Výsledky volby praha 4 2018 - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu Výsledky volby praha 4 2018, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Praha má po ministerstvu práce a sociálních věcí a rezortu školství třetí největší rozpočet v republice. Propady v příjmech, ať už vinou klesající ekonomiky či daňových změn, tak v hlavním městě představují mnoho miliard korun. Město proto zvažuje pětimiliardový úvěr. „Praha si historicky půjčila na obnovu města po povodních v roce 2002. Dá se říci, že postupujeme na základě této praxe,“ říká náměstek primátora Pavel Vyhnánek (Praha sobě), který je pražským „ministrem financí”.
Vítězové druhého kola voleb do jedné třetiny Senátu, které se konaly 9. a 10. října 2020, jsou známí. Průběžné i finální výsledky volebního klání je možné si prohlédnout v článku zde.
Sociální demokracie v minulém roce hospodařila se ztrátou přes 33 milionů korun. Vyplývá to z výroční finanční zprávy za rok 2018, kterou odevzdala Úřadu pro dohled nad hospodařením politických stran. Ve ztrátě loni skončila také TOP 09, a to 9,54 milionu korun. Oproti tomu Starostové a nezávislí (STAN) loni hospodařili se ziskem zhruba milion korun.
Komunální volby skončily, povolební jednání začala. Vítěz nemá dopředu nic jisté, v Praze, kde prohrálo, bude hnutí Andreje Babiše v opozici.
Hnutí ANO jde do voleb s heslem „Nakopneme Prahu“, přestože poslední primátorka Adriana Krnáčová byla právě z této partaje. Pro lídra kandidátky Petra Stuchlíka je dopravní prioritou stavba metra D, kterou slibuje zahájit do roku 2022. Kromě toho by se rád zaměřil na budovu Centrum Palmovka nebo projekt školních autobusů.
Nejvyšší potenciál před říjnovými komunálními volbami v Praze mají Piráti a ODS, jejich volbu zvažuje třetina lidí. Třetí je koalice Spojené síly pro Prahu (TOP 09, STAN a KDU-ČSL), o jejíž volbě vážně uvažuje čtvrtina lidí. Následuje ANO s volebním potenciálem 23,5 procenta a Praha Sobě s 15,5 procenta. Vyplynulo to z průzkumu společností Kantar TNS a Median pro Českou televizi (ČT).
Bývalý diplomat Pavel Fischer má senátní kampaň o něco jednoduší než většina jeho soupeřů, lidé ho dobře znají z lednové prezidentské volby. I podle bookmakerů má vedle senátora Jiřího Čunka (KDU-ČSL) největší šanci na zvolení. V horní komoře se Fischer, který kandiduje na Praze 12 s podporou KDU-ČSL, STAN, TOP09 a ODS, chce věnovat hlavně zahraničněpolitickým otázkám. „Řada důležitých rozhodnutí tam propadá roštem," komentoval pro deník E15 situaci na ministerstvu zahraničí, které vede Jan Hamáček s ...
Za necelé dva měsíce nás čekají komunální volby a spolu s nimi záplava více či méně zdařilých předvolebních kampaní. Při bližším zkoumání billboardů a plakátů, posléze i samotných kandidátních listin jednotlivých stran a hnutí, zjistíme, že na nich chybí mladší tváře. Například z 65 členů kandidátní listiny ODS pro komunální volby v Praze jsou pouze 4 mladší 30 let. Proč je v komunální politice tak málo mladých a jak by jí prospělo, kdyby to bylo jinak?
Přihlášky do voleb do Senátu jsou uzavřené a voliči si i tentokrát budou na podzim vybírat mezi výraznými osobnostmi. Kromě prezidentských kandidátů, umělců, novinářů a akademiků se na světlo derou také bývalí politici, kterým by Senát mohl přinést ztracenou slávu – a také imunitu.
KSČM přeformulovala takzvaný toleranční patent, tedy podmínky podpory koaliční vlády ANO a ČSSD. Už netrvá na tom, aby měla své zástupce v kontrolních orgánech státních firem.