výstavba vysokorychlostních tratí - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu výstavba vysokorychlostních tratí, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
České dráhy si objednaly 20 nových dálkových vlaků za 12,5 miliardy korun od konsorcia Siemens Mobility a Škoda Transportation. Dodávku bude tvořit celkem 180 vozů s kapacitou 555 míst k sezení a nejvyšší provozní rychlostí 230 km/h. S jejich nasazením dopravce počítá postupně v letech 2024 až 2026 na linkách z Prahy přes Ústí nad Labem do Hamburku či přes Brno do Budapešti a Vídně. Uvedly to České dráhy. Zakázka počítá i s dalšími dvěma vozy pro Správu železnic.
Koronavirová pandemie vysává jak cestující z dopravních prostředků, tak i peníze ze státních rozpočtů. Zrušena proto byla plánovaná stavba 350 kilometrů dlouhé vysokorychlostní tratě, jež měla spojit hlavní město Malajsie Kuala-Lumpur se Singapurem, která měla cestu vlakem mezi těmito městy zkrátit ze šesti hodin na 90 minut, uvedla to BBC.
Nastartovat ekonomiku po covidu si vyžádá mohutné investice, které chce vláda směrovat nejen do dopravní infrastruktury. S úsporami se příliš nepočítá. „Pokud budu mít vliv na dopravu, necuknu z investic,“ říká ministr průmyslu a dopravy Karel Havlíček, jehož hlavní cíl je nyní sehnat politickou podporu pro jaderný tendr.
Správa železnic, jeden z největších státních investorů, letos vloží 1,75 miliardy korun do oprav výpravních budov. Nový „kabát“ by měly dostat mimo jiné památkově chráněné budovy v Plzni, Táboře či v Písku.
Za dvacet let, co lidé v Česku hlasují v krajských volbách, se kvalita regionálních silnic druhé a třetí třídy příliš nezlepšila. Hejtmani hovoří o dědictví z minulosti, které jim stát po vzniku územních samosprávných celků předal s obrovským vnitřním dluhem v řádu desítek miliard korun. Dodnes se musejí o peníze každoročně doprošovat vlády.
... dostavbu jaderných bloků, výstavbu vysokorychlostních tratí, podporu exportu, infrastrukturu...
Zákonem zaručené financování stavby vysokorychlostních železničních tratí by mohlo rozpracované projekty ochránit před škrty investic spojenými se zpomalováním ekonomiky. Shodují se na tom zástupci Správy železniční dopravní cesty, Hospodářské komory, projektantů i někteří politici.
Thajsko začalo s budováním sítě rychlovlaků, která se od roku 2024 stane součástí čínského projektu propojit asijské země novou dopravní infrastrukturou. Rychlovlaky, které by se po tratích měly prohánět rychlostí až 250 kilometrů za hodinu, dodá do Thajska právě Čína. První etapa výstavby byla zahájena koncem října a další části by měly v dohledné době následovat. Celkově by nová síť měla měřit zhruba 220 kilometrů. Náklady na výstavbu se vyšplhají na 224 miliard thajských bahtů, tedy asi 171 miliard ...
Česká republika a Slovensko budou spolupracovat na vybudování vysokorychlostní trati, která spojí Prahu s Bratislavou. Dohodli se na tom v pondělí ve Valticích ministr dopravy Vladimír Kremlík (za ANO) se svým slovenským protějškem Arpádem Érsekem, oznámila ministerstva dopravy obou zemí. Ministři o spolupráci podepsali společné prohlášení. Cestování na trase by se podle Kremlíka mělo do roku 2030 zkrátit zhruba ze čtyř hodin asi na tři a půl, přibližně o 35 minut.
Premiér Andrej Babiš se opět zasnil. Na jeho twitterovém účtu se dočteme, že má na stole strategii výstavby vysokorychlostních tratí. Z Prahy se přes Brno dostaneme do Ostravy za dvě hodiny, rychlovlak pojede více než třísetkilometrovou rychlostí.