vytápění elektřinou - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu vytápění elektřinou, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Na plenárním zasedání Evropského parlamentu se bude hlasovat o revizi předpisů o takzvaných fluorovaných plynech, které se používají například v tepelných čerpadlech a mají podle odborníků na změnu klimatu ještě větší vliv než vypouštění oxidu uhličitého. Pro zákaz od roku 2027 se již vyslovil i výbor Evropské unie pro životní prostředí. Zákaz by mohl ovlivnit evropské tažení za co největší soběstačností domácností ve výrobě energie.
Tuzemská energetika má za sebou další náročný rok. Obavy z přerušení přísunu plynu do Evropy ve spojení s konfliktem na Ukrajině vyhnaly ceny energií na historická maxima. Situace byla složitá nejen pro domácnosti, ale také pro dodavatele energií. V loňském roce jich ukončila svoji činnost zhruba téměř pětina z nich.
Dramatický nárůst cen plynu předznamenal velký investiční boom do výroby tepelných čerpadel, a to nejen u domácností, ale také u výrobců, kteří reagovali zvýšením výrobních kapacit. Některé z nich, jako třeba Acond z Milevska, se dokonce rozhodly výrobu zvýšit i řádově. Útlumu poptávky se po stabilizaci cen plynu nebojí. „Už před ukrajinskou krizí měla Evropská unie jasný plán na odchod od fosilních paliv. Tento proces se nyní ještě urychluje,“ říká šéf a spoluzakladatel společnosti Acond Jiří Hanus v ...
Pražská energetika (PRE) kromě dodávky energií nabízí i doplňkové služby spojené s elektřinou a plynem důležité pro chod domácnosti. V Centru služeb PRE najdete pod jednou střechou vše potřebné pro vytápění, chlazení, ohřev vody, výrobu elektřiny z fotovoltaiky, odvětrávání, osvětlení i vybavení chytré domácnosti. Na nabídku Centra služeb PRE jsme se zeptali Martina Křenka, vedoucího prodejny.
Přestože loni bylo v tuzemsku zprovozněno 33 760 fotovoltaických elektráren, tedy rekordní počet a tři a půl krát více v porovnání s rokem 2021, Česko stále výrazně zaostává ve výrobě elektřiny z obnovitelných zdrojů.
Poptávka po tepelných čerpadlech jako alternativě k vytápění olejem nebo plynem v Německu stále roste. Za první tři čtvrtletí roku 2022 se zde vyrobilo téměř 243 tisíc tepelných čerpadel, tedy téměř o polovinu více než ve stejném období předloňského roku.
Ruská invaze na Ukrajinu spustila před rokem migrační vlnu, která nevídaným způsobem otestovala podpůrné systémy evropských států. Jen v České republice se počet cizinců meziročně téměř zdvojnásobil, a to právě vlivem příchozích ukrajinských uprchlíků. Přestože hlavní vlna již pominula, mnoho Ukrajinců má v Česku stále problém najít stabilní bydlení nebo kvalifikovanou práci.
Od nového roku máme zastropované ceny energií. I tak se pro všechny odběratele platby za energie citelně zvýšily. Pražská energetika (PRE) se situací na trhu neustále zabývá a společně se svými specialisty navrhuje svým zákazníkům ta nejúspornější řešení. Kromě dodávky elektřiny a plynu se soustředí i na pomoc s výběrem vytápění.
Loňský rok byl nejen v energetickém odvětví zcela mimořádný. Ceny elektřiny a zemního plynu dosáhly rekordních hodnot. Kvůli rychlému tempu jejich růstu přistoupila vláda k regulaci a ceny zastropovala. Jak můžeme rok 2023 zhodnotit a co nás čeká v roce letošním? Přinášíme krátké ohlédnutí.
Evropě se nadále daří překonávat energetickou krizi díky mimořádně mírnému zimnímu počasí. Kontinent podle meteorologů letos dokonce čeká nejteplejší leden za desítky let, což státům pomůže ušetřit plyn i elektřinu. Odborníci však zároveň varují, že jde pouze o krátkodobou úlevu a z hlediska klimatických změn jsou nynější vysoké teploty pohromou, která bude mít řadu negativních dopadů v jiných odvětvích.