výstavba rychlotratí v čr - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu výstavba rychlotratí v čr, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Brzy odstartuje jedna z největších investic v československé i české historii. Už po roce 2025 půjdou na stavbu vysokorychlostních železničních tratí desítky miliard korun ročně. Celkové náklady mají převýšit bilion. Dostatek financí od státu, Evropské unie i soukromých investorů má zajistit šéf Správy železnic Jiří Svoboda. „Jednou jsme vstoupili do EU, tak věřím, že propojení vysokorychlostními tratěmi má smysl i pro budoucnost,“ říká v rozhovoru pro e15. Navzdory nesčetným výzvám, kterým stávající česká...
Dobré ráno! Je 230. den roku, svátek má Helena, před 61 lety byla dokončena výstavba Berlínské zdi. Přečtěte si nejdůležitější zahraniční zprávy dne.
Dopravním stavbám nastávají těžké časy. Česko bude muset šetřit, zároveň přijde téměř o polovinu dosud čerpaných evropských dotací. Za klíčovou prioritu si tak ministr dopravy Martin Kupka (ODS) klade získání dostatku peněz na investice. Ty navíc zdražují, například náklady na vysokorychlostní tratě nepůjdou pod bilion korun. „Budoucí efekt tratí se nepočítá jen penězi, významně se mění možnosti lidí z hlediska získávání práce, možnosti studií či lékařské péče. Je to také klíčové, pokud chceme přesunout ...
Stát by v budoucnu mohl stavět vysokorychlostní tratě i formou PPP projektů. Vyzkoušet si to chce nejprve na připravované modernizaci železniční trati mezi Ševětínem a Nemanicemi v jižních Čechách. Novinářům to při prezentaci vlaku TGV v Česku řekl ministr dopravy Martin Kupka (ODS). O výstavbě rychlodráhy v ČR se hovoří už od 90. let minulého století, přípravy ovšem postoupily až v posledních letech. Stavba prvního úseku by podle současných plánů měla začít zhruba za tři až čtyři roky.
Vysokorychlostní vlaková trať mezi českou a moravskou metropolí se má začít stavět v roce 2025 a rychlotrať směrem na Drážďany o dva roky později. Finanční náklady na výstavbu obou tratí pravděpodobně přesáhnou bilion korun, jak uvedl Institut plánování a rozvoje Prahy při představení projektu Terminál Praha-východ. Trať mezi Prahou a Brnem má být hotová v roce 2032.
Na dnešním zasedání vlády se bude jednat o budoucnosti vysokorychlostní železnice v českých zemích. Od ministerstva dopravy dostala vláda na stůl materiál, ze kterého má budovatelské úsilí vycházet.
ýstavbu vysokorychlostních železničních tratí v České republice významně uspíší změny v legislativě, pokud poslanci schválí novelu stavebního zákona. Teoreticky by tak v roce 2030 například mohla existovat část trati Praha - Drážďany, řekl ředitel odboru strategie Správy železniční dopravní cesty Radek Čech.
Premiér Bohuslav Sobotka se dnes dohodl s předsedou vlády německého spolkového státu Sasko Stanislawem Tillichem na podpoře výstavby vysokorychlostní železnice mezi Prahou a Drážďany. Sobotka to uvedl na svém Twitteru. O rychlotrati jednal s Tillichem také ministr dopravy Dan Ťok. V dubnu obě strany podepíšou základní dokumenty k projektu a zároveň by měla být představena i trasa, kudy by spojení mělo vést, uvedlo dnes v tiskové zprávě české ministerstvo dopravy.
Příprava vysokorychlostní tratí (VRT) v České republice ještě ani nezačala a už skončila u Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže. Konkrétně jde o zakázku Správy železniční dopravní cesty na zpracování studie, která zhodnotí možnosti vedení rychlotratí a jejich národohospodářský přínos. Má jít o základní dokument za zhruba 20 milionů korun, který po schválení vládou budou sloužit jako vodítko pro výstavbu takzvaných vrtek.