výsledky prezidentských voleb v rusku - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu výsledky prezidentských voleb v rusku, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
V americké Republikánské straně roste počet kongresmanů, kteří odmítají posílat zbraně a peníze Ukrajině na obranu proti ruské agresi, upozornil předminulý týden deník The Washington Post. Pokud by republikáni po volbách v příštím roce opět dostali svého kandidáta do Bílého domu a skeptický pohled na pomoc Kyjevu by v USA převážil, mohlo by to mít dramatické důsledky pro další vývoj konfliktu i budoucnost transatlantické spolupráce, varují experti.
Pravice, levice. Tyhle ideologické boje šly stranou a zůstaly internetovým trollům. Vláda Petra Fialy (ODS) krátce po nástupu musela čelit bezprecedentní krizi v podobě ruské agrese vůči Ukrajině. Diktátor Vladimir Putin naznačoval, že tam by se nejspíše nezastavil. Pokukoval po Moldavsku, pobaltských státech, Kavkazu a Česko vnímal jako území, které by mělo být „historicky“ pod ruským vlivem.
Válka na Ukrajině se stala jedním z velkých témat nedávných prezidentských voleb v Česku. Silně přitom zarezonovala slova náčelníka generálního štábu Armády ČR generálmajora Karla Řehky o tom, kdy by bylo nutné mobilizovat. Prohlášení, byť vytržené z kontextu, vyvolalo vlnu kritiky. Jak tedy náčelník generálního štábu uvažuje o mobilizaci? Jak mají Češi k možnému nebezpečí válečného konfliktu přistupovat? To vysvětluje Karel Řehka ve své eseji pro magazín Reflex.
Slovenský politolog Marek Rybář v rozhovoru pro INFO.CZ podrobně popisuje politickou situaci na Slovensku několik měsíců před parlamentními volbami a rok před volbami prezidentskými. V jaké kondici se v tomto klíčovém období nachází slovenská politika a slovenská společnost? Jak jsou na tom jednotlivé politické strany? Kdo má šanci ve volbách uspět a co by pro vývoj Slovenska znamenal návrat Roberta Fica k moci?
Vítězstvím Petra Pavla v prezidentských volbách a už třetí porážkou Andreje Babiše končí éra morálního úpadku a lži jako prostředku v politické kampani. Česko má dnes prakticky jako jediná země visegrádské čtyřky naději na jasné proevropské směřování a posílení demokracie i občanské společnosti.
Zahraniční média si všímají především toho, jak hladce se podařilo Petru Pavlovi ve druhém kole porazit svého soupeře Andreje Babiše. Šéf ANO je podle nich ztělesněním populismu a oligarchů v politice, zdůrazňují i jeho nezvykle ostrou kampaň. Ve vysloužilém generálovi a někdejším vysokém představiteli NATO pak vidí záruku, že Česko nevybočí ze svého prozápadního kurzu. Vítězi už také blahopřejí představitelé dalších zemí, jako první přispěchala s gratulací slovenská prezidentka Zuzana Čaputová.
Česko zažívá finále třetí přímé prezidentské volby. Souboj kandidátů především v posledních dnech poznamenává řada dezinformací: zprávy o údajném úmrtí Petra Pavla, billboardy varující před zavlečením země do války, „falešné“ esemesky strašící mobilizací. Někteří novináři dokonce píší o „největší dezinformační operaci v historii Česka“. „Jenže takové titulky jsou podle mě také alarmistické, zažili jsme dezinformační kampaně, které byly mnohem větší: ty, co se týkaly covidu, Vrbětic, anebo kampaň za zvolení...
Německá média podrobně sledují druhé kolo prezidentských voleb v České republice, ve kterém proti sobě stojí generál Petr Pavel a bývalý český premiér Andrej Babiš. Zatímco o prvním kole se německé televize a noviny zmiňovaly spíše věcně a soustředily se na výsledek hlasování, nyní si všímají toho, jak se kampaň vystupňovala.
Kandidáti na prezidenta Petr Pavel a Andrej Babiš se na úvod svého závěrečného duelu na TV Nova shodli a vyzvali k ukončení vzájemných útoků a ke klidnější debatě. Reagovali tak na falešnou zprávu ze čtvrtečního rána o Pavlově údajné smrti. Celá debata patřila mezi ty nejméně konfrontační, na závěr vystoupily i obě manželky kandidátů. Série prezidentských debat na televizních obrazovkách tímto vystoupením končí.
Česko zažívá dva mimořádně nehezké týdny. Mnozí lidé se hrozí války s Ruskem a mobilizace, jiní sledují ještě hlubší dno volební kampaně, než jaké v prezidentském duelu mezi Petrem Pavlem a Andrejem Babišem donedávna tušili. Místo sudetských Němců a migrantů, které proti svým soupeřům v minulosti vytáhl končící prezident Miloš Zeman, přišel Babiš s ještě těžším kalibrem válečných útrap. Jeho soupeř Pavel zachoval klid, byť na kousavosti vůči šéfovi ANO v posledních dnech přidává.