výstavba bubny - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu výstavba bubny, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Na několikahektarovém území na pražském Bohdalci, které čeká léta na revitalizaci, chce stát postavit stovky bytů. Území měla původně získat Praha výměnou za pozemky pod nemocnicí Bulovka, ministr financí Zbyněk Stanjura (ODS) ovšem několik let vyjednávanou dohodu před několika měsíci zrušil a rozhodl ponechat areál Bohdalec-Slatiny v majetku státu. Stanjura se nyní snaží s primátorem Bohuslavem Svobodou (ODS) najít způsob, jak by mohlo město se státem ve výstavbě bydlení spolupracovat. Území je totiž ...
Správa železnic má v rukou pravomocné stavební povolení pro rekonstrukci nádraží na pražském Smíchově a v následujících dnech by měla vybrat zhotovitele první části stavby. Smíchovské nádraží, jehož nynější budova stanice byla postavena v padesátých letech minulého století, tak nyní čeká zcela zásadní proměna. Odhadované náklady na celou stavbu jsou 4,1 miliardy korun. V budoucnu by se nádraží mělo stát součástí dopravního terminálu, který plánuje hlavní město.
Na stavební povolení čeká projekt Sousedství, který plánuje postavit královéhradecký developer Noho ve čtvrti Kukleny v Hradci Králové. Na první pohled jeden z mnoha projektů, který přemění zanedbaný areál bývalé koželužny na sto padesát bytů, je ale v několika ohledech pokrokový. Developer chce vytvořit první energetickou komunitu v Česku, v níž budou rezidenti sdílet energii vyrobenou fotovoltaickými panely a tepelnými čerpadly. Díky tomu by se měla čtvrť stát uhlíkově neutrální.
Česká železniční infrastruktura zažívá rekordní rok. Celkem by se podle plánu mělo letos proinvestovat více než 42 miliard korun. Pro srovnání: ještě před třemi lety to nebyla ani polovina této částky. Očekávání pro příští rok jsou ještě vyšší. Financování železničních staveb by se mělo podle Správy železnic opírat o celkový rozpočet v předpokládané výši téměř 62 miliard korun, s možností navýšení až na 70,4 miliardy díky úvěru od Evropské investiční banky.
Příkladem může být pozemek v pražských Holešovicích s projektem na výstavbu 150 bytů a cenou čtvrt miliardy korun. Na trhu od léta přibývá projektů na papíře, které se zejména menší a středně velcí investoři snaží prodat. Nezřídka proto, že nechtějí či nemohou čekat, až trh s byty opět rozmrzne a ustálí se ceny stavebních nákladů. Mnohem složitější je také získat bankovní financování na realizaci projektu.
Nový železniční most mezi pražskou Výtoní a Smíchovem bude tříkolejný, přibude zastávka na Výtoni. Z původní konstrukce zůstane jen spodní část stavby s pilíři. Přestavba by měla stát zhruba dvě miliardy korun, oznámila Správa železnic (SŽ), která představila návrh mostu od firmy 2T engineering. Stavět se začne v roce 2026, práce potrvají 20 měsíců. Původní památkově chráněná ocelová konstrukce se má přestěhovat na jiné místo.
Bývalá továrna ČKD ve Vysočanech se po letech bezprizornosti dočká přeměny na atypické bydlení. Chátrající průmyslová budova bude přestavěna na 215 loftů neboli dvoupodlažních bytů podle návrhu architektonického ateliéru Masák & Partner, který se na rekonstrukce historických objektů specializuje. Výstavbu projektu Lofty Kolbenova za zhruba dvě miliardy korun zahájí firmy Masák & Partner Group spolu s RSBC Development Financing do konce roku. Potrvá zhruba dva roky.
V nadcházejících komunálních volbách se pokusí pražský náměstek pro územní rozvoj Petr Hlaváček resuscitovat značku STAN, která v Praze značně utrpěla kauzou Dozimetr. Hlaváček trvá na tom, že o počínání exnáměstka Petra Hlubučka neměl potuchy. „Jsem stále fascinovaný těmi, kteří říkají, že to věděli. A přitom nic neudělali. Já jsem věděl, že s ním budu mít v lidsko-odborné rovině problém, ale vůbec mě nenapadlo, že přijde něco takového. Já mám svědomí čisté,“ říká v rozhovoru pro deník E15.
Zrod velkých dopravních staveb vypadá v Praze v zásadě takto: postavíme tunel, několik let to budeme finančně vydýchávat, a pak zkusíme připravit další. Ale ouvej, nejsou peníze, zjistí po čase město. Dostavbu poslední třetiny vnitřního městského okruhu Praha stále odkládá a přednost dostává levnější metro. Okruh totiž podle politiků nemůže vzniknout bez dotace státu, kterému se do spoluúčasti nechce. Drahé dopravní stavby jen odkrývají dlouhodobé problémy ve financování chodu a rozvoje metropole.
Praze se dál nedaří získat chátrající budovu nádraží Vyšehrad do svého vlastnictví. Budova má totiž nového majitele, kyperskou společnost Miquelira Limited. Ta slíbila zahájení kroků k záchraně budovy během letošního září, kdy by měly začít práce na opravě střechy. Město a památkáři tak musejí dál čekat. Pokud společnost práce nezahájí, město se znovu vrátí k možnosti vyvlastnění budovy kvůli zanedbávání péče o kulturní památku.