vyúčtování daní zaměstnancům - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu vyúčtování daní zaměstnancům, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Rostoucí ceny energií patří k nejpalčivějším problémům domácností a firem. Státní příspěvek na energie má letos podobu takzvaného úsporného tarifu, který by měl pomoci spotřebitelům do konce tohoto roku. V příštím roce ho nahradí zastropování cen energií.
Rostoucí ceny energií jsou pro mnoho domácností tématem číslo jedna. Vláda proto přišla s návrhem takzvaného úsporného tarifu, který by měl spotřebitelům pomoci během následující topné sezóny. Návrh zahrnuje snížení účtů za elektřinu, plyn i teplo a současně si klade za cíl motivovat domácnosti k nezbytným energetickým úsporám. Ministerstvo průmyslu a obchodu už spustilo online kalkulačku.
Dobré ráno! Je 231. den roku, svátek má Ludvík, před 29 lety dosáhl americký akciový index Dow Jones rekordní hodnoty 3612,13 bodu. Přečtěte si nejdůležitější zahraniční zprávy dne.
Výrazné zdražení energií a zvýšení záloh se brzy dotkne řady dalších zákazníků, nejen těch, kterým dodávala energie zkrachovalá Bohemia Energy. Od začátku roku již navýšení cen všichni velcí dodavatelé ohlásili nebo se to u nich očekává. Odborníci ze Srovnejto.cz proto sestavili desatero rad, které pomůže všem zákazníkům se s touto situací co nejlépe vyrovnat.
Spotřební daň u tabáku a cigaret by měla v letech 2021 až 2023 růst zhruba o pět procent ročně. Počítá s tím daňový balíček pro rok 2021, který v pondělí schválila vláda. Zároveň by měl být od příštího roku zaveden jako alternativa ke stravenkám tzv. stravenkový paušál.
Spotřební daň u tabáku a cigaret by měla v letech 2021 až 2023 růst zhruba o pět procent ročně. Zároveň by měl být od příštího roku zaveden jako alternativa ke stravenkám takzvaný stravenkový paušál. Obce by také měly mít nově možnost stanovovat místní koeficient u daně z nemovitých věcí jen pro jednotlivé části obce. Počítá s tím daňový balíček pro rok 2021, který předložilo ministerstvo financí vládě.
Jako o poslední ráně, která by je mohla po uzavření provozoven kvůli koronaviru postihnout, hovoří stovky restaurací o peněžní alternativě za stravenky. Šéfka státní pokladny Alena Schillerová (ANO) považuje papírové poukázky za nesystémové a na záměru zavést paušál osvobozený od daně trvá. Návrh má tento nebo příští měsíc schvalovat vláda. Názory podnikatelů na faktické zrušení stravenek se přitom liší.
Stát začne tento týden přispívat na mzdy zaměstnanců restaurací, obchodů, dopravců, továren, cestovních kanceláři a dalších firem, které postihla koronavirová krize. V rámci takzvaného kurzarbeitu, který odstartoval v pondělí, mohou firmy požádat o šedesát až osmdesát procent mezd svých zaměstnanců. Vláda tím chce podle ministryně práce a sociálních věcí Jany Maláčové (ČSSD) předejít hromadnému propouštění.
Se zpožděním, ale přece. Tak reagují firmy a drobní podnikatelé na sadu rozhodnutí vlády, která jim má pomoci překonat problémy způsobené pandemií koronaviru. Mají však další požadavky. Na kabinet Andreje Babiše (ANO) tlačí také opozice, žádá další balíček krizových opatření.
Sociální demokracie nechce v tuto chvíli rušit stravenky. V diskusním pořadu České televize Otázky Václava Moravce to řekl vicepremiér a předseda ČSSD Jan Hamáček. Ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) navrhuje v daňovém balíčku pro rok 2021 takzvaný stravenkový paušál. Má být alternativou stravenkám a podnikovému stravování, pracovník by dostával příspěvek na jídlo v hotovosti, ne v poukázkách. O tomto návrhu, stejně jako o superhrubé mzdě bude příští týden jednat koaliční rada.