vyuziti blockchainu - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu vyuziti blockchainu, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Sedmdesát milionů dolarů za koláž obrázků od umělce Beeple nebo dvanáct milionů dolarů za obrázek pankáče, který vypadá, jako by ho nakreslilo v malování na počítači vaše dítě ve druhé třídě. Trh s NFTs nebo en-ef-téčky, můžete si vybrat, zažíval v roce 2021 a na začátku loňského roku obrovský boom.
Dobrý den, vítejte u shrnutí toho nejdůležitějšího, co se ve světě bitcoinu a etheru v posledních sedmi dnech událo. Text vznikl ve spolupráci s kryptospace.cz.
Kryptospekulanti by měli být ostražitější než v minulosti. Finanční správa se chystá častěji doměřovat nepřiznané zisky z prodeje bitcoinu a spol. Zároveň platí, že její nástroje a znalosti problematiky jsou pokročilejší než v letech 2017 či 2018, kdy se z digitálních měn poprvé stal masový fenomén mezi retailovými investory, kteří leckdy pohádkově zbohatli doslova přes noc. Jak tedy správně danit zisky z obchodování s virtuálními měnami? Server E15.cz na toto téma připravil velký shrnující článek.
Dobrý den, vítejte u shrnutí toho nejdůležitějšího, co se ve světě bitcoinu a etheru v posledních sedmi dnech událo. Text vznikl ve spolupráci s kryptospace.cz.
Dobrý den, vítejte u shrnutí toho nejdůležitějšího, co se ve světě bitcoinu a etheru v posledních sedmi dnech událo. Nejdřív pojďme na trhy, i když asi všichni víme, že není nic staršího než právě vydaná zpráva o ceně bitcoinu. Text vznikl ve spolupráci s kryptospace.cz.
Svět e-commerce se ubírá jinam, než tvrdily sotva dva roky staré předpovědi. Kamenné pobočky obchodů dál mají svůj význam, digitální giganti oživují fenomén teleshoppingu a nové virtuální světy osidlují už dávno zavedené značky. Snaží se prorazit i díky využití fenoménu nezaměnitelných tokenů (NFT). Navzdory masivnímu propadu trhu kryptoaktiv.
Deník E15 přináší ve spolupráci s fondem J&T Arch Investments čtvrtý a zároveň poslední díl ankety s výraznými osobnostmi tuzemského byznysu, které odpovídají na otázku, zda je kapitalismus v krizi a potřebuje reformu.
Do krypta se po čase opětovně opřelo velké jméno světového byznysu. Blízký spolupracovník Warrena Buffetta Charlie Munger nedávno v komentáři pro Wall Street Journal napsal, že by Spojené státy měly po vzoru Číny zakázat kryptoměny. Digitální mince nejsou prý nic jiného než odnoží hazardu. Ke kryptoměnám, včetně dominantního bitcoinu, jsou Munger s Buffettem dlouhodobě skeptičtí, stejně jako autor Černé labutě Nassim Taleb či zakladatel Seznamu Ivo Lukačovič. Bitcoin – ne však automaticky i zbytek „krypta“...
Jazykový model ChatGPT by nejspíš mohl částečně nahradit i práci portfolio manažerů. „Umělá inteligence“ zvládá generovat strukturované a smysluplné odpovědi na libovolná témata včetně investic a hodit se to může i kryptonadšencům. Navzdory letošnímu zotavení cen kryptoměn zůstávají jejich kurzy hluboko pod maximy z roku 2021 a mnoho spekulantů nadále jen počítá ztráty. Možná by neprodělali tolik, kdyby si nechali poradit od umělé inteligence. Její rady nejsou horší než některé zakořeněné poučky.
Jazykový model ChatGPT je hitem posledních měsíců. Aktuálně do jeho rozvoje investuje deset miliard dolarů Microsoft. „Umělá inteligence“ navíc podle informací New York Times způsobila pozdvižení v Googlu, který spěchá, aby ještě letos demonstroval vlastní způsob využití svého jazykového modelu ve vyhledávači. Zároveň podle NYT korporace důkladně zvažuje celospolečenské důsledky masivního nasazení ChatGPT a jeho obdoby. Podobně tak činí někteří přední tuzemští manažeři či podnikatelé, kterým se podařilo ...