výstavba bubny - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu výstavba bubny, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Během pandemie nečekaně vzrostl zájem o větší byty než se dvěma pokoji. Lidé do nich chtějí uložit peníze, ale zároveň v nich i bydlet, míní Leoš Anderle, místopředseda představenstva a výkonný ředitel Sekyra Group. Na pouhou investici totiž volili menší varianty. Trh s bydlením je podle něj konzervativní. Přesouvání práce z kanceláří do domovů narazí na skutečnost, že zařídit si doma pracovní místo je drahé.
Výstavba nové pražské filharmonie plánovaná na Vltavské by měla podle hrubých odhadů stát 5,3 miliardy korun, na dalších 750 milionů má vyjít příprava projektu. Část by mohl zaplatit stát. Uvedl to náměstek pražského primátora Petr Hlaváček (za TOP 09) na prezentaci první studie, kterou město k záměru nechalo zpracovat. Mezinárodní architektonickou soutěž na projekt by vedení magistrátu rádo vypsalo letos, příprava projektu má trvat čtyři a půl roku.
První velké zanedbané území v Praze se začíná měnit v novou část metropole plnou bytů, obchodů, kanceláří a veřejných prostranství. Developerská společnost Sekyra Group realitního magnáta Luďka Sekyry po patnácti letech příprav a povolovacích procesů zahájila stavbu projektu Smíchov City na území kolem smíchovského nádraží. Rozsáhlý projekt startuje v severní části lokality u dopravního uzlu Na Knížecí.
Nové čtvrti, náměstí nebo dopravní propojení. Výstava v pražském Centru architektury a městského plánování představuje pětadvacet projektů v různých fázích přípravy, které v budoucnosti změní tvář Prahy.
Budoucí podoba vltavských břehů od Holešovic až po Tróju má konkrétnější podobu. Jde nejen o okolí metra Vltavská, čtvrť Bubny, ale i o Štvanici nebo Rohanský ostrov. Rozvojové vize a priorioty představili zástupci Institutu plánování a rozvoje a pražského magistrátu. Ve fotoreportáži se můžete seznámit s aktuální podobou těchto míst.
Pražská rada odsouhlasila výběr projektanta na tramvajový podjezd pod tratí u nádraží Bubny. Jde tak o první část změny vedení tramvaje, která dosud pouze zatáčela směrem k nábřeží a tržnici. V budoucnu bude zajíždět i do nové čtvrti na pozemcích brownfieldu Bubny-Zátory i do starší zástavby kolem Dělnické ulice.
Realitní skupina CPI Property Group miliardáře Radovana Vítka koupila v Praze za víc než 725 milionů korun hektarový pozemek u stanice metra Nádraží Holešovice. Firma oznámila, že v územní studii, kterou si pro oblast Bubny-Zátory nechal vypracovat Institut plánování a rozvoje hlavního města Prahy, je pozemek určen k výstavbě budov pro kancelářské a obchodní účely.
Realitní skupina CPI dá v kauze plánované výstavby u severního vestibulu stanice metra Holešovice návrh Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže na vydání předběžného opatření. Má znemožnit pražskému dopravnímu podniku uzavřít smlouvu s konkurenčními developery. Zároveň CPI pošle vlastníkům pozemků okolo stanice nabídku na odkup parcel.
Postavit moderní koncertní budovu je doslova alchymie. Musí mít dokonalou akustiku, být vizuálně krásná a zároveň architektonicky odvážná, musí doplňovat i utvářet podobu města. Není divu, že se při výstavbě jednoho z nejdražších typů budov zpravidla přesáhne jak rozpočet, tak termín. Každé město přesto po takové prestižní koncertní hale, která umí přilákat miliony návštěvníků ročně, touží. Včetně těch tuzemských.
Jeden z největších pražských brownfieldů Bubny-Zátory se změní pod taktovkou Institutu plánování a rozvoje hlavního města Prahy (IPR) v moderní čtvrť pro desítky tisíc obyvatel a zaměstnanců. Kromě toho může nabídnout prostor pro deset tisíc vládních úředníků. O jejich přestěhování se již několik měsíců mluví v souvislosti s pozemkem v Letňanech, které by od města rád získal pro státní úřady premiér Andrej Babiš (ANO).