vysočanské továrny - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu vysočanské továrny, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Devátá městská část píše novou kapitolu své historie. V té předchozí určily její charakter průmyslové haly patřící kromě jiných podniků také ČKD, největší strojírenské firmě v Československu. Po postupném ukončení výroby se otevřela budoucímu rozvoji jedna z nejrozsáhlejších oblastí v metropoli. V posledním desetiletí se tak trochu pozapomenuté Vysočany a Hloubětín mění v živé místo.
V blízkosti stanice metra Kolbenova v Praze 9 pokračuje přeměna území bývalých továren a průmyslových hal v moderní městskou čtvrť. Další dílek rozsáhlého developmentu přidá Skanska, která investuje více než jednu miliardu korun do bytového domu Alfred. Ten je součástí druhé etapy rezidenčního projektu čtvrť Emila Kolbena. Hotovo by mělo být v roce 2025.
Bývalá továrna ČKD ve Vysočanech se po letech bezprizornosti dočká přeměny na atypické bydlení. Chátrající průmyslová budova bude přestavěna na 215 loftů neboli dvoupodlažních bytů podle návrhu architektonického ateliéru Masák & Partner, který se na rekonstrukce historických objektů specializuje. Výstavbu projektu Lofty Kolbenova za zhruba dvě miliardy korun zahájí firmy Masák & Partner Group spolu s RSBC Development Financing do konce roku. Potrvá zhruba dva roky.
Za posledních pět let přibyly v metropoli tisíce bytů a statisíce metrů čtverečních kanceláří a obchodů. Tyto proměny mohou sledovat nejen pražští chodci, ale jsou patrné i z ptačí perspektivy.
Pásy sovětských tanků nevyryly před padesáti lety hlubokou brázdu jen do „velkých“ československých dějin, ale také do milionů jednotlivých lidských životů. Ve spolupráci s občanským sdružením Post Bellum a projektem Paměť národa deník E15 přináší vzpomínky tří pamětníků, jejichž životy změnila invaze vojsk Varšavské smlouvy k nepoznání.
Značka nákladních aut Avia má šanci na trhu znovu uspět spíše v okrajových segmentech, na které se velcí výrobci nezaměřují. Ve spolupráci s Tatrou se rýsuje uplatnění v armádních zakázkách a také na východních trzích. Vyplývá to z vyjádření analytiků.
Automobilku Avia koupila od indické firmy Ashok Leyland zbrojařská skupina Czechoslovak Group podnikatele Jaroslava Strnada. Ročně chce vyrobit 200 až 300 nákladních vozů, první z nich už příští týden. Cenu ani jedna ze stran nezveřejnila. Firma bude zatím nová auta vyrábět v areálu v pražských Letňanech.
Nedostatek pozemků vhodných pro výstavbu vyvolal mezi developery rvačku o brownfieldy, tedy území, na nichž existuje například původní opuštěná zástavba. Nejnovější přírůstek si připsal bytový developer Central Group. V Praze ve Vysočanech koupil areál bývalé továrny na barvy a laky Tebas, kde chce postavit za dvě miliardy na 700 bytů.
Indická společnost Ashok Leyland v pondělí prodala českou automobilku Avia strategickému investorovi, jehož jméno ovšem držela v tajnosti. Identitu kupce zveřejnila až dnes a nesporně jde o překvapení, protože navzdory očekávání se Avie úplně nezbavila. Prodala ji totiž své dceřiné firmě Ashok Leyland UAE, která ve Spojených arabských emirátech vyrábí autobusy.
Letňanská Avia ukončí k 31. červenci výrobu nákladních automobilů. Nerentabilní výrobu přesunula mateřská firma Ashok Leyland Motors do Indie a ke konci července odejde 122 ze zhruba 200 zaměstnanců. Vozy Avia se v Česku vyráběly 66 let.