výstavy v praze listopadu - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu výstavy v praze listopadu, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Do byznysu na řece silně zatéká. Obchod závislý na turismu přišel v klíčových letních měsících oproti loňsku zhruba o polovinu tržeb a prakticky nevydělává. Podzim a zima v pražských přístavištích sice nepatří k silným obdobím, ale i v této době lodě vytvářely desítky procent ročních tržeb – hlavně díky firemním předvánočním večírkům. Letos si lodní společnosti od zimy nic neslibují, propouštějí zaměstnance a doufají v jarní restart. Bez něj by šly lodě v centru „ke dnu“.
Slevy, speciální degustační sety či turistické pobyty. To jsou cesty k přežití, které v době uzavřených restaurací a s tím spojeným obrovským propadem odbytu volí menší pivovary. Minipivovary navíc mnohdy nejsou distribučně zastoupeny ve velkých obchodních řetězcích, ani v menších obchodech, a musejí proto spoléhat na své vlastní přímé či on-line prodeje.
Zákoutí církevních památek přístupná uprostřed noci v plné světelné nádheře, a to i v místech, jež jinak zůstávají skryta očím návštěvníků. Setkání s křesťanstvím prostřednictvím hudby, umění a zážitku. Taková je Noc kostelů, která se druhý červnový pátek uskuteční již podvanácté v celém Česku. Do akce se zapojí tisícovka církevních staveb od katedrál po kapličky.
Český prezident Miloš Zeman s hlavou Slovenska Zuzanou Čaputovou otevřeli v Bratislavě Český dům. Zeman před slavnostním přestřižením pásky řekl, že si přeje, aby se Český dům stal místem setkávání a přátelství. Česko si budovu pronajímá od firmy podnikatele a miliardáře Tomáše Chrenka.
Česko slaví třicet let svobody. Výročí sametové revoluce doprovodí o víkendu oslavy v ulicích, výstavy, nové knihy, projevy pamětníků, ale i demonstrace proti současné vládě a prezidentovi.
Když Čechoameričanka Katherine Kastner přišla po listopadu 89 do Československa poznat polovinu svých rodinných kořenů, jistě netušila, že bude mít v Praze jednou vlastní galerii. Hunt Kastner Gallery, kterou „Kacha“ založila s kolegyní Camille Hunt, sídlí na pražském Žižkově. Postupně se rozrůstá, fyzicky i virtuálně. Galerie dnes zastupuje téměř dvě desítky českých umělců, pořádá výstavy a další akce.
Dění, jež před třiceti lety předznamenalo změnu režimů ve střední a východní Evropě, určilo i budoucnost Jana Šibíka – uvědomil si tehdy, že chce být reportážním fotografem. Revoluční události zachycuje jeho publikace i výstava na Staroměstské radnici. „Mám pocit, že jsme na dobu, kdy jsme se k sobě dokázali chovat slušně, tak trochu zapomněli,“ říká autor snímků a válečný fotograf.
Výstavu 1989: Pád železné opony připravovali její kurátoři více než rok. Fotografovi Jaroslavu Kučerovi, publicistovi Dušanu Veselému a kurátorce Daniele Mrázkové se podařilo seskládat mimořádný a komplexní přehled revolučních událostí roku 1989. A to nejen z České republiky, ale i z Polska, Maďarska, Rumunska, Bulharska a bývalého východního Německa.
Po nabitém osmičkovém roce přichází rok devítkový. Češi si budou především připomínat kulaté výročí sametové revoluce, která ukončila čtyřicetiletou nadvládu komunistické strany. Část společnosti přitom cítí rozčarování, ať už z porevolučního vývoje, nebo ze vstupu do Evropské unie.
Festivalu svobody na Národní třídě, Václavském náměstí či Albertově v Praze se v sobotu podle odhadu organizátorů a dat z mobilních sítí účastnilo dohromady zhruba 132 tisíc lidí. Považují to za největší oslavy 17. listopadu od vzniku samostatné České republiky. Na 30 tisíc návštěvníků bylo ze zahraničí, z toho třetina ze Slovenska, informoval mluvčí festivalu Petr Meškán.