují mnoho miliard korun. Město proto zvažuje pětimiliardový úvěr. „Praha si historicky půjčila na obnovu města po povodních v roce 2002. Dá se říci, že postupujeme na základě této praxe,“ říká náměstek primátora Pavel Vyhnánek (Praha sobě), který je pražským „ministrem financí”.
Kraje to u nás ani dvacet let po svém vzniku nemají lehké. A podobné je to s krajskými volbami – někdy jsou považovány za druhořadé, případně za malé referendum o vládní politice či za generálku na sněmovní klání. Mají ale svůj význam. Jak dopadnou ty nadcházející podzimní? “Hnutí ANO je přinejmenším favoritem voleb. Může se ale začít hroutit jeho obraz jako neporazitelné vítězné strany,” říká ředitel Institutu politologických studií Fakulty sociálních věd Univerzity Karlovy Petr Jüptner.
Musí si politický marketér a „jeho“ politik rozumět? Jak důležitá je při práci na kampaních zábava? Je Kalousek s kočkou v náručí na Instagramu opravdu to, co chceme vidět? Je ANO jen reklamní úspěch Marka Prchala? Zajímá voliče program a hodnoty? Rozhodují volby devadesátiminutové debaty? Na moje otázky odpovídá Markéta Pečenková, krajská manažerka TOP 09 pro Středočeský kraj. Věnuje se ale politickému marketingu s poměrně širokým záběrem. Má zkušenosti s celostátními door to door kampaněmi nebo ...
Vláda navrhuje, aby mohla policie používat v trestním řízení i zjištění Bezpečnostní informační služby. Podle historiků a některých opozičních poslanců jde o prolomení neprostupné zdi, která byla na začátku devadesátých let postavena právě mezi strážce zákona a tajné služby. Bylo to kvůli tomu, jak fungovala komunistická Státní bezpečnost. „Reagujeme na aktuální situaci ve světě. Asi se všichni shodneme, že se za posledních třicet let hodně změnila,“ říká ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD). Pro E15 Premium ...
V Rakousku proběhly na konci září parlamentní volby. Oproti těm našim mají jeden podstatný rozdíl – účastnit se jich občané mohou již od 16 let. V Česku s návrhem na volební právo od 16 let přišlo hnutí Starostové a nezávislí. Jaký to má v Rakousku dopad na volební účast? A ovlivní podobná změna i samotné výsledky voleb?
Budapešť z hlediska vládní strany Fidesz po devíti letech padla. To je nejdůležitějším výsledkem nedělních komunálních voleb v Maďarsku. Celkově v nich opozice přinejmenším nahlodala dosud téměř jednolitou moc vládních stran, která sahá od parlamentu až k samosprávám a postům primátorů a starostů měst. Opozice tedy oslavuje, ovšem vláda připomíná, že nejsilnější stranou v Maďarsku je nadále Fidesz, strana Viktora Orbána ostatně dostala celkově nejvyšší počet hlasů.
Nový předseda Starostů a nezávislých Vít Rakušan vstoupil do funkce s mnoha vizemi, od reformy vzdělávání po volební právo pro šestnáctileté. Stranu, která se pohybuje kolem pěti procent, chce vytáhnout v příštích sněmovních volbách na osm až devět procent. Rakušan by rád dovedl STAN i do vlády. Popularita současného premiéra Andreje Babiše a jeho hnutí ANO podle něj nebude trvat věčně. „Pokud lidé nebudou mít pocit, že se jejich život nějakým způsobem lepší, tak ta situace může vypadat výrazně jinak," ...
Souběh komunálních a senátních voleb provětraly minulý rok stranické kasy. S výjimkou Starostů a nezávislých se všechny sněmovní strany propadly do ztráty. Vyplývá to z výročních zpráv politických stran za loňský rok. Nejhůře hospodařily hnutí ANO, ČSSD a KSČM, jejichž ztráta se pohybuje v řádu desítek milionů korun. „Určitě se na hospodaření podepsal volební rok, bilance nejsou příliš překvapivé,“ zhodnotil výsledky strany politolog Petr Jüptner. Strany dohromady utratily za volby téměř půl miliardy korun...
Tento pátek budeme znát jméno nového předsedy KDU-ČSL. Jaké je základní nastavení lidové strany, ročník 2019?